TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Drąsos kelio“ atstovė Irena Malinauskienė kelia maištą VRK

VRK posėdis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / VRK posėdis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį ėmėsi tvirtinti paskutiniuosius kandidatus į prezidentus. Tačiau šiuo svarbiu momentu partijos „Drąsos kelias“ į komisiją deleguota Irena Malinauskienė nusprendė įnešti sumaišties.

Ji pareiškė, kad nebalsuos nė už vieno kandidato tvirtinimą, nes jai nebuvo sudarytos galimybės tikrinti jų pateiktus piliečių parašus.

„Nebuvau pakviesta nė į vieną parašų tikrinimą, todėl aš susilaikysiu visų kandidatų atžvilgiu“, – komisijai balsuojant dėl Dalios Grybauskaitės registravimo kandidate pareiškė VRK narė.

Susilaikyti balsuojant dėl kandidatų registravimo negalima, todėl I.Malinauskienė nutarė balsuoti prieš visų kandidatų registravimą.

Sėdi „užkeiktoje“ kėdėje

Susilaikyti balsuojant dėl kandidatų registravimo negalima, todėl I.Malinauskienė nutarė balsuoti prieš visų kandidatų registravimą.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas neslėpė nustebintas tokio kolegės sprendimo ir anksčiau negirdėjęs nieko apie tai, kad jai neva trukdoma dirbti.

„Čia originali pozicija, davus priesaiką VRK“, – pareiškė jis. Z.Vaigauskas dar pasvarstė, kad kolegė imasi maištauti, nes sėdi „užkeiktoje“ kėdėje. Toje pačioje vietoje anksčiau VRK posėdžiuose sėdėjo vėliau už interesų supainiojimą teistas Liutauras Ulevičius.

Kita komisijos narė Elena Masnevaitė teiravosi kolegės, ar jos sprendimas reiškia, kad ji nepasitiki kitais VRK nariais ir jų darbu. Atsakydama I.Malinauskienė patikino, kad jos sprendimą galima vertinti ir taip, nes ji turinti teisę nepasitikėti tuo, ko pati nematė.

Linui Balsiui rinkimai baigti

Nepaisant „Drąsos kelio“ atstovės maišto, penktadienį VRK lengvai patvirtino kandidatais prezidento rinkimuose dabartinę šalies vadovę Dalią Grybauskaitę, socialdemokratą Zigmantą Balčytį, Vilniaus merą Artūrą Zuoką, Ignalinos merą Bronį Ropę ir Seimo narį Naglį Puteikį. Anksčiau kandidatais jau buvo registruoti „darbietis“ Artūras Paulauskas ir Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.

VRK penktadienį atsisakė kandidatu rinkimuose registruoti Žaliųjų partijos pirmininką Liną Balsį, mat šis surinko mažiau piliečių parašų nei būtina. Be to, komisijai kilo klausimų, ar L.Balsio komandos rinkti parašai neturėtų būti perduoti prokurorams, mat juose pasitaikė itin daug dublių ir įrašų, darytų viena ranka.

Dar viena neįregistruota kandidatė Kristina Brazauskienė iki penktadienio, nors ir po termino, sugebėjo grąžinti VRK parašų rinkimo lapus. Taip ji išvengė administracinės baudos už neteisėtą asmens duomenų tvarkymą.

Penktadienį taip pat konstatuota, kad būtino parašų skaičiaus surinkti dar nepavyko verslininkui Vladui Lašui, Kovo 11-osios Nepriklausomybė akto signatarui Rolandui Paulauskui ir vairuotojui Jonui Lašiniui.

Po D.Grybauskaitės biografiją nesikapstys

Taip pat VRK penktadienio posėdyje atmetė signataro Zigmo Vaišvilos prašymą nuodugniau patikrinti rinkimuose norinčios dalyvauti dabartinės šalies vadovės Dalios Grybauskaitės biografiją.

„Jo mums atsiųstame rašte teigiama, kad ji meluoja dėl buvimo LKP nare termino ir studijų JAV Džordžtaune“, – citavo VRK narys Rokas Stabingis.

Tačiau jis pažymėjo, kad Z.Vaišvila nenurodo, jog D.Grybauskaitė klaidintų atsakydama į pagrindinius klausimus, nenurodo, kad ji būtų susijusi su užsienio specialiosiomis tarnybomis, todėl VRK neprivalo kandidatės biografijos tikslinti.

„Tai papildomi klausimai, į kuriuos ji neprivalo atsakyti, o mes neturime prievolės patikrinti. Dar daugiau, tai istoriniai duomenys“, – teigė jis ragindamas komisiją į signataro prašymą neatsižvelgti. Komisija jo siūlymui pritarė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018