Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 23d. 14:44

Žinomo fotografo atradimai Lietuvoje: įspūdį paliko Drakono džiunglės ir Elmės šešiakamienis ąžuolas

T. Adomavičiaus atradimai Lietuvoje
T. Adomavičiaus nuotr. / T. Adomavičiaus atradimai Lietuvoje

Vienas garsiausių Lietuvos fotografų Tomas Adomavičius šią savaitę apsiginklavęs palapine ir „Huawei“ telefonu sėdo ant motociklo ir leidosi į ekspediciją po Lietuvą. Jo tikslas – atrasti įspūdingiausius kampelius, apie kuriuos žino nedaugelis bei parodyti, kad aplinkos grožiui atskleisti reikia ne tris kilogramus sveriančio fotoaparato, o žvitrios akies. Įdomiausi jo atradimai – Drakono džiunglės, Beždžionių tiltas, Elmės šešiakamienis ąžuolas.

Randa vietas, nepažymėtas net žemėlapiuose

Kaip žino akylai fotografo T. Adomavičiaus „Instagram“ paskyrą sekantys gerbėjai, kelionė po Lietuvą jau davė įdomių rezultatų – aplankytos tokios mažai kam girdėtos vietos kaip Beždžionių tiltas netoli Buivydžių miestelio ar Drakono džiunglės Kuktiškių miestelyje. Pastarąsias sudaro daugiau kaip 70 iš gelžbetonio nulipdytų skulptūrų, sukurtų visos meno entuziastų šeimynos.

Fotografas pasakoja lankytinų vietų ieškojęs internete, tačiau smagiausius atradimus padarė daugiau netikėtai.

„Kartais ieškoti reikia ekspromtu. Važiuoji pats tiksliai nežinodamas kur ir kažką atrandi. Pasileidi į tėkmę ir ką gyvenimas duoda, tą pasiimi. Aš pats norėjau nuvykti į vietas, kurios nėra labai populiarios ar gerai išreklamuotos, todėl žinojau, jog vyksiu, pavyzdžiui, į Drakono džiungles, nes apie jas žino nedaugelis. Bet kitos vietos, pavyzdžiui, Antazavėje esantis ežeras, kurį aš pats pakrikštijau Laumės, įdomios, nes jų net nėra žemėlapių programėlėse ir, atrodo, beveik neįmanoma jų rasti“, – pasakoja T. Adomavičiaus.

T. Adomavičiaus nuotr./T. Adomavičiaus atradimai Lietuvoje
T. Adomavičiaus nuotr./T. Adomavičiaus atradimai Lietuvoje

Vis tik labiausiai fotografą sužavėjo netoli Anykščių esantis Elmės šešiakamienis ąžuolas. 2003 metais saugomu objektu paskelbtas Elmės kraštovaizdžio draustinio augalas gerai žinomas Lietuvos aplinkosaugos specialistams, tačiau gana sunkiai randamas paprasčiausiems entuziastams – keliuose nėra jokių prie medžio kreipiančių nuorodų.

„Esu profesionalas ir yra tekę daug keliauti tiek Lietuvoje, tiek Europoje, tad mane nustebinti nėra lengva. Bet šešiakamienis ąžuolas paliko didžiulį įspūdį, kurio, manau, jau niekas šioje kelionėje nebenustelbs. Kai tik išvydau šį giliai miške esantį, iš visų pusių apsuptą ąžuolą, per kūną net perbėgo šiurpuliukas. Įspūdinga vieta su labiau stipriu jausmu“, – dalinasi keliautojas.

Tarp kitų įsimintinų jo aplankytų vietų: Kertuojos ežeras Labanoro girioje, Svobiškėlio akmuo su ženklais, Žemaitiška-japoniška sodybėlė Telšiuose, Lopaičių šventvietė ir kt.

T. Adomavičiaus nuotr./T. Adomavičiaus atradimai Lietuvoje
T. Adomavičiaus nuotr./T. Adomavičiaus atradimai Lietuvoje

Kviečia prisijungti visus entuziastus

T. Adomavičiaus po Lietuvą vyksta su projektu „Undiscovered“, kurio tikslas – pakviesti žmones keliauti ir atrasti bei užfiksuoti mažiau žinomas vietas. Be to, visi norintys gali dalyvauti pasauliniame „InFocus“ konkurse, kuriame gali skelbti savo įspūdingus radinius įamžintus išmaniuoju „Huawei“ telefonu. Iniciatyva skirta pabrėžti, kad tikrai fotografijai nebūtini sudėtingi fotoaparatai, užtenka išmaniojo įrenginio ir talento.

„Kiekvienas iš mano kelionės paviešintas kadras darytas „Huawei“ telefonu. Fotografuodamas nesirenku jokių ypatingų nustatymų ir nuotraukas darau su parametrais, kuriuos parenka pats telefonas. O visa kita jau padaro mano akis ir patirtis“, – sako T. Adomavičiaus.

„Huawei InFocus“ konkurso dalyviai paraiškas gali teikti iki rugpjūčio 11 d. Visi norintys gali dalyvauti vienoje iš šešių kategorijų: #jaustuko žyma (#Emotion tag); Sveikas Gyvenime! (Hello Life!); Veidai (Faces); Žengiame pirmyn (Going the Distance) ir Kadruotė (Storyboard). Paskutinioji kategorija – Gyvenkite šia akimirka (Life Now) – skirta vaizdo įrašų formatui.

Pagrindinio prizo laimėtojas bus apdovanotas 10 tūkst. eurų, taip pat nešiojamuoju kompiuteriu „Huawei MateBook 13“, išmaniuoju laikrodžiu „Watch GT“ bei 250 JAV dolerių vertės „TripAdvisor“ kuponu, pirmųjų vietų laimėtojai skirtingose kategorijose taip pat bus apdovanoti „Huawei“ išmaniaisiais įrenginiais bei piniginėmis premijomis.

Pranešimas spaudai
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje