Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savivaldos rinkimuose galės savo valią išreikšti per 2,6 mln. rinkėjų

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį vakare Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) patvirtinus galutinį rinkėjų skaičių sąrašuose, vasario pabaigoje vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose savo valią galės išreikšti 2 mln. 632 tūkst. 917 rinkėjų.

Pasak VRK pirmininko Zenono Vaigausko, šis skaičius nežymiai skiriasi nuo praėjusių Seimo ar savivaldos rinkimų.

„Mes nedarėme tokios analizės, bet tie skaičiai, kiek žiūrėjome, kažkokių ypatingų pasikeitimų nėra“, – žurnalistams tvirtino Z.Vaigauskas.

Daugiausia rinkėjų yra užregistruota Vilniuje (per 435 tūkst.), Kaune (per 272 tūkst.) ir Klaipėdoje (per 141 tūkst.).

VRK šį sąrašą patvirtino vienbalsiai, nors išvakarėse buvo kilusi diskusija dėl Alytaus rajono rinkėjų sąrašų, nes itin didelis skaičius kitų savivaldybių rinkėjų prašė perkelti juos būtent į šią rinkimų apygardą.

„Kiek aš žinau domisi kai kurių partijų atstovai domisi tuo pasikeitimu, tikrinama, ar čia nėra kažko nelegalaus. Jeigu bus nustatyta kad kažkas neleistino, aš manau apie tai dar bus atskirai kalbama. O šiuo metu situacija yra tokia, kad kokių nors konkrečių pažeidimų (...) bent mums nėra žinoma“, – sakė Z.Vaigauskas.

Rinkėjai savivaldybės rinkimų komisijai gali teikti argumentuotą prašymą įrašyti juos į tos savivaldybės rinkėjų sąrašą. Rinkėjo perkėlimą iš vienos savivaldybės rinkėjų sąrašo į kitos svarsto VRK savivaldybės rinkimų komisijos teikimu.

Savivaldybių tarybų rinkimuose vasario 27 dieną dalyvauja 23 partijos bei 505 savarankiškai išsikėlę politikai, kurių dalis yra susijungę į 28 koalicijas. Iš viso bus renkami 1526 savivaldybių tarybų nariai.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau