TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkimų pažeidimus policija skaičiuoja dešimtimis

Rinkiminėje apylinkėje
15min.lt skaitytojo nuotr. / Kauno policija sulaikė visą būrį kauniečių, įtariamų ketinimais balsuoti už atlygį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vykstant išankstiniams rinkimams į savivaldybių tarybas, policija praneša užfiksavusi dešimtis pažeidimų, pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

Pirminiais duomenimis, šiandien šalies policijos komisariatuose užfiksuotas 21 pažeidimas, susijęs su rinkimais.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotojas Ramūnas Matonis 15min.lt informavo, jog pažeidimų užfiksuota bene visose šalies apskrityse. Keli žmonės buvo nubausti administracine tvarka už viešosios tvarkos pažeidimus, pavyzdžiui, pasirodymą neblaiviems viešoje vietoje. Tačiau absoliuti dauguma pažeidimų yra susiję su bandymais papirkti rinkėjus.

Taip pat šiandien pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl galimo rinkėjų papirkimo Palangoje ir Trakuose.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas 15min.lt ketvirtadienį negalėjo nurodyti, kiek komisija gavo pranešimų apie pažeidimus, esą juos skaičiuoti dar anksti, be to, pranešimus reikia patikrinti.

„Mano vertinimu, šiandien pranešimų žymiai mažiau (nei trečiadienį). Manau, kad vakarykščiai aktyvūs policijos veiksmai, tinkami komisijų veiksmai tą sumažino“, – sakė Z.Vaigauskas.

Jis pridūrė, kad daugiausia pranešimų gaunama iš Kauno miesto.

Papildyta 19.25 val. Ikiteisminiai tyrimai dėl rinkimų tvarkos pažeidimų pradėti Kalvarijoje ir Vilkaviškio rajone, pranešė LTV laida „Šiandien“.

Kalvarijos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkei Inai Onai Slavickienei įtarimų sukėlė, kad antra diena balsuoti į savivaldybę plūsta žmonės iš atokiausių kaimų. Kai kurie jai pasirodę kaip ką tik pakirdę iš miego.

Ji teigė rinkėjų rankose pastebėjusi pavyzdžius, kaip reikia balsuoti, ir rinkėjų pažymėjimus, atspausdintus iš interneto.

„Buvo būriai žmonių, griežtai matėsi, kad tie žmonės suprašyti, jie tarėsi vestibiulyje, prie jų stovėjo, kaip aš sakau – brigadininkas, kuris jiems viską nurodinėjo. Ir tuomet jie pradėjo eiti balsuoti, po vienos grupės pasipylė kita. Pakalbinus supranti, kad atvežti, tarkim, iš Kampinio kaimo, Kalvių kaimo, ten tolima vieta ir autobusai nevažiuoja. Sako, kad mus atvežė“, – pasakojo komisijos pirmininkė.

Kalvarijos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Mes esame gavę pranešimą apie tai, kad galimai yra atvežami asmenys, kuriems daroma įtaka balsuoti už atitinkamą politinę partiją, patikrinome ir kilo įtarimų, kad galbūt galimai ir buvo daroma įtaka rinkėjų valiai“, – sakė laikinasis Kalvarijos policijos komisariato viršininkas Gintaras Zavistauskas.

Skundas apie organizuotą rinkėjų atvežimą pasiekė ir Vilkaviškio rinkimų apygardą – čia taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Trečiadienį pranešimų apie galimą rinkėjų papirkimą gauta iš Kauno, Vilniaus, Kretingos, Trakų, Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų, Švenčionių rajono, Palangos, Pagėgių.

Trečiadienį ir ketvirtadienį Lietuvoje vyksta išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų rinkimuose.
Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų varžysis per 16 tūkst. kandidatų, iš viso 60–tyje savivaldybių renkama per 1,5 tūkst. tarybų narių. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau