Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Partijos rinkimų rezultatų laukia su vynu ir kūdikiais

Artūras Zuokas, Mykolas Majauskas ir Remigijus Šimašius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Artūras Zuokas, Mykolas Majauskas ir Remigijus Šimašius
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienio vakarą, vos užsidarius balsavimo apylinkėms, didžiosios Lietuvoje veikiančios politinės partijos renkasi laukti savivaldybių tarybų ir pirmųjų tiesioginių merų rinkimų rezultatų. Vienos iš jų pasirinko vakaroti savo būstinėse, kitos – viešbučiuose.

LSDP ramūs dėl Vilkaviškio, Druskininkų, Marijampolės

Per 2011 m. savivaldos rinkimus 328 mandatus iškovojusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) rinkimų rezultatų laukti pasirinko arčiausiai Vilniaus savivaldybės įsikūrusį viešbutį „Best Western“. Čia – daugybė partiečių ir jų partijos bičiulių, nuotaika visų pakili.

„Jau turime preliminarius duomenis, kad Druskininkų meras Ričardas Malinauskas turbūt laimės pirmame ture, nes jau dabar yra surinkęs daugiau nei 60 proc. balsų“, – sakė partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Taip pat, anot A.Butkevičiaus, ramūs partiečiai jaučiasi ir dėl jo apygardos Vilkaviškyje, dėl Marijampolės. Antrajame ture partija tikisi matyti bent 18-20 savo atstovų.

O istoriją su Alytaus meru Jurgiu Krasnicku A.Butkevičius pavadino šaukštu deguto medaus statinėje prieš šiuos rinkimus. Bet esą reikia sulaukti, kad būtų nustatyta, ar tame įraše tikrai kalbėjo J.Krasnickas, nes LSDP vadovui visa tai buvę itin netikėta, kad gerbiamas žmogus, medikas taip keiktųsi ir kalbėtų tokiais žodžiais.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gintautas Paluckas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gintautas Paluckas

Derėtis su visais gali

LSDP Vilniaus taryboje turi nedidelę – vos 5 narių frakciją. Į sostinės merus pretenduoja šios partijos narys Gintautas Paluckas.

Mes šiaip nekompleksuojame ir galime derėtis su visais, svarbiausia yra mūsų socialdemokratinis planas ir programa, ką aiškiai dėstėme visą rinkimų kampaniją, – sakė G.Paluckas.

G.Paluckas neslepia, kad laimėti mero rinkimų jis nesitiki, o apie būsimas koalicijas dar negalvoja. „Kai bus aiškios daugiausia balsų surinkusios partijos, meras, tada ir pamatysime. Mes šiaip nekompleksuojame ir galime derėtis su visais, svarbiausia yra mūsų socialdemokratinis planas ir programa, ką aiškiai dėstėme visą rinkimų kampaniją“, – kalbėjo LSDP kandidatas į Vilniaus merus.

Jo teigimu, nėra tokios partijos, dėl kurios socialdemokratai sakytų griežtą ne, bet su visomis partijomis yra savų nesutarimų – tarkim, dėl privačių darželių rėmimo, kam LSDP tikrai nepritars. „Mes žinome savo problemą Vilniaus mieste – socialdemokratai neturi veido sostinėje, kitos partijos turi, o mes ne. Respublikoje mus myli, o Vilniuje žiauriai nemyli. Mes tą veidą turime suformuoti ir išlaikyti“, – kalbėjo G.Paluckas.

Kiek mandatų laimės LSDP, G.Paluckas prognozuoti nenorėjo, esą tikslas – surinkti bent 40 proc. daugiau rinkėjų balsų nei 2011 metais.

A.Kubilius: 160 tūkst. rinkėjų – minimumas

Pries ketverius metus savivaldos rinkimuose antri likę ir 249 mandatus tuomet iškovoję Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariai rinkimų rezultatų laukia viešbutyje „Europa City“. Politikai gurkšnoja vyną ir seka naujausią informaciją planšetėse.

Partijos pirmininkas Andrius Kubilius sako, kad jo vadovaujama partija šiemet rinkimuose turėtų pasirodyti kur kas geriau. „Tikimės tikrai gauti daugiau mandatų. Lygiai taip pat, kaip tikimės, kad 160 tūkst. rinkėjų, kurie balsavo už mus 2011 m. savivaldos rinkimuose, yra visiškas minimumas ir rinkėjų šiemet bus daugiau“, – sakė jis.

A.Kubilius prognozavo, kad merų rinkimuose į antrą turą papuls 24-26 partijos kandidatai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Mykolas Majauskas ir Andrius Kubilius
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Mykolas Majauskas ir Andrius Kubilius

„Kiek jiems pasiseks laimėti, dar per anksti prognozuoti, bet, manau, kad turėsime ne mažiau merų, nei dabar“, – sakė jis.

Šiuo metu TS-LKD turi 13 merų, tarp jų Kauno ir Panevėžio.

Tuo tarpu Vilniaus mero rinkimų rezultatus A.Kubilius prognozavo kiek aptakiau. Jis sakė, kad tikisi, jog Mykolas Majauskas paklius į antrą turą, tačiau pripažino, kad ypatingai vėlai iškeltas kandidatas sostinėje konkuravo ir su kitu dešiniuoju kandidatu liberalu Remigijumi Šimašiumi.

„Būtų buvę gal geriau, bet čia Vilniaus skyriai, Vilniaus sueiga ne visai tiksliai suveikė. Matysime. Mūsų tikslas aiškus – Vilniui reikia permainų. Permainos prasideda nuo to, kad A.Zuokas negali būti meru“, – sakė jis.

M.Majauskas taip pat pripažino, kad vėlyvas startas nebuvo gerai, tačiau patikino, kad ir per trumpą laiką pavyko daug nuveikti.

Pirminiais duomenimis, konservatorių kandidatai į antrą turą merų rinkimuose patenka Klaipėdoje, kur kandidatavo Seimo narė Agnė Bilotaitė, Kretingoje, Kaune, Molėtuose. Lazdijuose ir Pasvalio rajone gali neprireikti antrojo turo.

Pirminiai rinkimų rezultatai Vilniaus mieste konservatorius akivaizdžiai liūdina.  Neoficialiais duomenimis, M.Majauskas lieka penktas.

Darbo partija nori dešimties merų

Darbo partija rinkimų rezultatų laukti pradėjo kiek vėliau nei kitos partijos. Buvo skelbiama, kad nuo 20 val. 30 min. „darbiečiai“ susirinks partijos centrinėje būstinėje. Tačiau kur kas gausesnis būrys „darbiečių“ rinkimų rezultatų susirinko laukti kitoje partijos būstinėje Gedimino prospekte. Čia atvyko ir megztuku apsivilkęs Viktoras Uspaskichas, ir kelių savaičių kūdikiu nešina Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Darbo partijos rinkimų štabas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Darbo partijos rinkimų štabas

Prieš ketverius metus Darbo partija savivaldos rinkimuose iškovojo 165 mandatus. Pasak Darbo partijos rinkimų štabo vadovo Vytauto Gapšio, būtų gerai, jei šiuose rinkimuose pavyktų laimėti virš 200 mandatų.

„Pirmieji rezultatai džiuginantys. Tikimės laimėti merų rinkimus jau pirmame ture Kėdainiuose. Taip pat tikimės Švenčionyse, Zarasuose būti lyderiais. Išvis tikimės apie dešimt merų“, – sakė jis.

Darbo partijos atstovą itin džiugino pirmieji rezultatai Raseiniuose, Skuode, Širvintose, kur į meres pretenduoja Živilė Pinskuvienė.

Kad žmonai rinkimai bus sėkmingesni, prognozavo ir į Vilniaus merus kandidatuojantis Jonas Pinskus. Pats jis tvirtino, kad būtų gerai, jei Vilniuje Darbo partija išsaugotų apie dešimt mandatų. Jis tvirtina besitikintis, kad Vilniuje pavyks išlikti valdančiojoje koalicijoje, nepaisant to, kas ją sudarytų.

„Tikrai neturime tokių, kuriems sakytume „tikrai ne“, – sakė jis.

V.Uspaskichas tikino, kad geriausia Vilniuje būų dirbti su jam artimu Liberalų sąjūdžiu ir konservatoriais. „Vilniui tikrai reikia pokyčių“, – sakė V.Uspaskichas.

Jis pipažino, kad į J.Pinskaus pasirodymą daug vilčių nededa, bet taip pat sostinėje, pasak jo, sektųsi bet kuriam „darbiečiui“.

V.Gapšys tikino, kad didžiuosiuose miestuose rezultatus prognozuoti sunkiausia. Rezultatus pagerinti „darbiečiai“ tikisi Panevėžyje.

Pasak V.Gapšio, dėl koalicijų tartis „darbiečiai“ ketina pradėti dar šiąnakt.

E.Masiulis: ši naktis priklauso mums

Liberalų sąjūdžio atstovai rezultatų laukimui pasirinko sostinės Gedimino prospekte esantį „Neringos“ restoraną. Restorane – nuotaika pakili, partijos nariai ir jiems prijaučiantys gurkšnoja vyną.

Partijos pirmininkas Eligijus Masiulis dėkojo kolegoms už rinkimų kampaniją.

„Liberalų desantas neršė ir neršė labai stipriai. Girdėjome žmonių problemas, mes pasakėme, kad žinome, kaip jas išspręsti. Aš įsitikinęs, kad darbas, kurį nuveikėte visi kartu, atneš mums sėkmę“, – kalbėjo jis.

Tai bus istoriškai geriausi rinkimai Liberalų sąjūdžiui.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas neabejoja, kad politinę jėgą rinkimuose lydės sėkmė: „Tai bus istoriškai geriausi rinkimai Liberalų sąjūdžiui, tai įpareigojimas visiems mums, kurie gausime rinkėjų pasitikėjimą. Manau, kad ši naktis priklauso mums. Už mūsų sėkmę, už liberalus, ir viskas bus gerai“. Šiuos E.Masiulo žodžius partijos kolegos palydėjo plojimais.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Antanas Guoga
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Antanas Guoga

Pradėjus aiškėti pirmiesiems rezultatams, kurie Liberalų sąjūdžiui suteikia nemažai vilčių, liberalų štabe aidi džiaugsmo šūksniai ir plojimai.

„Senamiestyje Remigijus krauna A.Zuokui ir krauna labai stipriai“, – pranešė partiečiams Gintaras Steponavičius.

V.Tomaševskis: galiu laimėti

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) tradiciškai rinkimų rezultatų lauks Vilniaus lenkų kultūros namuose. Per praėjusius rinkimus LLRA gavo 61 mandatą.

LLRA Valdemaras Tomaševskis labai aktyvios kampanijos nevykdė, tad gali būti, kad pirminiai rezultatai jį nustebino – artėjant vidurnakčiui ir suskaičiavus keliolikos apylinkių balsus jis buvo antras, atsilikdamas tik nuo R.Šimašiaus.

Šiandien dar neturime rezultatų, tad pirma reikia patekti į antrą turą, o tada rinkėjai jau rinksis tarp tų, kurie daugiau dirba, o ne gražiai kalba, – sakė V.Tomaševskis.

„Mums pavyko savo savivaldybėse, kur turime daugumą, daugiausia nuveikti savo piliečiams“, – LRT televizijos laidos eteryje sakė V.Tomaševskis.

Jam priminta ir prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymas, kad ji nebalsavo už Kremliui tarnaujantį politiką. „Prezidentė turi tik vieną balsą“, – dar kartą pareiškė LLRA lyderis.

Apie antrąjį turą dar V.Tomaševskis kalbėti nenorėjo, esą džiaugiasi tie, kurie džiaugiasi paskutiniai. „Aišku, galime, – atsakė paklaustas, ar tikrai gali laimėti rinkimus, V.Tamoševskis. – Šiandien dar neturime rezultatų, tad pirma reikia patekti į antrą turą, o tada rinkėjai jau rinksis tarp tų, kurie daugiau dirba, o ne gražiai kalba.“

Nuolat teigdamas, kad valdomose savivaldybėse LLRA dirba idealiai, V.Tomaševskis neatmetė – gali laimėti ir jis Vilniuje. „Aš tikėjausi, kad daugiau gaus A.Zuokas. Bet buvo neigiama kampanija prieš jį. Darbą galima vertinti neigiamai, bet iš esmės miestas tvarkėsi neblogai“, – teigė Lenkų rinkimų akcijos vadovas.

P.Gražulis: reikia mokėti ir pralaimėti

Partija „Tvarka ir teisingumas“ taip pat neieško naujovių ir, kaip visuomet, buriasi partijos būstinėje. Prieš ketverius metus ši partija iškovojo 155 tarybų narių mandatus.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rinkimų rezultatų laukimas „Tvarkos ir teisingumo“ būstinėje
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rinkimų rezultatų laukimas „Tvarkos ir teisingumo“ būstinėje

Sekmadienį „tvarkiečių“ būstinėje – ne kokios nuotaikos. Partijos lyderis Rolandas Paksas, pretendentas į sostinės merus Petras Gražulis, kiti partijos viršūnei priklausantys politikai su keliomis dešimtimis partiečių rinkimų rezultatų laukia vaišindamiesi mineraliniu vandeniu, sausainiais ir saldainiais.

Tikėjausi kažkiek geresnių rezultatų, bet yra kaip yra. Reikia susitaikyti su esama situacija.

P.Gražulis, kuris prieš vidurnaktį pagal išankstinius balsavimo rezultatus, sostinėje lieka šeštas, 15min.lt pripažino, kad nuotaikos štabe ne pačios linksmiausios.

„Kol kas nieko gero, šešta vieta. Ką darysi. Tikėjausi kažkiek geresnių rezultatų, bet yra kaip yra. Reikia susitaikyti su esama situacija. Reikia mokėti ne tik laimėti, bet ir pralaimėti“, – sakė jis.

P.Gražulis nenorėjo prgnozuoti, kam šypsosis sėkmė Vilniaus mero rinkimuose.

A.Zuokas džiaugtis dar neturi kuo

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) šiemet rinkimų rezultatų laukti susirinks vėliausiai.  Nuo 21 val. Artūro Zuoko komanda bursis viešbutyje „Novotel“. Praėjusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose tokios politinės jėgos dar nebuvo, mandatų siekė visuomeninis A.Zuoko judėjimas „Taip“ ir Lietuvos liberalų ir centro sąjunga.

Visi kandidatai gerbtini, kurie išeis į antrą turą, kažkokio skirtumo tarp jų nematau. Antrame ture visi kandidatai stiprūs, – teigė A.Zuokas.

Pasidžiaugęs, kad aktyvumas šiuose rinkimuose išties nemažas, A.Zuokas sakė, jog jau ryškėja trys galimi kandidatai, kurie kaunasi dėl antrojo turo: jis, R.Šimašius ir V.Tomaševskis. Tačiau kol kas rezultatų dar nelabai yra, apylinkės Vilniuje didelės, tad skaičiuojama lėtai. Bet jau ryškėja, kad labai gerai sekasi korupcija įtariamai Visagino merei Daliai Štraupaitei, Šilalėje – Arvydui Jakui.

„Visi kandidatai gerbtini, kurie išeis į antrą turą, kažkokio skirtumo tarp jų nematau. Antrame ture visi kandidatai stiprūs. Bet jeigu būtų ponas Šimašius, tai būtų galimybė atskleisti tam tikrus jo netikslumus pareiškimuose, o kai kur ir neteisingus pareiškimus. Aš tikrai galiu pasakyti, kiek mes matome ir vertiname, mums nėra skirtumo antrame ture“, – teigė A.Zuokas.

Kol kas rezultatai, kiek galima spręsti iš neoficialių šaltinių, nėra palankūs dabartiniam Vilniaus merui.

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) Vilniaus taryboje vietų neturėjo, nes tokia politinė jėga rinkimuose dalyvauja pirmą kartą. A.Zuoko vadovaujamas judėjimas „Taip“ turėjo 11 mandatų, nuo frakcijos atskilo kelios buvusios jos narės – Rūta Vanagaitė ir Daina Urbanavičienė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Artūras Zuokas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Artūras Zuokas

VRK skaičiavimu, sekmadienį vykusiuose savivaldos rinkimuose, kuriuose pirmą kartą merai renkami tiesiogiai, buvo balsuojama šiek tiek aktyviau nei per praėjusius savivaldybių tarybų rinkimus.

Dalinkitės savo pastebėjimais apie rinkimus su nuoroda #rinkimai2015

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau