Pažink kandidatą
Daugiau
Savaitės klausimas
„Lietuva (per prezidento rinkimus, – red. past.) privalo pasinaudoti galimybe vėl susivienyti ir keistis. Būtina telkti, o ne skaldyti verslą ir politikus, darbdavius ir dirbančiuosius, jaunus ir patyrusius. Tikslas turi būti vienas – stiprinti Lietuvos valstybę ir tautą.“
„Manau, kad dūšioj, jeigu kalbam ne apie ideologinius štampus, o apie visumą, aš ir dabar esu liberalas. (…) Pats mąstymas, tas laisvės, liberalizmo, savimi besirūpinančios asmenybės kelio pasirinkimas man iki šiol yra artimi dalykai.“
„Kainos tikrai nekris, jei bus uždrausta maximoms, rimi ar iki dirbti sekmadieniais, tokiu būdu leidžiant dirbti mažoms parduotuvėlėms. Atvirkščiai – kainos mažose parduotuvėse bus aukštesnės, nei prekybos centruose dėl elementarių ekonomikos dėsnių.“
„Jau dabar mūsų mažiau nei 3 mln. Nenorėčiau žinoti, kad dar po ketvirčio amžiaus bus mažiau nei 2. Taigi, dviguba pilietybė gali būti simbolinis pirmas žingsnis dideliems pokyčiams.“
Daugiau

Politinis portretas

Politiniam kandidatų portretui sudaryti po klausimą visiems kandidatams paprašėme užduoti tų, kurie jau ėjo svarbias – prezidento, Seimo pirmininko ar premjero – pareigas valstybėje. Ko jie norėjo paklausti ir ką atsakė Valentinas Mazuronis?

Daugiau

ARBA/ARBA

ARBA ARBA – kviečiame susipažinti su kandidatais į prezidentus ir pamatyti jų žaismingąją pusę. Kandidatai privalo pasirinkti tik vieną iš dviejų variantų, nors kartais abiejų pasirinkimų norisi išvengti.

Daugiau

Aktualus klausimas

Seimo NSGK pirmininkas Vytautas Bakas teigia, kad teismų sistemą yra būtina pertvarkyti. Ar su tuo sutinkate? Jei taip – ką, jūsų nuomone, reikėtų keisti?

Su ponu Baku nesutinku, nes  Jo nepasitenkinimo teismais  priežastis yra ta, kad Jam nepatiko  vienas  konkretus  teismo sprendimas ir  Jis, ...

Su ponu Baku nesutinku, nes  Jo nepasitenkinimo teismais  priežastis yra ta, kad Jam nepatiko  vienas  konkretus  teismo sprendimas ir  Jis,  pasinaudodamas savo  tarnybine padėtimi, bando  keršyti ir gąsdinti  teismus  reformomis.  

 

Teismams  trūksta skaidrumo ir atvirumo bei atskaitomumo visuomenei. Tai  yra tiesa. Šia linkme  ir reikia tobulinti teismų  darbą. Įvedant tarėjų intituciją, tobulinant teisėjų atrankos  sistemą , peržiūrint Konstitucinio teismo kompetencijų  ribas ir t.t. Gąsdinti teismus ar grasinti, kaip  tai daro ponas Bakas, nevalia. 

Netrukus minėsime Tarptautinę darbo dieną. Prieš kelerius metus pasigirdo siūlymų išbraukti šią dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Kaip manote, ar gegužės 1-oji turi likti nedarbo diena?

Gegužės 1-oji turi likti nedarbo diena. Tai tarptautinė darbo dieną, o darbas yra gėris ir mūsų pragyvenimo šaltinis. Tai, kad sovietiniais laikais ši šventė buvo paversta,...

Gegužės 1-oji turi likti nedarbo diena. Tai tarptautinė darbo dieną, o darbas yra gėris ir mūsų pragyvenimo šaltinis. Tai, kad sovietiniais laikais ši šventė buvo paversta, komunistinės ideologijos sudėtine dalimi, kalta ne pati diena ar noras minėti šią dieną bei reikalauti gerbti darbą. Komunistiniai ideologai bandė pasisavinti šią dieną ir šventę. Kodėl mes turime ją atiduoti jiems? Švęsti ar nešvęsti šią šventę turi būti kiekvieno asmeninio pasirinkimo klausimas.

Pasaulis ne pirmus metus bando atsakyti į klausimą, kas yra balandžio 11 dieną Londone sulaikytas „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as – Pentagono paslaptis atskleidęs herojus, ar paprasčiausias nusikaltėlis? O kas jis yra jums?

Julianą Assange'ą ir Jo veiklą vertinu vienareikšmiai teigiamai. Tai, kad Jo veiklos pasekmėje visi mes sužinojome daug dalykų, kuriuos bandė nuo mūsų nuslėpti yra gerai....

Julianą Assange'ą ir Jo veiklą vertinu vienareikšmiai teigiamai. Tai, kad Jo veiklos pasekmėje visi mes sužinojome daug dalykų, kuriuos bandė nuo mūsų nuslėpti yra gerai. Kuo atviresnis ir skaidresnis bus pasaulis, kuo daugiau visuomenė bus informuota apie taip vadinamas "paslaptis", kurios dažniausiai lieka po kilimu, tuo bus geriau. Tai yra mūsų visų , o ne tik jų pasaulis.

Europos Žmogaus Teisių Teismas kovo mėnesį paskelbė, kad sovietų represijas prieš partizanus Lietuvos teismai pagrįstai pripažino genocidu. Ar imsitės žingsnių, kad komunistiniai nusikaltimai būtų įvertinti ES lygmeniu, jei tapsite prezidentu (-e)? Ar, jūsų nuomone, to reikia?

Visi nusikaltimai turi būti ištirti ir atitinkamai įvertinti. Tai būtina daryti ne tik todėl, kad juos padarę asmenys ar organizacijos būtų nubaustos, kas taip pat yra svarbu,...

Visi nusikaltimai turi būti ištirti ir atitinkamai įvertinti. Tai būtina daryti ne tik todėl, kad juos padarę asmenys ar organizacijos būtų nubaustos, kas taip pat yra svarbu, bet ir todėl, kad niekam nekiltų noras tokius nusikaltimus kartoti. Komunistiniams nusikaltimams, o jų buvo padaryta daug, privalo būti duotas tarptautinis teisinis įvertinimas. Nepriklausomai nuo to, tapsiu aš prezidentu ar ne, tokios nuomonės laikysiuosi visada ir darysiu viską,kad teisingumas triumfuotų, tame tarpe vertinant komunistinius nusikaltimus. Manau, kad tai yra labai svarbu.

Kaip vertinate siūlymą mažinti Seimo narių skaičių – ar to reikia? Kaip balsuosite referendume?

Seimo narių mažinimo klausimas nėra nei politinis nei ekonominis klausimas. Tai yra emocinis klausimas, kuris atsirado dėl daugybės žmonių nepasitikėjimo Seimu, kaip...

Seimo narių mažinimo klausimas nėra nei politinis nei ekonominis klausimas. Tai yra emocinis klausimas, kuris atsirado dėl daugybės žmonių nepasitikėjimo Seimu, kaip institucija, neginančia jų interesų tinkamai. Taip jiems atrodo.

 

Iš to susiformavo mintis, kam jie (Seimo nariai) ten sėdi, jeigu nieko nedirba. Tai primityvus Seimo narių darbo vertinimas, plačiai paplitęs tarp mūsų piliečių. Bandydami gerinti savo įvaizdį nusivylusių piliečių akyse politikai organizuoja šį referendumą. Nei Seimo darbo efektyvumo, nei didelės ekonominės naudos bei didelių dividentų referendumo organizatoriams Seimo narių skaičiaus sumažinimas neduos.

 

Iš kitos pusės, referendumas paskelbtas, ir kaip balsuos Lietuvos žmonės, toks sprendimas turi būti priimtas. Tai turi būti žmonių valios vykdymas. Sumažinus Seimo narių skaičių, nieko tragiško taip pat neįvyks. Referendume aš balsuosiu už Seimo narių skaičiaus mažinimą. Gal visiems bus ramiau, o ir Seimo nariams tai bus priminimas, kad dauguma žmonių jų darbu yra nepatenkinti. Laikas nustoti muštis ir pradėti efektyviai dirbti.

Ar pastaruoju metu atnaujinote tymų skiepą? Galbūt ketinate revakcinuotis nuo kitų ligų? Ar skatintumėte žmones drąsiau skiepytis, jei taip – kokiais būdais?

Skiepijimosi neatnaujinau, nes nežinau, ar reikia. Ar skiepytis, ar nesiskiepyti  turi pasakyti gydytojai. Pilnai pasitikiu jų kompetencija ir profesionalumu. Bet kokius...

Skiepijimosi neatnaujinau, nes nežinau, ar reikia. Ar skiepytis, ar nesiskiepyti  turi pasakyti gydytojai. Pilnai pasitikiu jų kompetencija ir profesionalumu. Bet kokius kvietimus nesiskiepyti ar neskiepyti savo  vaikų,  ypač, kai tokie raginimai sklinda iš  Seimo tribūnos ir  gana  primityvia  forma, vertinu neigiamai.

Valstybė privalo rūpintis savo gyventojų ir ypač vaikų sveikata ir  tam naudoti visus jai  prieinamus būdus ir formas.  Žmonėms linkėčiau mažiau  tikėti šarlatanais, bus sveikesni ir ilgiau gyvens.

Ką žino apie Lietuvą?

Šioje skiltyje išsiaiškinsime, ką kandidatai žino apie Lietuvą. Sekite naujienas – jau netrukus

 

Nekilnojamasis turtas

Kviečiame susipažinti, kas ir kodėl sudaro kandidatų deklaruotą NT. 

Daugiau

Be grimo

„Kandidatai be grimo“ – straipsnių ciklas, kuriuo siekiama atskleisti mažiau žinomą kandidatų gyvenimo pusę. Susipažinkite! 

Daugiau