Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 13d. 10:40

Viena patraukliausių vietų Lietuvoje: vienoje kelionėje – ir dvaras, ir gatviniai kaimai

Daugyvenės muziejaus istorijos
Lauros Prascevičiūtės nuotr. / Daugyvenės muziejaus istorijos
Rugpjūčio 15 dieną, sekmadienį, Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis (Radviliškio r.) kviečia į pėsčiųjų žygį ir ekskursiją „Daugyvenės muziejaus istorijos“.

Žygio startas – 9 valandą 30 minučių Kleboniškių kaime. Žygio maršrutas – Kleboniškiai–Raginėnai–Daukoniai–Burbiškis. Žygeiviai, klausydamiesi įdomių istorijų, lankydami objektus, nueis apie 10 kilometrų.

Žygio dalyviai keliaus palei Daugyvenės upę, kurios vardu pavadintas muziejus. Upė simboliškai apjungia muziejaus skyrius: Kleboniškių kaimo buities, Burbiškio dvaro istorijos, Raginėnų archeologijos ir Šeduvos kraštotyros. Pakrantėse ir slėnyje gausiai išlikę paveldo objektai liudija kelių tūkstančių metų žmonių gyvenimo šioje vietoje materialinę ir dvasinę kultūrą, apie kurią žygeiviai sužinos keliaudami.

Turtingas objektais ir istorija maršrutas ves pro Kleboniškių gatvinį kaimą, kaimo kapinaites, Kleboniškių piliakalnį ir pilkapyną, Raginėnų senąsias kapinaites, Raginėnų piliakalnį, Raginėnų pilkapyną, Kleboniškių ir Daukonių mitologinius akmenis, Burbiškio dvarą.

Visas muziejaus kompleksas yra ir unikali ekspozicija po atviru dangumi, atspindinti senųjų kultūrų, dvaro, kaimo istoriją. Muziejuje yra per 50 nekilnojamųjų kultūros vertybių – dvaro ir kaimo pastatai, vėjo malūnas, mažosios architektūros elementai (paminklai, skulptūros), dvaro parkas, kaimo želdynai, piliakalniai, senovės gyvenvietės, pilkapynai.

Muziejaus kompleksas yra pripažintas viena patraukliausių Lietuvos turizmo vietovių, o Kleboniškių kaimas pripažintas vietove, geriausiai atspindinčia savitus Aukštaitijos regiono kraštovaizdžio bruožus.

Nuo muziejaus įkūrimo jį jau aplankė per 1 400 000 registruotų lankytojų, o per metus atvyksta 40 000–60 000 žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio šalių. Vieni lankytojai ekspozicijas apžiūri savarankiškai, kiti naudojasi muziejaus gidų paslaugomis. Apžvalginė ekskursija kiekviename muziejaus skyriuje užtrunka nuo vienos iki dviejų valandų. Ekskursija aplankant visus muziejaus skyrius trunka apie šešias valandas.

Trisdešimtmečiui skirto pėsčiųjų žygio ir ekskursijos „Daugyvenės muziejaus istorijos“ dalyvių skaičius yra ribotas. Būtina registracija tel. 8 614 69882, 8 611 12053.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:28
01:03
03:51

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje