Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 26d. 11:48

Didžiausią biudžetą prezidento rinkimams turės socialdemokratas Zigmantas Balčytis

Zigmantas Balčytis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Zigmantas Balčytis

Didžiausią biudžetą prezidento rinkimų kampanijai kol kas turi surinkęs socialdemokratų keliamas europarlamentaras Zigmantas Balčytis.

Į specialią rinkimų sąskaitą Lietuvos socialdemokratų partija savo iškeltam kandidatui per kelis kartus yra pervedusi 380 tūkst. litų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga savo keliamam kandidatui Ignalinos merui Broniui Ropei yra pervedusi 42 tūkst. litų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiami duomenys.

Antrai kadencijai kandidatuojanti prezidentė Dalia Grybauskaitė rinkimų sąskaitoje kol kas turi 35 tūkst. litų. Iš jų 15 tūkst. yra asmeninės D.Grybauskaitės lėšos, taip pat ji yra surinkusi apie 15 tūkst. litų iš smulkių, iki 40 litų dydžio, aukų, 5 tūkst. litų paaukojo Mindaugas Mališauskas

Antrai kadencijai kandidatuojanti prezidentė Dalia Grybauskaitė rinkimų sąskaitoje kol kas turi 35 tūkst. litų. Iš jų 15 tūkst. yra asmeninės D.Grybauskaitės lėšos, taip pat ji yra surinkusi apie 15 tūkst. litų iš smulkių, iki 40 litų dydžio, aukų, 5 tūkst. litų paaukojo Mindaugas Mališauskas.

Vilniaus meras Artūras Zuokas į rinkimų sąskaitą yra pervedęs 26 tūkst. litų asmeninių lėšų, taip pat surinkęs apie 2 tūkst. litų aukų.

Lietuvos žaliųjų partija sako keliamam kandidatui parlamentarui Linui Balsiui yra pervedusi 5 tūkst. litų, dar jis yra surinkęs apie 300 litų fizinių asmenų aukų.

Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataras Rolandas Paulauskas yra surinkęs 2,8 tūkst. litų fizinių asmenų aukų.

Darbo partijos keliamas Seimo narys Artūras Paulauskas nurodo surinkęs apie 600 litų fizinių asmenų aukų.

Kiti politinės kampanijos dalyviai kol kas nenurodo gavę lėšų. Iš viso prezidento rinkimams registravosi 19 politinės kampanijos dalyvių, iš jų 10 registruoti pretendentais.

Pareiškinius dokumentus VRK priima iki kovo 7 dienos. Registruodamiesi pretendentais į kandidatus politikai jau turi būti sumokėję 11,5 tūkst. litų siekiantį rinkimų užstatą. Įregistravusi pareiškinius dokumentus VRK ne vėliau kaip per tris dienas pretendentams įteikia parašų rinkimų lapus.

Norintieji dalyvauti prezidento rinkimuose privalės surinkti ne mažiau kaip 20 tūkst. jų kandidatavimą remiančių rinkėjų parašų. Pasirašyti galima ir elektroniniu būdu VRK tinklalapyje.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės