APIE PROJEKTĄ

Visuomenės gerovei kuriantis naujienų portalas 15min tęsia Lietuvos geradarių garsinimo tradiciją ir antrus metus iš eilės kviečia savo skaitytojus pastebėti ir pasiūlyti projektui tuos, kurie kiekvieną dieną savo darbais ir iniciatyvomis prisideda prie visuomenės gerovės kūrimo ir taip reikalingo pokyčio.

Šių metų tikslas – paviešinti, paskatinti ir pasidžiaugti Lietuvoje aktyviai veikiančių bendruomenių, fondų, asociacijų, nevyriausybinio sektoriaus organizacijų ir pilietinių, savanorystės iniciatyvų idėjomis, darbais ir rezultatais.

Projektas „Šiemet buvau geras“ siekia suvienyti visą Lietuvą – iš 15min skaitytojų pasiūlytų gerų darbų ir iniciatyvų atrinkome didžiausią pokytį kuriančius 24 projektus, kviečiame susipažinti su jais ir jiems aukoti, kad geri darbai tęstųsi ir augtų.

 • Mes esame: Iniciatyva, kurios tikslas - suteikti emocinę paramą vaikams, likusiems be tėvų ar kitų teisėtų atstovų priežiūros ligoninėse.

  Mes keičiame: Sprendžiame jau labai daug metų egzistuojančią vienišų vaikų Lietuvos ligoninėse problemą. Iki iniciatyvos „Niekieno vaikai“ veiklos pradžios vaikai, kurie ligoninėse laiką leidžia be artimo suaugusio žmogaus, didžiąją laiko dalį leisdavo vieni palatoje (ligoninės
  personalui ateinant patenkinti jų fizinių poreikių, atlikti procedūrų), negaudami jiems reikiamo emocinio palaikymo, nuolatinio suaugusiojo dėmesio, nuraminimo.

  Mums pavyko: Šiuo metu iniciatyva jau veikia 4 miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose), 8 ligoninėse. Iniciatyvoje savanoriauja daugiau nei 180 savanorių. Iniciatyvos savanoriai budi prie vaikų, kurių amžius vos nuo kelių dienų iki 18 metų. 

  A.S.: LT487300010157836137; Bankas: Swedbank; VšĮ „Savanoriai vaikams”; Įmonės kodas: 305017992
  DAUGIAU AUKOJIMO BŪDŲ
 • Mes esame: Pagalbos telefonu linija, kurios tikslas yra draugystė, bendravimas ir pagalba telefonu vienišiems garbaus amžiaus žmonėms.

  Mes keičiame: Sprendžiame amžėjančių žmonių atskirumo, vienišumo, bendravimo trūkumo problemas ir suteikiame galimybę senoliams džiaugtis oriu ir prasmingu gyvenimu. 

  Mums pavyko: Per pirmuosius trejus veiklos metus prie „Sidabrinės linijos“ jau prisijungė beveik 2 000 vyresnio amžiaus pašnekovų, su jais reguliariai bendrauja per 300 savanorių, iš viso įvyko jau daugiau nei 30 000 pokalbių, kurių bendra trukmė viršijo 700 000 minučių. Tai geriausias kuriamo poveikio – vienišumo mažinimo – įrodymas.

  Sąskaitos Nr.: LT97 7300 0101 4134 5061 ; Bankas: Swedbank, AB ; M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas ; Registracijos kodas: 303474437
  DAUGIAU AUKOJIMO BŪDŲ
 • Mes esame: Paramos vaikams centras Vilniuje jau 25-erius metus įgyvendinantys savanoriškos mentorystės programą „Big Brothers Big Sisters". 

  Mes keičiame: Tai savanoriška individuali pagalba vaikams, kur kruopščiai atrinktas ir specialiuose mokymuose apmokytas savanoris individualiai bendrauja su jam paskirtu 7-14 m. vaiku ar paaugliu ir padeda jam įveikti įvairius gyvenimiškus ir lengvus psichologinius sunkumus, o jų bendravimą prižiūri ir konsultuoja specialistai. Savanoriai suteikia vaikams ir paaugliams reikalingą palaikymą ir teigiamą suaugusio žmogaus pavyzdį.

  Mums pavyko: Nuo 1995 m., kai Lietuvoje, Paramos vaikams centre pradėta įgyvendinti programa „Big Brothers Big Sisters“, kiekvienais metais Vilniuje apie 80 savanorių bendrauja su vaikais. Tiek 7-14 metų vaikų turi žmogų, kuris jiems padeda įveikti sunkumus ir rodo tinkamą gyvenimo kryptį.

  A.S.: LT397300010000064344 ; VšĮ „Paramos vaikams centras“ ; Įmonės kodas: 124632778
  DAUGIAU AUKOJIMO BŪDŲ
 • Mes esame: Nevyriausybinė organizacija, įkurta padėti moterims, išgyvenančioms neplanuotą, krizinį nėštumą, vaikelio netektį dėl persileidimo, priešlaikinio gimdymo, taip pat padėti moterims sunkiai išgyvenančioms nėštumo nutraukimą ar pogimdyvinę depresiją.

  Mes keičiame: Teikiame kompleksinę pagalbą pagal individualų poreikį: psichologo, socialinio darbuotojo, ginekologo, genetiko, teisininko, žindymo specialistės, dulos ir kitų. Centras teikia ir materialinę paramą: aprūpiname kraiteliu kūdikiui, lovele, vežimėliu, higienos priemonėmis. Taip pat, vykdome prevencinį, šviečiamąjį darbą - skaitome paskaitas jaunimui (15-19 m. amžiaus). 

  Mums pavyko: Per 6 gyvavimo metus į centrą pagalbos kreipėsi 1500 moterų, suteikta 8000 konsultacijų, žinome, kad gimė 261 vaikas. Buvo išdalintas 171 kraitelis naujagimiams bei daug kitos daiktinės paramos mamoms ir jų kūdikiams, suteikta apie 37000 eurų finansinės paramos besilaukiančioms moterims.

  A.S.: LT03 7300 0101 4133 6083 ; Viešoji įstaiga Krizinio nėštumo centras ; Bankas: “Swedbank” AB, paskirtyje nurodykite – „Parama” ; Įmonės kodas: 303165907
  DAUGIAU AUKOJIMO BŪDŲ
 • Mes esame: Šunskų kaimo bendruomenė, pasitelkdami kitas bendruomenes, buvusios mokyklos patalpose įkūrėme vaikų dienos centrą „Fazaniukas" iš mokyklų mieste grįžtantiems vaikams.

  Mes keičiame: Vaikų dienos centras buvo įkurtas uždarius Šunskų pagrindinę mokyklą dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus. Centras teikia maitinimo, pavėžėjimo, aktyvaus ir prasmingo užimtumo paslaugas, pagalbą ruošiant pamokas.

  Mums pavyko: Dienos centras gyvuoja dar tik metus, jį lanko 25 vaikai. Vaikai kartu su pedagogėmis dalyvauja įvairiose veiklose, edukacijose. Taip pat laukia patalpų remontai ir naujos įrangos įsigijimas. Norime, kad centras taptų patrauklesniu, jaukesniu jį lankantiems vaikams.

  A.S.: LT75 7300 0100 8884 7020 ; Bankas: AB Swedbank; Banko kodas: 73000 ; Šunskų kaimo bendruomenė; Juridinio asmens kodas: 300079602
 • Mes esame: Pirmasis blynų restoranas Baltijos šalyse, kuriame dirba žmonės su (ne)galia. 

  Mes keičiame: Požiūrį į žmonės su (ne)galia. Norime parodyti, kad kiekvienas žmogus gali būti puikus darbuotojas. Visa „Pirmo blyno“ komanda stengiasi, kad kiekvienas apsilankymas restorane Jums būtų maloni patirti ir norėtųsi sugrįžti atgal dar ir dar kartą.

  Mums pavyko: Šis restoranas yra pelnęs daugybę apdovanojimų ir įvertinimų tiek už savo drąsią, socialiai atsakingą idėją, tiek ir kaip gardžiausių blynų restoranas Vilniaus mieste. 

  Jei norite prisidėti prie šio projekto sėkmingo gyvavimo aplankykite restoraną įsikūrusį Konstitucijos pr. 12A, Vilnius, šalia Planetariumo.
 • Mes esame: Savanorių komanda, dovanojanti gerumą ir dėmesį (ne)įgaliųjų, vienišų senjorų organizacijoms, pensionams, apsupanti dėmesiu ir gera nuotaika.

  Mes keičiame: Įvairiomis veiklomis užimame senelių namų gyventojus, juos linksminame, dalijamės interaktyviomis veiklomis, mokiname šokio, sveikatinimo, skaitome eiles, dainuojame ir vaišiname pyragais. Prie projekto kaskart prisijungia vis daugiau žmonių, kuriems gera tai daryti. 

  Mums pavyko: Aplankyta nemažai globos namų, surengta daug švenčių įvairia tematika ir įnešta daugiau džiugesio į amžėjančių žmonių gyvenimą. 

  A.S.: LT127300010158790489 ; Bankas: Swedbank ; VšĮ „Po mažą žingsnį kartu“ ; Įmonės kodas: 305136434
 • Mes esame: VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ keičiantys požiūrį į lytiškumo ugdymą. 

  Mes keičiame: Norime parodyti, kad lytiškumo temos nėra mistiškos,
  nejaukios, nelengvos, o atvirkščiai – kad apie jas galima jaukiai, paprastai ir nuoširdžiai kalbėti(s). Mokiname, jog informacija, gaunama per asmeninį patyrimą, savęs pažinimą, įgalina kiekvieną mūsų atverti daugiau įvairių durų į sveikesnį ir visavertiškesnį gyvenimą. Kalbame apie savo ir kitų saugumą bei sveikus ir tvarius santykius.

  Mums pavyko: Parodyti lytiškumo ugdymo naudą nemažam skaičiui Lietuvos miestų ir miestelių mokinių, mokytojų, specialistų, tėvų. Iki 2020 m. birželio mėnesio planuojame su lytiškumo ugdymo mokymais pasiekti bent 500 mokinių ir apie 150 pedagogų, specialistų, tėvų. Sudalyvavome keliose radijo bei televizijos laidose, kuriose gvildenome lytiškumo ugdymo temas šiuolaikinėje visuomenėje.

  A.S.: LT36 7300 0101 2479 6213 ; Bankas: Swedbank; VšĮ Įvairovės ir edukacijos namai; Mokėjimo paskirtis: Parama ; Įmonės kodas: 302567689
  DAUGIAU AUKOJIMO BŪDŲ
 • Mes esame: Lietuvos Parkinsono ligos draugija. 

  Mes keičiame: Jaunų žmonių iniciatyva. Draugijos veikla peržengė socialinių tinklų slenkstį. Čia kviečiame sergančiuosius ir jų šeimų narius ne tik sekti naujienas apie pasaulyje vykstančius tyrimus ir pasiekimus, bet ir bendrauti grupėse, užtikrinant konfidencialumą atvirai kalbėtis apie problemas, dalintis patirtimi bei žiniomis, pasitikėti vienas kitu ir gerbti kitą nuomonę, realizuoti savo gebėjimus, kartu pramogauti. Dar vienas tikslas - šviesti visuomenę apie Parkinsono ligą ir sergančiųjų problemas, sumažinti sergančiųjų atskirtį.

  Mums pavyko: Skatiname bendravimą ne tik su savo miesto, bet ir su kitų miestų ir rajonų likimo draugais. Džiaugiamės, kad žmonės domisi ir tampa drąsesni ieškodami atsakymų į jiems rūpimus klausimus apie šią ligą. Mes esame, kad padėti.

  A.S.: LT16 7044 0600 0315 5511 ; Bankas: SEB ; Lietuvos Parkinsono ligos draugija ; Įmonės kodas: 191944416
 • Mes esame: Socialinė įdarbinimo agentūra, kuri kuria įsidarbinimo galimybes žmonėms iš socialinės atskirties grupių. Šiuo metu padedame susirasti darbą žmonėms su (ne)galia, amžėjantiems žmonėms. 

  Mes keičiame: Sprendžiame bedarbystės ir socialinės atskirties problemą – padedame žmonėms, kurie susiduria su sunkumais susirandant darbą. Ugdome jų gebėjimus, motyvuojame, keliame savivertę ir ieškome darbo vietų.

  Mums pavyko: Surasti darbą tiems, kuriems sunkiausia – žmonėms su psichikos, proto ar kompleksine (ne)galia, kurie neturėjo jokios ar labai mažai darbo patirties. Atrinkome ir apmokėme socialinio restorano „Pirmas blynas“ komandą. Sukūrėme tris darbo vietas žmonėms su autizmo spektro sutrikimu, Dauno sindromu ir kitokia (ne)galia.

  A.S.: LT457300010095404566 ; VšĮ “SOPA” ; Įm.kodas – 300570569
  DAUGIAU AUKOJIMO BŪDŲ
 • Mes esame: Projektas „Susitikim, mieli senjorai", kurio tikslas - pagerinti senjorų tiek fizinę, tiek psichologinę savijautą.

  Mes keičiame: Skatiname amžėjančių žmonių kūrybiškumą, saviraišką ir pasitikėjimą savimi. Skatiname bendruomeniškumą bei bendravimo kultūrą ir, svarbiausia, mažiname vienišumo jausmą.

  Mums pavyko: 2017 metais virš 300 vyresnio amžiaus vilniečių turėjo galimybę nemokamai lankyti užsiėmimus net 3 mėnesius, 2018 metais projektas jau išsiplėtė ir į Kauną, o 2019 metais prailginome programą iki 6 mėnesių ir įtraukėme į įvairius užsiėmimus daugiau nei 1000 senjorų. 2020-aisiais prie projekto jungiasi ir Klaipėda.

  A.S.: LT167300010152829767 ; Bankas: Swedbank ; VšĮ „Sėkmės idėja" ; j. a. k. 304606308
 • Mes esame: Organizacija, vienijanti išgyvenusius itin sudėtingas galvos smegenų traumas ir jų artimuosius.

  Mes keičiame: Edukuojame visuomenę apie galvos smegenų traumų pasekmes ir padedame sugrįžti į normalų gyvenimo ritmą. Organizacija renka ir lėšas, kurios panaudojamos galvos traumą patyrusių žmonių reabilitacijai - nuosekli ir nepertraukiama reabilitacija, patyrus tokias traumas, yra ypač svarbi. 

  Mums pavyko: Surinkti apie 6000 eurus paramos ir apmokėti keleto vaikų reabilitaciją. Kadangi nuosekli ir nepertraukiama reabilitacija po galvos smegenų traumos yra labai svarbi, kviečiame prisidėti ir jus. 

  A.S.: LT547300010154552773 ; Bankas: Swedbank ; VšĮ “Išgyvenau” ; Įmonės kodas: 304780419
 • Mes esame: Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda”, vienijanti onkologinėmis ir hematologinėmis ligomis sergančių vaikų tėvus, globėjus, medicinos darbuotojus ir visus norinčius padėti kovoti su liga ir jos pasekmėmis.

  Mes keičiame: Padedame šeimoms, kurioms vaiko liga tampa sunkia finansine našta, perkame būtiniausius daiktus. Dalyvaujame įstatymų ir kitų teisės aktų kūrime, geriname ligoninės ir jos erdvių sąlygas, organizuojame ir vykdome švietėjišką veiklą.

  Mums pavyko: 2010 metais esame apdovanoti Gerumo sparnu, 2017 metais Sveikatos apsaugos ministerijos padėkos raštu bei Santaros klinikų filialo Vaikų ligoninės padėkos raštu.

  A.S.: LT 987 300 010 002 446 960 ; Bankas: AB Swedbank ; Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ ; Įmonės kodas: 191 594 065
  DAUGIAU AUKOJIMO BŪDŲ
 • Mes esame: Organizacija, kurioje vyrai ar jų šeimos nariai, išgyvenantys krizę, randa supratimą, paguodą, tikėjimą ir viltį.

  Mes keičiame: Kiekvieno atėjusio vyro supratimą į tarpusavio santykius poroje, ugdome atsakingos tėvystės įgūdžių, sprendžiame krizes ir mokome gyventi be priklausomybių. 

  Mums pavyko: Šiais metais suteikta jau daugiau nei 300 konsultacijų. Pavyko sustabdyti ne vieną skubotą sprendimą dėl santuokos nutraukimo. Motyvuota ne viena dešimtis asmenų tolimesniam gydymuisi nuo priklausomybės alkoholiui.

  A.S.: LT477300010148712626 ; Bankas: „Swedbank“ ; VšĮ „Alytaus apskrities vyrų krizių centras“ ; Į.k.: 304260112
 • Mes esame: Savanoriška, savarankiška labdaros visuomeninė organizacija veikianti Kaune. 

  Mes keičiame: Globojame amžėjančius ir vienišus žmones, rūpinamės (ne)galią turinčiais, teikiame labdarą, paramą ir pagalbą socialiai remtinoms ir daugiavaikėms šeimoms, mažas pajamas gaunantiems asmenims, taip pat asmenims, išėjusiems iš įkalinimo įstaigų, benamiams, bedarbiams bei nelaimės ištiktiems žmonėms. Nemokamai teikiame ligonių ir neįgaliųjų slaugos priemones (funkcines lovas, vežimėlius ir kt.) bei rengiame pirmosios pagalbos ir higienos mokymus.

  Mums pavyko: Kauno samariečių skyrius įsteigė: maisto dalinimo punktą Kaune (Partizanų g. 5); labdaros priėmimo ir paramos dalinimo punktus Kaune, kuriuose nemokamai galima pasiimti drabužių; specializuotą transportą, kuriuo neįgaliuosius ir ligonius galima pervežti į gydymo įstaigas; senjorų ir neįgaliųjų dienos centrą; du vaikų iš asocialių šeimų dienos centrus. 

  A.S.: LT547300010114335215 ; Bankas: „Swedbank“, AB ; Gavėjas: VšĮ Geros valios projektai ; Gavėjo kodas: 301678868
  DAUGIAU AUKOJIMO BŪDŲ
 • 16

  Mes esame: Dienos centras, kuriame (ne)įgalieji ir senjorai jaučiasi saugūs būdami tarp bendraminčių.

  Mes keičiame: Ugdome savarankiškumą, bendraujame, užsiimame įvairia menine bei kūrybine veikla. Dienos centro bendruomenė aktyviai dalyvauja miestų šventėse, mugėse, kuriose prekiauja savo pačių pagamintais rankdarbiais, taip pat mezga ir dovanoja kojines neišnešiotukams. 

  Mums pavyko: Šis centras duoda didelę naudą žmonėms - senjorai ir (ne)įgalieji vartoja mažiau medikamentų, džiaugiasi gera nuotaika ir bendryste. Dalyvaujame įvairiose mugėse, rengiame parodas kuriose eksponuojami mūsų centro lankytojų darbai. Vykdome darbinę veiklą - siuvame apsipirkimui skirtus maišelius, kuriais prekiaujame mugėse. 

  A.S.: LT537300010156988170 ; Bankas: Swedbank ; VšĮ Marijampolės senjorų ir neįgaliųjų dienos centras "Židinys" ; Įm. kodas 304955263
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24