Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 19d. 16:24

Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisija supyko ant Zenono Vaigausko

Zenonas Vaigauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Zenonas Vaigauskas

Visoms partijoms ir rinkimų komitetams buvo i6dalyta po 16 parašų rinkimo lapų, o „Tvarkai ir teisingumui“ – triskart daugiau, nes taip liepė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Tokia situacija papiktino Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininką, socialdemokratą Zigmą Bitiną. Jo nuomone, tokiu būdu „tvarkiečiams“ sudaromos išskirtinės sąlygos.

Z.Bitinas teigė, kad „Tvarka ir teisingumas“ papildomų parašų rinkimo lapų pasiprašė jau tą pačią dieną, kai tik pateikė pareiškinius dokumentus dalyvauti rinkimuose. Tačiau tai padaryti rajono komisija atsisakė.

„Mėgsta jie kartais išsiskirti. Jie, kai dar tik pareiškinius dokumentus teikė, iškart pareiškė, kad lapų norės daugiau. Aš sakiau, kad daugiau neduosiu, nes mums nurodyta duoti tiek, kad parašų būtų galima surinkti lygiai dvigubai daugiau, nei reikalaujama. Visoms partijoms tiek duodame ir manome, kad motyvų prašyti daugiau – nėra, tačiau jie iškart pasakė, kad bus tų motyvų“, – pasakojo Z.Bitinas.

Nesulaukę teigiamo rajono komisijos atsakymo, pasak Z.Bitino, „tvarkiečiai“ patraukė į Vilnių. Netrukus iš pagrindinio VRK biuro Klaipėdos rajono rinkimų komisija sulaukė skambučio su nurodymu įduoti daugiau lapų „tvarkiečiams“.

Labai nemėgstu išskirtinumo, kai kažkokia viena partija prašinėja išskirtinių sąlygų, – sakė Z.Bitinas.

„Po skambučio pasakiau, kad lauksiu nurodymo raštu. Ir kitą dieną atsiuntė VRK raštą su Z.Vaigausko viza. Tada jau negalėjom neduoti“, – apgailestavo jis.

Komisijos pirmininkas sako, kad, jo nuomone, partijos motyvai reikalaujant daugiau parašų rinkimo lapų nepagrįsti, o bet kokia nelygybė rinkimuose – nepateisinama.

„Ten niekinis tas jų raštas, bet su tuo pačiu raštu nuvažiavo jie į Vilnių ir viską gavo. Nežinau, ar jiems dėl to bus lengviau surinkti parašus, bet aš labai nemėgstu išskirtinumo, kai kažkokia viena partija prašinėja išskirtinių sąlygų. Žinoma, jie dabar turės galimybę daugiau žmonių aplankyti, bet man atrodo, kad tai komisijoms neturi būti įdomu. Visi gal to nori, bet visi kultūringi ir nieko nereikalauja“, – teigė Z.Bitinas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ Parašų rinkimo lapai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ Parašų rinkimo lapai

Painioja su sukčiais

„Tvarkos ir teisingumo“ Klaipėdos rajono skyriaus atstovės rinkimams Indrės Lukošienės pasirašytame prašyme VRK teigiama, kad 54 parašų rinkimų lapų partijai reikia tam, kad visi jų Klaipėdos rajone keliami kandidatai turėtų vienodas galimybes rinkti parašus.

Šiuo lito į eurą keitimo laikotarpiu, žmonės nepatikliai žiūri į nepažįstamus, prašančius asmens dokumento ar asmens duomenų, – aiškina „tvarkiečiai“.

Be to, partija pažymi, kad parašus surinkti šiemet gali būti sunkiau, nes žmonės baimindamiesi sukčių  nenori svetimiems žmonėms atskleisti savo asmens duomenų.

„Šiuo lito į eurą keitimo laikotarpiu, žmonės nepatikliai žiūri į nepažįstamus, prašančius asmens dokumento ar asmens duomenų. Kuo daugiau bus parašų rinkėjų, tuo plačiau pasklis žinia apie artėjančius rinkimus ir 54 partijos „Tvarka ir teisingumas” kandidatai galės skleisti šią žinią savo pažįstamų, kaimynų, bendruomenės narių, bendradarbių ir giminaičių rate“, – rašo „Tvarkos ir teisingumo“ atstovė.

Be to, partija pažymi, kad išduodama jiems daugiau lapų komisija geriau atliks savo funkcijas ir nepatirs jokių papildomų sąnaudų.

„Joks įstatymas nedraudžia išduoti daugiau parašų rinkimo lapų“, – teigiama „tvarkiečių“ rašte.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Tvarka ir teisingumas“ būstinė Vilniuje
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Tvarka ir teisingumas“ būstinė Vilniuje

Z.Vaigauskas: „Gaila nebent miško“
 
VRK pirmininkas tvirtina, kad ne vieninteliai „tvarkiečiai“ ir ne tik Klaipėdos rajone nori gauti daugiau parašų rinkimo lapų. Pasak jo, visais atvejais jų duodama tiek, kiek prašoma.

Mūsų pozicija, kad, jei labai trokšta, tai duodame. Gaila šiuo atveju nebent miško, – sako Z.Vaigauskas.

„Partija prašė dėl to, kad visi jos kandidatai nori rinkti parašus. Mūsų rekomendacija yra duoti tiek, kad būtų galima sudėti dvigubai daugiau parašų, nei reikia minimaliai. Tačiau mes komisijai nurodėme nesiginčyti su partija, kuri labai dejavo. Tai ne vienintelė savivaldybė ir ne vienintelė partija, kuri nori daugiau lapų. Mūsų pozicija, kad, jei labai trokšta, tai duodame. Gaila šiuo atveju nebent miško“, – juokavo Z.Vaigauskas.

Jis kategoriškai atmetė kaltinimus neva vienai partijai duodant daugiau lapų nei kitai, ji įgauna pranašumą lengviau surinkti reikiamą kiekį parašų.

„Koks jau čia išskirtinumas? Jei jau partijose nori daugiau žmonių rinkti ir pustuščius tuos lapus paskui atnešti, tai tegul. Mes nieko prieš neturime. Kai kurios partijos tokiu būdu nori patikrinti savo narius, kiek jie iš tikrųjų dirba, kiek gali surinkti. Duoda tada lapą ir pabandyk įrodyt, kad gali“, – sakė Z.Vaigauskas.

Tuo tarpu kitos partijos, atvirkščiai, sako nenorinčios daugiau tų lapų, kad nebūtų painiavos, jie nedingtų, nebūtų grąžinami pustuščiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata