TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jurgis Didžiulis ir Dima Šavrovas nebedalyvaus savivaldos rinkimuose, jie ragina žmones neapsigauti balsuojant už žinomus veidus (Papildyta 16.40 val.)

Jurgis Didžiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jurgis Didžiulis
Šaltinis: 15min
0
A A

Žinomas muzikos atlikėjas Jurgis Didžiulis šeštadienį paskelbė nedalyvausiantis savivaldos rinkimuose, nes nori paraginti žmones ne balsuoti už garsenybes vien dėl to, kad tai žinomi žmonės. Tokį patį žingsnį žengė ir kitas atlikėjas – Dima Šavrovas.

J.Didžiulis šeštadienį atėjo į nepartinių kandidatų koalicijos „Vilnius – mūsų reikalas“ renginį ir sakė palaikantis šį judėjimą. Tačiau pats pranešė nedalyvausiantis vasario 27 dieną vyksiančiuose rinkimuose, taip norėdamas parodyti pavyzdį.

„Pastebėjau, kad labai daug partijų bandys naudoti žinomus veidus, kad pritrauktų daugiau balsų, ir tai yra baisus fenomenas. Esu žmogus baigęs politologiją, kažkiek turiu žinių apie tai ir labai norėčiau pasitraukdamas paraginti žmones sąmoningai rinkti kandidatus į valdžią“, – naujienų portalui 15min.lt sakė J.Didžiulis.

Pasak jo, kad žmogus gerai atstovautų savo rinkėjams, jo profesija nėra svarbi – tai gali būti ir advokatas, ir santechnikas.  „Bet jeigu tai yra gerai žinomas veidas, dar nereiškia, kad jis padarys gerą darbą, ypač jeigu bus įveltas į partinį kontekstą, kur jam pasakys, kaip už ką balsuoti ir kaip elgtis“, – kalbėjo muzikantas.

J.Didžiulis tikino, kad sprendimas iš pradžių paskelbti, jog dalyvaus rinkimuose, o po to pasitraukti iš rinkimų kompanijos, nebuvo planuotas iš anksto. Ši mintis subrendo pamažu, pamačius, jog partijos vėl sieks pasinaudoti žinomais žmonėmis siekdamos gauti valdžią.

Kartu su J.Didžiuliu iš rinkiminės kovos paskelbė pasitraukiąs ir Lietuvai Eurovizijos konkurse atstovavęs dainininkas D.Šavrovas.

„Nenoriu skatinti visuomenėje užgimusių būgštavimų, nors mano noras prisidėti prie visų mūsų mylimo miesto gerovės išlieka. Tikiu, kad mano bei mano kolegos Dmitrijaus pasitraukimas iš šios kovos sukurs jums, kaip įvairių sričių specialistams, didesnį legitimumą bei platesnes galimybes veikti visų mūsų bendro tikslo vardan. Politika turi būti atiduota į profesionalų rankas“ – teigė J.Didžiulis konferencijoje.

(Papildyta 16.40 val.) Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį susirinko į posėdį, kad užregistruotų savivaldos rinkimuose siekiančius dalyvauti nepartinius kandidatus, kurie surinko reikiamą juos remiančių rinkėjų skaičių.

VRK nariai ėmė diskutuoti, ar J.Didžiulis ir D.Šavrovas dar yra laikomi kandidatais į savivaldą. Buvo akcentuota, jog oficialių jų pareiškimų apie tai, kad jie traukiasi iš rinkimų, nėra, taigi oficialiai jie vis dar gali būti išrinkti į sostinės tarybą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018