Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 2d. 11:48

Ypatinga akimirka: atgims istorinė Kretingos dvaro rūmų veranda

Kretingos dvaro rūmai
Kretingos muziejaus arch. nuotr. / Kretingos dvaro rūmai

Kretingoje beveik po šimtmečio pertraukos atgims istorinė, reprezentacinė Kretingos dvaro rūmų veranda. Ta proga rytoj, šeštadienį, rugpjūčio 3 d., 15 val., Kretingos dvaro parteryje (Vilniaus g. 20, Kretinga) esančiame „Atminties take“ bus įmontuota speciali granito plokštė, žyminti oficialią rūmų verandos atstatymo pradžią.

Kretingos dvaro rūmai, nacionalinio reikšmingumo kultūros vertybė, susideda iš rytinio ir vakarinio korpusų, tarp kurių įsiterpusi oranžerija – Žiemos sodas. Istorinė veranda buvo pastatyta prie rytinio rūmų korpuso galinio fasado sienos. Ji buvo skirta parko apžvalgai ir poilsiui, taip pat pro ją į Baltąją (pokylių) salę patekdavo į šventes pakviesti grafų Tiškevičių svečiai, kuriems čia grodavo pučiamųjų orkestras. Veranda buvo nugriauta po Pirmojo pasaulinio karo.

Kretingos muziejaus arch. nuotr./Kretingos dvaro rūmai
Kretingos muziejaus arch. nuotr./Kretingos dvaro rūmai

Istorinę grafų Tiškevičių rūmų verandą numatyta atkurti autentišką, pagal išlikusią ikonografinę medžiagą. Atstačius verandą bus įgyvendinta ir dar viena Kretingos muziejaus vizija – veranda taps nauja, įvairiems renginiams skirta Kretingos kultūrine erdve. Taip pat bus išspręstos gaisrinės saugos bei žmonių evakuacijos, žmonių su negalia patekimo į muziejų problemos.

Rūmų verandos atstatymo pradžią žyminčios specialios granito plokštės įmontavimo ceremonija – tai vienas iš aštuntosios Kretingos dvaro šventės, skirtos grafo Juozapo Tiškevičiaus šeimos rezidencijos įkūrimo Kretingos dvare 145-mečiui ir Dvaro pučiamųjų orkestro įkūrimo 135-mečiui, renginių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje