Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 12d. 13:07

Vilniečius keri ryškiu mėlynų žiedų kilimu pasidabinusios Bernardinų kapinės

Kaip ir kiekvieną pavasarį, senosios Vilniaus Bernardinų kapinės lankytojus tiesiog pakeri – tarp apsamanojusių paminklų nusidriekia ryškiai mėlynų žiedų kilimas.

Daugiau nei 200 metų skaičiuojančios Bernardinų kapinės Užupyje yra antros pagal senumą visame mieste. Dar 1810 m. įkurta amžinojo poilsio vieta lankytojus traukia savo išskirtinumu – tiek šimtmečio senumo antkapiais, tiek drąsiuoju čia gyvenančiu katinu. O pavasarį tradiciškai pieva čia sumėlynuoja, pražysdama tūkstančiais scylių žiedų.

Kovo-balandžio mėnesiais Bernardinų kapinėse ryškia mėlyna spalva sužydi sibirinės scylės. Nedidelės (10-20 cm aukščio) gėlės mėgiamos sodinti kapinėse, tačiau tikriausiai jokiose kitose jos taip nenubanguoja kalneliais kaip Bernardinų.

Kaip 15min yra rašę, Bernardinų kapinės Užupyje yra unikalios. Jos yra vienintelės sostinėje, kuriose gyvenama. Tad praėjus pro vartus jus tikriausiai pasitiks šuns amtelėjimas, o kapinių takeliais jus gali palydėti ir čia gyvenančios moters katinas. Jis, beje, drąsus, draugiškas ir nevengiantis paprašyti glostymo. Kaip ir dera įžymybei, jis turi ir savo feisbuko bei „Instagram“ paskyras.

Indrės Bungardaitės / 15min nuotr./Bernardinų katinas
Indrės Bungardaitės / 15min nuotr./Bernardinų katinas

Užupyje esančios Bernardinų kapinės XIX a. buvo mėgiama vilniečių pasivaikščiojimo vieta ir daugiau priminė parką nei kapines. Pastaraisiais metais jose galima sutikti vis daugiau lankytojų – čia atvedamos ir ekskursijos, vietą atranda ir pavieniai įdomių Vilniaus vietų tyrinėtojai. Ypač – pavasarį, kai kapinių teritoriją papuošia žydinčios gėlės.

Beje, vienintelis Lietuvoje senovinis kolumbariumas taip pat yra išlikęs tik Bernardinų kapinėse.

„Šios kapinės svarbios ir tuo, kad jose palaidota daug Vilniui svarbių asmenų – universiteto profesorių, mokslininkų, gydytojų, menininkų, kraštotyrininkų. Jos buvo labiau reprezentacinės, o Rasų kapinėse (kurios įkurtos vos keleriais metais anksčiau - red.) iš pradžių dažniau laidojo neturtingus žmones, nors ten taip pat palaidota labai daug įžymių Vilniaus gyventojų“, – 15min yra pasakojusi kapines tyrinėjusi menotyrininkė Audronė Kasperavičienė.

Daugiau įdomių faktų rasite multimedijos pasakojime Senųjų Vilniaus kapinių istorija.

Galite ir prisiminti, kaip mėlynai kapinės buvo nusidažiusios ir praėjusiais metais:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje