Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 22d. 18:22

Kol kas iškritusiųjų iš savivaldos rinkimų kovos – nedaug

Zenonas Vaigauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Zenonas Vaigauskas

Savivaldybių rinkimų komisijoms patikrinus pusę partijų, visuomeninių komitetų bei atskirų kandidatų į merus pateiktų parašų, iškritusiųjų iš rinkimų kovos kol kas nedaug.

Kaip BNS patvirtino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas, šiuo metu žinoma, kad iš per 500 kandidatų sąrašų reikiamus rinkėjų parašus yra surinkę 245 sąrašai, kiti dar tikrinami.

Taip pat jau aišku, kad Mažeikiuose būtino parašų skaičiaus nesurinko savarankiškai  į merus kandidatuoti siekęs Zigmas Pakalniškis, BNS informavo Z.Vaigauskas.

Šilutės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Arvydas Gorodeckas BNS patvirtino, kad iš rinkimų kovos iškrenta reikiamų parašų kiekio nepristatęs visuomeninis rinkimų komitetas „Šilutės garažai“.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose kandidatuoti siekiančios partijos, visuomeniniai komitetai bei nepriklausomi kandidatai parašus rinkimų komisijoms turėjo pateikti antradienį. Per dešimt dienų jie turi būti patikrinti.

Tiek politinių partijų, tiek visuomeninių komitetų keliami kandidatų sąrašai bus registruojami rinkimams tik tuo atveju, jei sulauks pakankamo rinkėjų palaikymo. Parašų skaičius, priklausomai nuo savivaldybių dydžio, svyruoja nuo 100 parašų Rietave iki 1700 parašų Vilniaus mieste. Besikeliantieji Kaune turėjo pateikti po 1300, Klaipėdoje – po 860, Šiauliuose – po 570, Panevėžyje – po 550 parašų.

Didžiausia konkurencija dėl mero kėdės gali būti Kaune, čia sulaukta 16 galimų kandidatų.

Kovą vyksiančiuose savivaldos rinkimuose pareiškė norą dalyvauti daugiau kaip 16 tūkst. asmenų, per 400 pageidauja varžytis dėl merų postų. Iš viso buvo pateikta dokumentų dėl 508 sąrašų, bet dalis jau pradeda atkristi.

Didžiausia konkurencija dėl mero kėdės gali būti Kaune, čia sulaukta 16 galimų kandidatų.

Patvirtintus kandidatų sąrašus planuojama skelbti sausio 30-ąją. Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks kovo 1 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

47:04
02:01
01:19

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas