Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 kovo 9d. 13:47

Ventės rago aplinkos pritaikymas lankymui – brangus, bet kur atsisėsti?

Marių molas pilnas žmonių
Aldona Aleksėjūnienės nuotr. / Marių molas pilnas žmonių
Į Ventės ragą plūsterėję tūkstančiai lankytojų praėjusį savaitgalį išgirdo nemalonią naujieną. Netrukus automobilių stovėjimas čia bus apmokestintas, nes Šilutės rajono savivaldybė, prieš keletą metų pastačiusi 60 vietų aikštelę automobiliams, praėjusį rudenį ją išnuomavo privačiai įmonei. Ši ir ketina mašinų stovėjimą apmokestinti, iš to uždirbti ir valdžiai mokėti nuompinigius. Būtų abipusė nauda.

Bet daugelį lankytojų, kurie Ventės ragą, tolimiausią sausumos kampelį, nutįsusį į Kuršių marias, gali pasiekti tik išleidę nemenką sumą pinigų degalams, papildomos išlaidos tikrai atgrasys grįžti.

Juolab, kad palikti automobilį apmokestintoje aikštelėje trumpam neišeis – nuo jos iki ornitologinės stoties, Kniaupo įlankos ir molo bei atgal susidaro maždaug dviejų kilometrų ilgio pėsčiųjų trasa.

Šilutės savivaldybėje sužinoti, kokie pokyčiai prieš turizmo sezoną numatyti Ventės rage, ar tikrai lankytojams ruošiami automobilių stovėjimo mokesčiai, nepavyko.

Komunikcijos skyriaus vedėjas Romuladas Eglinskas žurnalistei tik patvirtino, jog pernai rudenį automobilių stovėjimo aikštė išties išnuomota privačiai įmonei. O ką jis joje darys, kokias paslaugas teiks ir kaip apmokestins – nežino.

R.Eglinskas sakė negalintis atskleisti, kas aikštę dabar valdo, nes neranda tarnautojo, kuris apie šį savivaldybės ir verslo sandorį žino. Taigi, turizmo sezonas pamario krašte prasidėjo, o žinias apie laukiamus pokyčius gauti nėra paprasta.

Beje, praėjęs sekmadienis buvo ta diena, kai prašalaičio akimis jau galima buvo įvertinti lankytojų srautus ir turizmo sektoriaus valdininkijos pasirengimo lygį juos priimti.

Aldona Aleksėjūnienės nuotr./Marios priviliojo ir mažą, ir didelį
Aldonos Aleksėjūnienės nuotr./Saulėtą sekmadienį marios priviliojo ir mažą, ir didelį.

Saulės ir šilumos pamario krašte kovo 8-ąją netrūko, todėl į Ventės ragą plūstelėjo tūkstančiai ratuotų pramogautojų. Stovėjimo aikštelėje visi automobiliai netilpo. Tad lankytojai juos paliko ir ant priekrantės pievų, pakrūmėse ir siaurose kaimelio gatvelėse.

Dauguma žmonių, išlipę iš savo mašinų, traukė į Ventės rago kyšulio smaigalį, kur stovi švyturys, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologinė stotis, o į marių gilumą veda 360 metrų ilgio betoninis molas.

Bet prie marių stovi įrengti tik du suoleliai, tad vaizdą į atvirus marių vandenis ir Kuršių nerijos kopų siluetus anapus jų neįgaliems žmonėms teko stebėti, liūdnai rymant ant lazdų. Arba sėstis pakrantėje ant šalčiu stingdančių akmenų. Visiems išalkusiems užkandžiauti taip pat nebuvo kur. Tai žmonės darė prie atidarų bagažinių netoli vandens.

Lankytojai, 1,5 metų laukę grandiozinių rekonstrukcijų baigties Ventės rage, tikėjosi tikrai ne to. 

Prie marių stovi įrengti tik du suoleliai, tad vaizdą į atvirus marių vandenis ir Kuršių nerijos kopų siluetus anapus jų neįgaliems žmonėms teko stebėti, liūdnai rymant ant lazdų. Arba sėstis pakrantėje ant šalčiu stingdančių akmenų. Užkandžiauti – prie atidarų bagažinių prie vandens.

2013 vėlų rudenį pradėtas ornitologinės stoties rekonstrukcijos ir Ventės rago aplinkos pritaikymo lankymui projektas, kuriam buvo skirta europinė 3,4 mln. eurų parama, jau prie finišo tiesiosios.

Pastatytas vienas naujas pastatas, du rekonstruoti, klinkeriu grįstų takų tinklas tarp jų vingiuoja didžiulis, bet suoleliai prie jų –tik kur ne kur. Prie vandens – iš viso tik du.

Tai nuvylė daugelį gamtovaizdžiu pasigėrėti atvykusiųjų. „Prie Palangos tilto Basanavičiaus gatvės gale bei Neringos krantinėse – ištisos ilgų suolų eilės, o čia – du suoleliai šešiems asmenims su vaizdu į marias?

Juk kojos sveikiems pavargsta, kilometrą į čia nuo automobilių stovėjimo aikštės bekulniuojant, o ką kalbėti apie vaikus, neįgalius ir pagyvenusius? Gamtoje visi nori rasti atvangą, ne nuovargį, deja...“, – nusivylimo neslėpė atvykėliai.

Vis dėlto į šią vietą žmonės traukia būriais.  Vien kovo 8-ąją Ventės ragą aplankė apie 2-3 tūkst.žmonių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje