Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 vasario 14d. 10:11

Kristina Brazauskienė nebenori žiūrėti per tvorą, ką veikia Dalia Grybauskaitė

Kristina Brazauskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kristina Brazauskienė

Kristina Brazauskienė nori būti prezidentė. „Nenoriu per tvorą žiūrėti, ką veikia Dalia Grybauskaitė“, – sako Algirdo Brazausko našlė, gyvenanti dabartinės šalies vadovės kaimynystėje Turniškėse.

Žurnalisto Edmundo Jakilaičio pokalbis su K. Brazauskiene.

– Ponia Brazauskiene, ar jūsų ketinimai rimti?

– Kaip čia pasakius? Rimti.

– Manote, kad būsite geresnė prezidentė nei Dalia Grybauskaitė?

– Greičiausiai. O ko tada eiti, jei taip nemanai.

– Kuo jūs būtumėte geresnė?

– Labiau atsižvelgčiau į žmonių nuomonę, važinėčiau po Lietuvą. Aš ir dabar važinėju, matau, kaip žmonės gyvena. Gaunu daug laiškų, skambučių, daug žmonių prašo pagalbos. Tačiau kai nesi valdžioje, nieko negali padaryti. O žmonėms labai reikia pagalbos. Pažiūrėkite, su kokiais šūkiais partijos ėjo į rinkimus – atsisuksime į žmogų, žmogus svarbiausia... Žmonės yra valstybės stuburas, į žmogų privaloma žiūrėti. Ir dabar man netgi juokinga, kad socialdemokratai pavogė mano mintį.

Žmonės yra valstybės stuburas, į žmogų privaloma žiūrėti. Ir dabar man netgi juokinga, kad socialdemokratai pavogė mano mintį.

– Kokią?

– Aš jau kelerius metus prieš rinkimus važinėjau po Lietuvą ir visiems žmonėms aiškinau: tai jūs esate Seimo, savivaldybių tarybų darbdaviai.

– Jūs turite galvoje Zigmanto Balčyčio reklamą, kurioje jis eina pas žmones prašydamas įdarbinti?

– Taip. Buvau labai nustebusi. Manau, kad mano pasakyta frazė labai jiems patiko. Juk aš žmonėms sakiau: jūs esate politikų darbdaviai, tai nueikite ir papurtykite Seimo, ar savivaldybės tarybos narį. Sakiau: ko jūs bijote? Nueikite ir išspirkite iš kėdės!

– Ponia Brazauskiene, jeigu jūs manote, kad D.Grybauskaitė blogai tvarkosi, galite paremti kitą kandidatą, kad ir Z. Balčytį.

– O kodėl aš pati negaliu eiti į rinkimus? Turiu tokią konstitucinę teisę, noriu dalyvauti šiame gyvenime. Noriu išsiveržti iš komforto erdvės. Man reikia problemų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Kristina Brazauskienė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Kristina Brazauskienė

– Ar jūsų Demokratinė darbo ir vienybės partija dar egzistuoja?

– Taip. Vyras man yra sakęs: „Kriste, žinok – jeigu partijos pirmininkas neina į rinkimus, partija yra mirusi.“ O partijos tikslas – imti valdžią. Štai aš ir stengiuosi.

Noriu išsiveržti iš komforto erdvės. Man reikia problemų.

– Suprantu, bus kam surinkti 20 tūkst. parašų?

– Tai labai sunkus darbas, tačiau gal ir gerai, kad reikia parodyti savo sugebėjimus. Stebiuosi, kad man skambina nemažai žmonių ir siūlosi rinkti parašus.

– Už pinigus?

– Ne, kol kas pinigų neprašė.

– Nejaugi jūs rimtai tikite, kad laimėsite?

– O ką? Į olimpines žaidynes važiuoja šimtai sportininkų, ir visi tikisi aukso medalių. O kiek atveža?

– Sakote, kad parašus jums surinks. Jūs dalyvavote Seimo rinkimuose vienmandatėje apygardoje, tačiau Kaišiadorių, Elektrėnų apygardose už jus balsavo viso labo 500 žmonių. Jūsų partija nesurinko nė pusės procento balsų.

– Aš nė karto nenuvažiavau į Kaišiadoris susitikti su rinkėjais.

– Kodėl?

– Ką aš žinau? Nenuvažiavau, nes kitur važiavau. O Visagine savaitę bendravau su gyventojais ir buvau ketvirta. Tai įvyko per pakartotinius rinkimus. Pasirodžiau labai gerai.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Algirdas Brazauskas su žmona Kristina
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Algirdas Brazauskas su žmona Kristina

– Politikas pasirodo gerai, kai jį išrenka. O jūsų neišrinko.

– Aš buvau viename mieste antra, kitame – ketvirta. Iš keturiolikos kandidatų, manau, buvo labai geras rezultatas. Ir be tokių pinigų kaip dabar. Štai dabar Balčytis eina į rinkimus – labai gerbiamas, protingas. Bet jis išleis milijoną. O Brazauskienė milijono neturi.

– Nejaugi Brazauskienė neturi?

– Man gėda prašyti paprastų žmonių, kad jie man aukotų po 40, 100 litų. Nes aplinka, kurią pažįstu, manęs prašo pinigų.

Man gėda prašyti paprastų žmonių, kad jie man aukotų po 40, 100 litų.

– Ponia Brazauskiene, ko jums trūksta? Esate gana turtinga, gyvenate Turniškėse, prezidento Brazausko rezidencijoje, kuri išlaikoma valstybės...

– Neišlaikoma. Aš vienintelė Turniškėse moku už visas paslaugas.

– Esate ir vienintelė prezidentės kaimynė per tvorą. Jūs ir taip esate beveik prezidentė?

– Jeigu jau beveik... Namas yra, renta bus, tai dabar aš dirbsiu, o ne per tvorą žiūrėsiu, ką prezidentė veikia. Aš dar galiu dirbti, turiu energijos, šiokį tokį supratimą. Jei mane ir „sudirbsite“ dabar, aš vis tiek atsakysiu, kaip suprantu. Žmonėms arba patiks, arba ne. Bet aš matau labai daug negerovių, matau, kad žmogaus niekas nepriima ir neišklauso.

– Tai jūs sėdėtumėte ir visų klausytumėte?

– Jeigu manimi pasitikės, jeigu įvyks stebuklas ir mane išrinks, tai žmonėms nereikės eiti piketuoti vieniems. Aš pirmoje eilėje su jais eisiu.

– Prieš ką eisite? Prieš save?

– Kodėl prieš save? Prieš valdžią!

– Bet jūs ir būsite valdžia.

– Todėl ir padėsiu žmonėms. Būsiu aukščiausia valdžia. Pažiūrėkite, kaip dabar Vyriausybė dirba. Vieni šaukia, kad nereikia grąžinti pensijų, kiti aiškina, kad neturi pinigų pensijoms, žada automobilius, alkoholį apmokestinti. Ką reiškia apmokestinti automobilį? Pas mus ir taip didžiausias akcizas degalams. Tačiau mūsų vertė yra 3,45 mažesnė negu bet kokio europiečio.

Jeigu manimi pasitikės, jeigu įvyks stebuklas ir mane išrinks, tai žmonėms nereikės eiti piketuoti vieniems. Aš pirmoje eilėje su jais eisiu.

– Ką turite omenyje?

– Litą ir eurą. Pavyzdžiui, aš jums ir kokiam nors europiečiui duosiu lentą, 10 vinių ir pasakysiu: jūs man tas vinis sukalkite, už kiekvieną vinį aš duosiu po vienetą. Sukalęs vinis, jūs gausite 10 litų, o europietis 10 eurų. Skirtumas yra? Tai štai dabar Lietuvoje akcizas degalams didžiausias, darbo užmokestis labiausiai apmokestintas. Šilumos, elektros kaina didžiausia. O jie sako, kad neturi iš ko pinigų paimti!

Tai aš galiu jiems pasakyti, iš kur. Štai elektrą nuperka iš rusų už 5 ar 6 centus, o tarpininkas Garbaravičius parduoda už 15 centų. „Lesto“ pakelia kainą dar daugiau. Žmonės įsiskolinę už elektrą apie 40 mln., o jie 200 mln. pelno turi. Tai va ir atiduokite pensininkams. Jeigu yra šimtai milijonų pelno, vadinasi, per didelė kaina. Ir dar visi šaukia apie kovą su korupcija, kovą su verslininkais. Bet kiek kainuoja ta kova? Ar kas nors paskaičiavo, koks bus rezultatas?

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Kristina Brazauskienė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Kristina Brazauskienė

– Tai jūs žadate viską pakeisti?

– Taip. Priversiu, kad pakeistų.

– Ponia Kristina, gal jums dėmesio trūksta? Ar veiklos?

– Man Algirdo dėmesio trūksta, o šiaip man dėmesio netrūksta. Esu labai karingai nusiteikusi.

– Gal galima būtų kur nors kitur save realizuoti, juk stebuklų nebūna?

– Aš save realizuoju. Mane kartais pakviečia prižiūrėti anūkus, aš ir žaidžiu, ir ropoju, ir svorį numetu. Bet man to maža. Aš noriu padėti žmonėms susiorientuoti, kas čia darosi. Štai mašinas jie apmokestins. Bet brangiausi automobiliai Seime, prezidentūroje. Iš ko jie rinks tuos mokesčius? Taigi visų mūsų pinigai ten eina.

Mane kartais pakviečia prižiūrėti anūkus, aš ir žaidžiu, ir ropoju, ir svorį numetu. Bet man to maža. Aš noriu padėti žmonėms susiorientuoti, kas čia darosi.

Ar dabar kas nors kalbėjosi su verslininkais? Prisimenu savo vyrą. Jis bendraudavo su verslininkais, gydytojais, aiškindavosi, gilindavosi, ir tik tada sprendimus priimdavo. Be to, Algirdo vadovavimo laikotarpiu Lietuva buvo mažiausiai įsiskolinusi. O po to skola smarkiai išaugo. Tai kur tie visi pinigai? Ar gamyklų pastatė, darbo vietų sukūrė? O dar Europos Sąjungos lėšos. Kur viskas? Algoms panaudotos? Priemokas jie pernai išsimokėjo. Mane juokas ima. Kokios dar priemokos, jei nesugebama darbo atlikti?

– Ką tai bendra turi su jūsų ketinimais eiti į rinkimus?

– Aš turiu tokią teisę. Pasiskaitau komentarus, kuriuose klausiama: ko ta senė lenda? Bet gal ta senė drąsesnė, daugiau patirties turi?

– Ar jūs pasitarėte bent su sūnumi prieš žengdama tokį žingsnį?

– Aš su savimi pasitariau. Visada su savimi tariuosi. Kol kas niekas nepasakė, kur tu ten lendi. Jeigu pasakytų, sumąstyčiau.

– Bus įdomu, jei surinksite parašus ir dalyvausite debatuose su D.Grybauskaite, kitais kandidatais, diskutuosite apie ekonomiką, užsienio politiką. Manote, esate kompetentinga?

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kristina Brazauskienė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kristina Brazauskienė

– Perskaičiau Aloyzo Sakalo straipsnį, kuriame rašoma, kad tas yra ekonomistas, tas dar kas nors, o apie Kristiną Brazauskienę nėra žodžių! Tarp kitko, esu ekonomistė, turiu 43 metų darbo stažą, iš jų 23 metus dirbau vadovaujamą darbą. Tai kodėl apie mane nėra žodžių? Kad „bufetava“? Bet kad aš tam bufete nestovėjau! O ką, operos teatre bufetininkės nestovi? Ar Vyriausybėje, Seime jos nedirba? Ką, tokios kaip ir aš „k“ ir „b“?

– Manote, tikrai esate kompetentinga diskutuoti su kitais kandidatais?

– Ko nežinosiu, tai ir pasakysiu, kad nežinau. Sužinosiu. Svarbiausia turėti gerą komandą ir kompetentingus specialistus. Juk nėra žmogaus, kuris viską suprastų.

– Ar jūs nemanote, kad nusprendusi kandidatuoti prezidento rinkimuose darote žalą ir A. Brazausko atminimui?

– Kodėl? Ar aš einu patvoriais, ar vyro ieškau po pasaulį lakstydama? Ką aš blogo darau? Ar vyrą kokį vilioju? Dalyvauju rinkimuose, nes turiu konstitucinę teisę. Aš neinu prie stoties savęs pigiai pardavinėti.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Tragedija Eidintuose: Tauragės rajone vyras nušovė nekenčiamus kaimynus ir nusižudė pats

Vardai

„Modus Dance“ su „X Faktoriaus“ nugalėtojų grupe „120“ triukšmingai uždarė šokių sezoną

Sportas

Pasaulio taurės varžybose Sofijoje J.Kinderiui kiek geriau sekėsi tik fechtavime

Sportas

C.Ronaldo per treniruotę Kijeve sužalojo žiniasklaidos atstovą

Šilta savaitgalio diena prie Elektrėnų marių

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Maisto menestreliai dainuoja sveiką majonezą

Vardai

Šeštą mėnesį nėščia Greta Lebedeva atrodo stulbinamai: kaip jai pavyko išsaugoti tokią figūrą?

Sportas

J.Wilshere'o žinutė apie Čempionų lygos finalą papiktino „Arsenal“ sirgalius

Pasaulis kišenėje

Puikiai išsilaikiusios senosios Joniškio žydų kapinės: akmuo, medis ir sustojęs laikas

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. Sauliaus Paukščio „Pustoniai ir atspalviai“ – bohema amerikiečio akimis

Panevėžyje sučiuptas neblaivus ir teisių neturintis vairuotojas

24sek

„Lakers“ treniruotėse A.Kulboką keičiantis LiAngelo Ballas: „Galiu žaisti ir kitur, bet...“

Deuce

Paaiškėjo R.Berankio ir A.Zverevo „Roland Garros“ turnyre akistatos laikas

24sek

ČL finalo prognozės: dauguma žalgiriečių laukia „Real“ pergalės, bet ne Š.Jasikevičius 

Maistas

„100 tortų Lietuvai“: kulinarinio tinklaraščio ir knygų autorės Signes Meiranes vaikystės medaus tortas

Verslas

Verslininkų namai Vilniuje: elegancija ir pasakiški senamiesčio vaizdai

Gazas

„Formulės 1“ Monako GP kvalifikacija: Danielis Ricciardo aplenkė „Ferrari“ ir „Mercedes“ lyderius!

Pasaulis kišenėje

Džakarta: didžiausia, pergalinga ir klestinti. Apsižioplinimas oro uoste

Aktualu

Socialdemokratai kandidatus į merus kels visose savivaldybėse

Vardai

Vardinių kvepalų reklamai – visiškai nuogos Kim Kardashian nuotrauka

Naujienos

Aktualu

Tragedija Eidintuose: Tauragės rajone vyras nušovė nekenčiamus kaimynus ir nusižudė pats

Sportas

Skaudžios traumos, „Liverpool“ vartininko kuriozai ir fantastiškasis G.Bale'as: „Real“ triumfavo Čempionų lygoje

Gyvenimas

Savo atradimais medikus šokiruojantis P.Claytonas: trys maistinės medžiagos gali mus išgelbėti nuo daugelio ligų ir senėjimo

Kultūra

Viena diena vienoje gatvėje: Kauno V.Putvinskio gatvė tapo traukos centru

Aktualu

D.Trumpo advokatas ir Rusijos oligarchas susitiko prieš pat prezidento inauguraciją: aptarinėjo Rusijos ir JAV santykius

Vardai

Šeštajame „Lietuvos balso“ sezone Džordaną Butkutę keičia Justinas Jarutis

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 gegužės 20 – 26 d.)

Kultūra

G.Urbonas apie Lietuvos paviljoną Venecijos architektūros bienalėje: kad išliktume kaip rūšis, turime keisti mąstymo įpročius

„Atsarginiai“: į kampą įvaryti čempionai, Ch.Paulo netektis ir L.Jameso dominavimas geriausių lygos penketų istorijoje

Gazas

„Mercedes-Benz“ gerbėjų vasaros sezono atidaryme – beveik 150 ypatingų automobilių

Kultūra

Ką verta skaityti vasarą: penkios Billo Gateso rekomenduojamos knygos

Gyvenimas

Kas nutinka su poromis ilgalaikiuose santykiuose? 5 moksliniai faktai

Verslas

Palanga pradeda vasaros sezoną: svečiai akylai stebi patiekalų kainas

Vardai

Trakuose – Evelinos Sašenko vestuvės: „Prie šios bažnyčios įvyko pirmas mūsų pasimatymas“

Aktualu

Gaisras Vilniaus dangoraižyje galėjo baigtis tragedija kaip Londone: šiurpinantys sutapimai

Vardai

Panevėžyje ištekėjo pirmojo „X Faktoriaus“ nugalėtoja Giedrė Vokietytė

Gyvenimas

„Dydis nesvarbu“ pataria: stilingas plius dydžio bikinis. Kaip išdrįsti jį apsivilkti?

Vardai

„Modus Dance“ su „X Faktoriaus“ nugalėtojų grupe „120“ triukšmingai uždarė šokių sezoną

Sportas

Pasaulio taurės varžybose Sofijoje J.Kinderiui kiek geriau sekėsi tik fechtavime

Sportas

C.Ronaldo per treniruotę Kijeve sužalojo žiniasklaidos atstovą

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas