Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 27d. 15:50

Rinkimai Marijampolės apskrityje: lyderiai ir žmogiškųjų išteklių stoka

Prezidentė Dalia Grybauskaitė iš anksto balsuoja savivaldybių tarybų rinkimuose
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė iš anksto balsuoja savivaldybių tarybų rinkimuose

Didesnė rinkimų intriga Marijampolės apskrityje neįsiplieks. 15min kalbinto politologo prof. Algio Krupavičiaus nuomone, miesto vairas turėtų atitekti socialdemokratui Povilui Isodai. Socdemai išsaugos įtaką ir Vilkaviškio rajone. O štai „valstiečių“ tvirtove tapę Šakiai gali patekti į buvusio bendrapartiečio, dėl prekybos poveikiu teisto Juozo Bertašiaus rankas.

2017 kovo mėnesį, mirus ilgamečiam Marijampolės merui socialdemokratui Vidmantui Braziui, surengti nauji rinkimai. Bendrapartiečio pradėtus darbus tęsė Irena Lunskienė. Šiemet savivaldos rinkimuose LSDP atstovauja jaunas politikas, vicemeras P.Isoda.

lsdpmarijampole.lt nuotr./Povilas Isoda
lsdpmarijampole.lt nuotr./Povilas Isoda

Politologo A.Krupavičiaus teigimu, tai rodo, kad socdemai ryžosi atsinaujinti. Pašnekovas pabrėžė: „Marijampolė – LSDP tėvonija, tačiau šiuose rinkimuose nedidelė intriga išlieka.“

Pasak jo, tarp kandidatų ir garsūs, nacionaliniu mastu žinomi politikai: VRK „Už geresnę ateitį Marijampolėje“ atstovaujantis buvęs darbietis Algis Žvaliauskas, konservatorius Kostas Jankauskas. Užimti miesto vadovo vietą siekia ir „valstietis“ Seimo narys Kęstutis Mažeika.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika

„Tiesą sakant, situacija, kai Seimo narys, likus daug laiko iki kadencijos pabaigos, nusprendžia eiti į merus, vertinama prieštaringai. Žvelgiant nacionaliniu mastu, LVŽS lenkia socialdemokratus, bet nebūtinai taip yra ir Marijampolės atveju“, – teigė A.Krupavičius.

Pasak politologo, nepaisant gausaus kandidatų būrio, socdemai savo pozicijas turėtų išsaugoti. „Socdarbiečių“ sąraše dėl mero posto kovoja Kęstutis Kubertavičius, Darbo partijos priešakyje – Metas Ražinskas. VRK „Šaukiam tautą“ kviečia balsuoti už ilgametį savivaldybės tarybos narį Rolandą Jonikaitį. Mero rinkimuose dalyvauja ir savarankiškai išsikėlęs VŠĮ „Nemuno euroregiono Marijampolės biuras“ direktorius Gintaras Skamaročius.

A.Krupavičiaus teigimu, Vilkaviškis, kaip ir Marijampolė, – politinė socialdemokratų tvirtovė. Neabejotinas lyderis merų rinkimuose yra buvęs Algirdo Butkevičiaus padėjėjas ir bendravardis – Algirdas Neiberka. Politologas atkreipė dėmesį, kad savivaldybės vadovo posto siekia vos 4 kandidatai. Pasak jo, tai patvirtina, jog galimi konkurentai abejoja savo galimybėmis.

A.Grygelaičio nuotr./Vilkaviškio meras Algirdas Neiberka
A.Grygelaičio nuotr./Vilkaviškio meras Algirdas Neiberka

„Valstiečiams ir žaliesiems atstovauja 2 kartus teistas kandidatas Valentinas Gražulis. Tarp kandidatų į merus jis galėtų būti rekordininkas. Tai yra žmogiškųjų išteklių trūkumo ženklas. Atrodo, kad į rinkimus gali eiti kas tik nori, svarbiausia, kad partija būtų atstovaujama“, – įžvalgomis dalijosi politologas.

Atims „valstiečių“ balsus

A.Krupavičiaus nuomone, įdomiausi rinkimai, kalbant apie Marijampolės apskritį, laukia Šakiuose. 15min politologas paaiškino, kad šiame rajone daugelį metų dominavo LVŽS, o meras Juozas Bertašius buvo partijos ašis. 2016 metais, po to kai buvo pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu, J.Bertašius atsistatydino ir pasitraukė iš partijos. Praėjus vos keleriems metams ir subūręs visuomeninį judėjimą „Už Šakių rajono gyventojų ateitį“ politikas siekia ir vėl vadovauti rajono savivaldybei.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Juozas Bertašius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Juozas Bertašius

Akivaizdu, kad iš pastarųjų balsus atims į politiką su komitetu grįžęs buvęs bendrapartietis. Matyt, kad iki šiol stiprioje apygardoje, LVŽS smuktels į gerokai žemesnes pozicijas.

„Galima daryti prielaidą, kad jis bus tarp tų politikų, kurie surinks nemažai balsų. J.Bertašiaus judėjimas turėtų gauti nemažai mandatų. Sunku pasakyti, kiek tiksliai. Antra politinė jėga – LSDP, mero rinkimuose partijai atstovauja Darius Jakavičius. Toliau turėtų rikiuotis TS-LKD ir „valstiečiai“. Akivaizdu, kad iš pastarųjų balsus atims į politiką su komitetu grįžęs buvęs bendrapartietis. Matyt, kad iki šiol stiprioje apygardoje LVŽS smuktels į gerokai žemesnes pozicijas“, – 15min kalbėjo A.Krupavičius.

Kalvarijoje ir Kazlų Rūdoje situacija nėra aiški

Politologo manymu, nuspėti Kalvarijos politinę ateitį, sudėtinga. Pasak jo, šiokią tokią persvarą turi perrinkimo siekiantis „tvarkietis“ Vincas Plikaitis. Į mero postą kandidatuoja ir buvęs vicemeras, „darbietis“ Antanas Burinskas. LVŽS sąrašo lyderis – savarankiškai išsikėlęs kandidatas, buvęs socdemas Evaldas Ulevičius.

Sunkiai nuspėjami ir rinkimų Kazlų Rūdoje rezultatai. 15min kalbinto A.Krupavičiaus teigimu, čia jaučiama LSDP, liberalų ir A.Zuoko liberalų, bei TS-LKD įtaka. Anot jo, dar didesnę intrigą kelia tai, kad dabar mero pareigas einantis Vytautas Kanevičius nesiekia perrinkimo.

Paprašytas įvardyti stipriausius kandidatus, politologas išdėstė: „Vienas iš ryškesnių – buvęs parlamento narys, žinomas ir nacionaliniu mastu, Mantas Varaška ir VRK „Už jaunąją Sūduvą“. Galima išskirti vicemerą socialdemokratą Justiną Kazlą. Tikėtina, kad dalis rinkėjų balsuos už buvusį merą Valdą Kazlą, atstovaujantį Valstiečių ir žaliųjų sąjungai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:40
08:50
01:23

Esports namai

URBAN˙/