Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 rugsėjo 24d. 13:22

Žymiausia pasaulyje, bet nežinoma dažnam lietuviui – įspūdingo grožio Aukštumalos pelkė

Aukštumalos pelkė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Aukštumalos pelkė
Keliaujant po Mažąją Lietuvą neužsukti į Aukštumalos pelkę prilygsta nuodėmei. Vis dėlto dažnas lietuvis veikiausiai ją ir padaro. Ne iš pikto. Turbūt tiesiog nežinodamas, kad reto grožio žymiausia pasaulyje pelkė yra būtent Lietuvoje, Kintuose.

Šią vasarą atnaujintas beveik 2 km besidriekiantis pažintinis takas vingiuoja per vieną didžiausių Nemuno deltos aukštapelkių.

Tarp spanguolynų, mažų pušaičių, saulašarių ir pelkinių ežerokšnių vizualiai puikiai įsikomponuoja ir beržai. Tačiau šie, pasakodamas pastebi gidas Borisas – netipinis augalas aukštapelkei. Jie rodo, kad pelkė jau degraduoja, sausėja.

Įpusėjus kelionę nuostabiu taku, kurį supa kiek didesni ir tankesni augalai, atsiveria lietuvio akiai tikrai neįprastas vaizdas. Tiesą sakant, iš pirmo žvilgsnio net kiek panašus į savanos. Protu suvoki, kad esi Lietuvoje, bet akys to nesupranta. Lakios vaizduotės savininkui nesunku būtų tarp augalų kur nors tolumoje „patupdyti“ zebrą.

Tako gale kiekvieno turisto laukia kulminacija – apžvalgos bokštelis, ant kurio palypėjus, Lietuviškoji „savana“ – lyg ant delno. Tik girdi, kaip nuolat pykši fotoaparatas, o kolega gal trečią kartą pakartoja „Tai – fotografo svajonė“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Pelkė Kintai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje