Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkimus Kaune laimėjusių konservatorių kandidatas į miesto merus Andrius Kupčinskas: rinkėjai sudėliojo taškus ir atsakė į visus klausimus

Andrius Kupčinskas ir Edita Gudišauskienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Andrius Kupčinskas ir Edita Gudišauskienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Konservatoriai tapo pirmąją politine jėga Kauno savivaldybės istorijoje, laimėjusia antrus rinkimus iš eilės. Rinkėjų pareikštą pasitikėjimą pabrėžiantys dešinieji neslepia, kad jų lyderis Andrius Kupčinskas sieks toliau vadovauti miestui. Be to, į antrąją sąrašo vietą po reitingavimo užkopusi Edita Gudišauskienė sieks toliau dirbti savivaldybės administracijos direktore.

Sekmadienį vykusius savivaldos rinkimus Kaune laimėję konservatoriai prisipažino tikėjęsi panašių rezultatų. 12 savo atstovų į tarybą deleguosianti partija prieš rinkimus buvo užsibrėžusi tikslą laimėti mažiausiai 10 mandatų.

Nors dar nėra paskelbti galutiniai sąrašo reitingavimo rezultatai, preliminariais duomenimis, didesnių permainų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše nebus. Neoficialiais duomenimis, po kandidatų reitingavimo pirmą poziciją išsaugojo sąrašo lyderis A.Kupčinskas.

Konservatoriai, tvirtinantys, kad rinkimų reklamai išleido kiek daugiau nei 200 tūkst. Lt, jau pradėjo dėlioti galimos valdančiosios koalicijos kontūrus. Kol kas smulkesnių detalių neatskleidžiantys dešinieji leido suprasti, kad ir toliau miesto vadovauti turėtų šiuo metu daugumą taryboje turinti „Sėkmės koalicija“.

– Ar sieksite ir antrą kadenciją dirbti miesto meru? – žurnalistai pirmadienį pasiteiravo A.Kupčinsko.

– Mero pozicija nėra savitikslė. Nes nekanditavau karaliaus rinkimuose. Mano tikslas nėra vien reprezentuoti miestą ir neturėti realių galių. Mūsų komandos tikslas yra daryti realius darbus, užtikrinti jau pradėtų darbų tęstinumą ir įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Todėl vien mero pozicija be realių administracinių galių nėra mūsų tikslas.

– Jūs formuosite koaliciją. Kas iš jūsų sąrašo bus kandidatas į merus?

– Mes tokio klausimo nesvarstome. Manau, rinkėjai sudėliojo taškus ir atsakė į visus klausimus. Noriu pabrėžti, kad rinkėjai išreiškė pasitikėjimą dabartine valdančiąja daugumą. Tai noriu akcentuoti. Mes jau vakar kalbėjomės su partneriais ir tai akcentavome vieni kitiems. Kauniečiai nori tęstinumo. Mes gerbsime rinkėjų valią.

– Ar sieksite išlaikyti „Sėkmės koalicijos“ sudėtį?

– Aš primenu, kad „Sėkmės koaliciją“ sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir „jaunalietuviai“. Iš dar galutinai nepatvirtintų rezultatų matome, kad dabartinei koalicija turėtų 20 mandatų, o jų neužtenka daugumai. Koaliciją teks plėsti. Natūralu, kad teks ieškoti dar vieno partnerio. Neatmetu galimybės, kad tai būtų arba „Tvarka ir teisingumas“, arba socialdemokratai, arba „Vieningas Kaunas“. Mes gerbiame rinkėjų valią ir stengsimės, kad, kaip sakė liberalai, Kaune vyrautų sveiko proto dešiniųjų logika.

– Kaip vertinate „Vieningo Kauno“ atėjimą į tarybą?

– Jeigu norite išgirsti mano asmeninę poziciją, manau, tarp jų yra tam tikras nusivylimas. Žinome jų nuotaikas. Kita vertus, kaip naujokai jie pasirodė gana neblogai. Aišku, jų lūkesčiai buvo daug didesni, bet rinkimuose lūkesčiai ne visada sutampa su galimybėmis.

– Kodėl Kaune taip užtruko tiek balsų skaičiavimas, tiek reitingavimas?

– Man vakar vakare teko skambintis su apygardos komisija ir su savivaldybės administracija. Manau, darbas buvo organizuojamas ne visai tinkamai. Teks atkreipti dėmesį į mūsų administracinius resursus. Savivaldybės Bendrųjų reikalų departamentas teisinasi, kad jie negalėjo laiku pateikti duomenų dėl kažkokių techninių nesklandumų, tačiau tai kartojasi nebe pirmus rinkimus.

– Kas būtų, jeigu opozicija sugebėtų prikalbinti kitas į kairiųjų pusę žvelgiančias politines jėgas ir jus izoliuotų nuo valdžios?

– Kaip ir 2007 metais, taip ir dabar bandoma izoliuoti laimėtus nuo koalicijos formavimo. Ta būsena mums pažįstama ir mes jaučiamės pakankamai ramiai, nes žinome, kad tokie bandymai dažniausiai nepavyksta.

– Apskaičiavus, kiek partija išleido rinkimų reklamai, kiek kainavo vienas mandatas?
– Aš manau, kad Liberalų ir centro sąjungos (buvusio mero Arvydo Garbaravičiaus partija – red.) pagal mandato kainą mes tikrai nepralenksime.

– Ar derantis dėl valdančiosios koalicijos viena iš jūsų sąlygų bus abiejų postų – tiek mero, tiek savivaldybės administracijos direktoriaus – išsaugojimas.

– Tai bus viena iš mūsų sąlygų.

– Kaip vertinate socialdemokratų pasirodymą?

– Socialdemokratai labai tikėjosi išlošti iš dabartinės ekonominės situacijos. Jie bent patys sau įrodinėjo, kad bus lyderiai Kaune ir pirmą kartą istorijoje laimės rinkimus šiame mieste. Deja, taip nenutiko. Matyt, ir patys socialdemokratai nebuvo tiek vieningi, neturėjo stiprios komandos. Iš rinkimų kampanijos matome, kad jie veikė atskirai. Tai dar kartą patvirtina, kad, kaip ir krepšinyje ar kitame sporte, taip ir politikoje: jeigu nėra komandos, pasiekimai yra tikrai gana migloti. Dabar socialdemokratai gavo mažiau balsų bei 2007 metais. Tai įrodo, kad jie nepasinaudojo, kaip patys sako, istoriniu šansu.

 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno konservatorių lyderiai
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno konservatorių lyderiai

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą