Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 kovo 27d. 08:58

Vasaros pradžioje į Nemuno deltą pakvies unikalus gamtos festivalis

Potvynio vaizdai
A.Aleksėjūnienės ir R.Kubiliaus nuotr. / Paukštis pamaryje
Gegužę pirmą kartą Nemuno deltoje turistų lauks gamtosauginis festivalis, kurio tikslas – išsaugoti natūralias paukščių buveines.

Aptarti šio unikalaus renginio detales kovo 26-ąją į Šilutę rinkosi festivalį rengianti nevyriausybinė aplinkosaugos organizacija „Baltijos aplinkos forumas“ ir bendruomenių atstovai bei turizmo operatoriai.

Festivalio organizatoriai pabrėžė, kad renginio pagrindinis tikslas – gamtosauginis.

„Norime į buveinių atkūrimą ir palaikymą įtraukti kuo daugiau vietos žmonių. Nebūtinai per tiesiogines veiklas, tokias kaip krūmų kirtimas, nendrių šalinimas ar šienavimas.

Tai galima padaryti irr per iš pirmo žvilgsnio mažai susijusias sritis – tautodailę, maisto gamybą, turizmo paslaugas,“ – susitikimą pradėjo Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Norvaišaitė.

Ji įsitikinusi, jog tik matydami tiesioginę naudą dėl paukščių ir dėl jų apsaugos prisiimamų įsipareigojimų, vietos gyventojai bus motyvuoti buveines atkurti ir jas palaikyti.

„Visi drauge organizuosime gamtos festivalį Nemuno deltoje ir pakviesime visą Lietuvą susipažinti su šio krašto vertybėmis ir čia taikomais darnaus ūkininkavimo principais.

Esminis šventės bruožas – vietinė produkcija ir įsibuvimas gamtoje. Skatinsime neskubant pažinti kraštą, jį suprasti, tyrinėti, ragauti,“ – planus dėstė R.Norvaišaitė.

Vietos gyventojai šiai idėjai pritaria. Šventinė programa jau beveik sudaryta.

 „Atvykusius vaišinsime kafija ir vietos žolelių arbata, plukdinsime kurėnais, kateriais, irklentėmis ir kitokio tipo plaukiojimo priemonėmis, supažindinsime su čia perinčiais paukščiais, neršiančiomis žuvimis, pamokysime pinti bučius, jais gaudyti žuvį, vėliau tą žuvį tinkamai paruošti.

Gal net vėtrungę ar kokį kitą vietos atributą pasigaminti, – veiklas vardino viena iš šventės dalyvių Monika Dobrovolskytė. Šventės metu visuomenei bus pristatytas ir naujas Tulkiaragės pažintinis takas.

Atvykusius vaišinsime kafija ir vietos žolelių arbata, plukdinsime kurėnais, kateriais, irklentėmis, parodysime neršiančias žuvis, perinčius paukščius, žadėjo festivalio dalyviai.

Festivalis Nemuno deltoje vyks gegužės 16-17 dienomis, bilietai į renginį prekyboje pasirodys balandį.

Festivalis organizuojamas vykdant projektą „Atvirų buveinių geros būklės palaikymo mechanizmų sukūrimas Nemuno deltos regioniniame parke“.

Projektas iš dalies finansuojamas Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:15
05:25
01:01

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje