TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mįslė rinkimų prievaizdams: kas sukūrė ir apmokėjo už Dalią Grybauskaitę agituojančius vaizdo klipus, kurie nepažymėti kaip reklama?

Kadras iš agitacinio vaizdo klipo
Youtube.com stopkadras / Kadras iš agitacinio vaizdo klipo
Šaltinis: 15min
0
A A

Internete plinta vaizdo klipai, kuriuose agituojama Prezidento rinkimuose balsuoti už antros kadencijos siekiančią Dalią Grybauskaitę, tačiau jų autorystės kratosi tiek valstybės vadovės rinkimų štabas, tiek jos rėmėjai. Trečiadienį žurnalistas Artūras Račas dėl šių vaizdo klipų Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) apskundė ne tik prezidentę, bet ir konservatorių Seimo narį Mantą Adomėną.

Agitaciniai vaizdo klipai, nepažymėti kaip politinė reklama, patalpinti tinklalapyje „Youtube“, juos paskelbė profilis, kuris vadinasi „Už Dalią“.

Vaizdo klipuose žmonės pasakoja esą pasirinkę, už ką balsuos artėjančiuose prezidento rinkimuose.

D.Grybauskaitę reklamuojančiais klipais  socialiniame tinkle „Facebook“ aktyviai dalinasi ir taip juos reklamuoja ne tik M.Adomėnas, bet ir jaunieji konservatoriai.

„Aš asmeniškai balsuosiu už šiuo metu esančią prezidentę Dalią Grybauskaitę“, – viename iš klipų teigia aukštųjų technologijų įmonės „Brolis Semiconductors“ generalinis direktorius Dominykas Vizbaras.

Verslininkas 15min.lt sakė, kad jo niekas neprašė nusifilmuoti klipe.

„Tai buvo mūsų, trijų brolių, iniciatyva, kurios tikslas buvo paskatinti balsuoti ir palaikyti prezidentę“, – teigiama D.Vizbaro atsiųstame atsakyme.

D.Grybauskaitę reklamuojančiais klipais  socialiniame tinkle „Facebook“ aktyviai dalinasi ir taip juos reklamuoja ne tik M.Adomėnas, bet ir jaunieji konservatoriai.

A.Račo rašte komisijai prašoma išsiaiškinti, ar platindamas paslėptą D.Grybauskaitės reklamą, M.Adomėnas nepažeidė įstatymų.

R.Švedas: džiaugiamės, kad atsiranda pilietinės iniciatyvos

Žurnalistas VRK apskundė ir D.Grybauskaitę, tačiau prezidentės rinkimų štabas neigia ką nors žinantis apie šiuos klipus.

D.Grybauskaitės rinkimų štabo vadovo Romo Švedo 15min.lt atsiųstame atsakyme teigiama, kad štabas nuolat stebi viešąją erdvę ir mato daug iniciatyvų visų kandidatų atžvilgiu.

„Labai džiaugiamės, kad atsiranda pilietinės iniciatyvos, palaikančios dabartinės šalies vadovės norą siekti antrosios kadencijos. D.Grybauskaitės rinkimų štabas neturi jokios paskyros svetainėje „Youtube“ ar kituose socialiniuose tinkluose, o visos su rinkimais susijusios išlaidos yra deklaruojamos VRK“, – teigiama atsakyme.

Konservatorius M.Adomėnas 15min.lt tikino nežinantis, kas sukūrė reklamas. Politikas sakė, kad tiesiog pamatė vaizdo klipą ir juo pasidalino. „Nežinau. Tikrai nežinau, aš turiu pakankamai darbo su kampanija į Europos Parlamentą, visko nesugebu sekti. Bet partija tikrai su tuo nieko bendro neturi“, – tikino M.Adomėnas.

VRK jau yra nubaudusi už paslėptą reklamą D.Grybauskaitės konkurentus Artūrą Paulauską, Artūrą Zuoką ir Bronį Ropę.

VIDEO: Agitacinis klipas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą