TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkimai Kaune: politologai prognozuoja agresyvias rinkėjų viliones

Tikslus kandidatų į Kauno miesto tarybą skaičius paaiškės jau kitą savaitę – nuo trečiadienio miestiečiams bus pradėtos dalyti rinkėjų kortelės bei rinkimų leidiniai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tikslus kandidatų į Kauno miesto tarybą skaičius paaiškės jau kitą savaitę – nuo trečiadienio miestiečiams bus pradėtos dalyti rinkėjų kortelės bei rinkimų leidiniai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Mažiau nei po mėnesio vyksiančiuose savivaldos rinkimuose į 41 Kauno tarybos mandatą pretenduos maždaug 640 kandidatų. Politologai prognozuoja, jog nemažą dalį rinkėjų balsų iš politinių partijų pasiglemš nepriklausomi kandidatai.

Šios savaitės pradžioje rinkimų numerius išsitraukus politinėms partijoms, užvakar vakare savuosius burtų keliu išsirinko ir savarankiškai kandidatuojantys pretendentai.

Kauno miesto savivaldybės rinkimų komisijos duomenimis, 33 pavieniai kandidatai suskubo burtis į keturias skirtingas koalicijas: „Mes nepartiniai grįžę emigrantai“ vienija 5 kandidatus, S.Žirgulio nepriklausomų kandidatų koalicija – 7, koalicija „Kitokia Lietuva“ – 2, o visuomeninis judėjimas „Vieningas Kaunas“ – 19 nepartinių kandidatų. 9 kauniečiai rinkėjų palankumo sieks savarankiškai, o visi kiti likę kandidatai figūruoja 17-os politinių partijų sąrašuose.

„Situacija šiuo metu yra tokia, bet ji bet kurią minutę gali keistis – dėl tam tikrų priežasčių kai kurie kandidatai dar gali būti išbraukti, kai kurie atsisakyti dalyvauti rinkimuose gali ir patys. Galutinis sąrašas paaiškės tik po vasario 2 dienos, kai visą informaciją mes perduosime Vyriausiajai rinkimų komisijai“, – pasakojo Kauno miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Elena Skirmantienė.

Partijos agituoja vangiai

Politologas Algis Krupavičius, kalbėdamas apie politinių partijų ir nepriklausomų kandidatų rinkimų agitaciją, pastebėjo, jog ji prasidėjo gana vėlai.

„Prieš 4 metus tuometiniai konservatoriai buvo be galo aktyvūs. Prieš rinkimus jie pasitraukė iš valdančiosios koalicijos ir aktyviai kritikavo buvusius partnerius. Dabar, sakyčiau, situacija yra pakankamai rami. Visos partijos į rinkiminę agitaciją įsitraukė labai vėlai. Išskirti galima tik kai kuriuos savarankiškai save keliančius kandidatus, kurie savo kampanijas pradėjo anksčiau“, – teigė A.Krupavičius.

Kauno technologijos universiteto Politikos ir viešojo administravimo instituto direktoriaus teigimu, iš partijų kol kas aktyviausiai atrodo Liberalų ir centro sąjunga. „Gana keista, kad savotišką miegančiosios gražuolės vaidmenį yra prisiėmę socialdemokratai. „Tvarka ir teisingumas“ bei Darbo partija taip pat menkai matomi. Matau, kad daugelio rinkimų kampanijos bus trumpos ir intensyvios. Kadangi laiko bus nedaug, o visi norės būti matomi, kampanijos gali būti šiek tiek agresyvios“, – savo įžvalgomis dalijosi politologas.

Kortas maišys nepriklausomi kandidatai

Anot A.Krupavičiaus, kiekvienų rinkimų metu pastebima už konservatorius atiduodamų kauniečių balsų mažėjimo tendencija turėtų išlikti ir renkant naująją tarybą.

„Paprastai po sėkmingų rinkimų partijai seka mažiau sėkmingi, – dar vieną dėsningumą, veikiausiai paliesiantį Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus, įvardino politologas. – Aišku, tam tikra kritinė šios partijos rėmėjų masė išliks ir jie ištikimai balsuos. Kol kas sunku prognozuoti, kaip aktyviai kauniečiai balsuos už „Tvarką ir teisingumą“ bei Darbo partiją, kurių reitingai šalies mastu yra gana aukšti. Kalbant apie socialdemokratus, manau, kad jie turėtų gauti sau įprastą dalį balsų“.

A.Krupavičius, paklaustas apie nepriklausomų kandidatų šansus, prognozavo, jog dalis jų tikrai pateks į būsimą miesto tarybą. „15min” primena, jog savivaldybių tarybų rinkimai visoje šalyje vyks vasario 27 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą