Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savivaldos rinkimuose savo valią jau pareiškė per 20 tūkst. rinkėjų

Į VRK grįžo apie 6,7 tūkstančio iš 10 tūkstančių parašų rinkimo lapų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / VRK vadovas Z.Vaigauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Savivaldybių tarybų rinkimuose savo valią per pirmąją išankstinio balsavimo dieną pareiškė 21 tūkst. 465 rinkėjai arba 0,81 proc. visų rinkėjų.

Aktyviausiai trečiadienį balsavo Birštono rajono rinkėjai, iš anksto balsuoti atėjo 3,11 proc., Pagėgiuose savo valią iš anksto pareiškė 2,97 proc., Trakų rajone – 2,36 proc. rinkėjų. Mažiausiai rinkėjų iš anksto balsavo Kauno rajone – 0,31 proc., Klaipėdos mieste – 0,44 proc., Panevėžio mieste – 0,46 procento.

Šiuose savivaldybių rinkimuose pirmąją išankstinio balsavimo dieną atėjo balsuoti daugiau rinkėjų nei per praėjusius rinkimus 2007–aisiais. Tuomet per pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią pareiškė 11 tūkst. 553 rinkėjai arba 0,43 proc. visų rinkėjų.

Rinkėjai, sekmadienį negalintys atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę, balsuoti iš anksto dar gali iki ketvirtadienio 20 val. bet kurios savivaldybės pastate.

Tęsiamas ir trečiadienį pasidėjęs balsavimas specialiuosiuose paštuose, kur savo valią gali pareikšti rinkėjai ligoninėse, globos įstaigose, kalėjimuose, taip pat ir atliekantys karo tarnybą, balsavimas čia vyks ir penktadienį.

Neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti į rinkimų apylinkę, gali balsuoti namuose. Balsavimas namuose vyks penktadienį ir šeštadienį.

Šį sekmadienį vyks eiliniai savivaldybių tarybų rinkimai bei naujų Seimo rinkimų Marijampolės apygardoje antrasis turas.

Marijampolėje dėl laisvos parlamentaro vietos varžosi du daugiausiai per pirmąjį turą balsų surinkę kandidatai – socialdemokratas Albinas Mitrulevičius (24,9 proc.) ir konservatorius Valdas Pileckas (20,68 proc.).

Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų varžosi per 16 tūkst. kandidatų, iš viso 60–tyje savivaldybių renkama per 1,5 tūkst. tarybų narių.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau