Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 26d. 08:08

Prieš mero rinkimus iš sąstingio kylančioje Naujojoje Akmenėje – partiniai mūšiai

Naujoji Akmenė
Naujoji Akmenė

Bedarbių miesto etiketės atsikračiusi ir renovuotais namais spindinti Naujoji Akmenė šiuo metu yra vienas mažiausiai prasiskolinusių rajonų Lietuvoje. Vieni reitingai šovė aukštyn, o štai savivaldybių indekse Naujoji Akmenė – vos penktojoje dešimtyje. Būsimieji prisikėlusio miesto merai – apie siekius ir pagalius ratuose.

Naujojoje Akmenėje rinkėjams yra iš ko rinktis. Mažiausiai žinomi ir linksniuojami kandidatai – „tvarkietis“ Raimondas Bitinas ir „darbietis“ Zigmantas Stankus. Norite jauno mero? Gal tiks valstietis Valius Ąžuolas?

Jie varžosi su socialdemokratu Vitalijumi Mitrofanovu, konservatore Jadvyga Dunauskaite ir liberalu Apolinaru Niciumi.

Pasigedo ryšio su visuomene

Valstietis V.Ąžuolas sako, kad tapęs meru aukštyn kojomis rajono neverstų. Viskas po truputį gerėja, tačiau, dirbdamas taryboje, pajuto didelę atskirtį nuo visuomenės. 

Valius Ąžuolas
Valius Ąžuolas

„Praleidau ketverius metus taryboje. Mačiau, kaip žmonės prieštarauja politikų sprendimams, tačiau į visuomenės norus niekas nekreipia dėmesio“, – sakė kandidatas.

Vienas iš pavyzdžių – darželinukų maitinimas. Žmonės aršiai gynė savo teisę į sveikesnį savo atžalų maitinimą, tačiau neapgynė.

Kandidatas teigia, kad Vokietijoje tokio valdžios atotrūkio nuo žmonių nepastebėjo: „Visur pilna biodujų jėgainių. Klausiu, kodėl jūs neprotestuojat, o jie atsako – mes žinom, ką aukojam, ir ką gaunam.“

Prisiima ne tik nuopelnus

Administracijos direktorius liberalas Apolinaras Nicius taip pat bando tapti meru. Jis sako, kad prisiima nueinančios kadencijos tarybos ir administracijos ir gerus, ir blogus darbus, tačiau primena, kad vienas žmogus niekada nieko nenuveiks.

Apolinaras Nicius
Apolinaras Nicius

„Esu tarybos narys nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Iš tiesų, su bibliotekos statyba suklydome. Už tai kliūva ir man, ir kitiems. Sutartyje buvo nurodyta, kad įmonė gali pasinaudoti 30 proc. avansu nuo sąmatos vertės. Jie tai padarė ir bankrutavo“, – primena skaudų finansinį smūgį direktorius.

Jie tai padarė ir bankrutavo.

Dėl kitų rajone vykstančių dalykų A.Nicius nusiteikęs labai optimistiškai. Anot jo, Akmenė nuo šiol turėtų tik kilti.

„Net vaikų pradėjo gimti daugiau. Nors mes ir buvome remiamas rajonas, tačiau tik dėl to, kad statybinių medžiagų gamyklos staigiai sumažėjo kelis kartus. Liko tuščių gyvenamųjų pastatų. Esame pusiaukelėje tarp Klaipėdos ir Rygos, turime geležinkelį, gamtines dujas. Nepražūsime.“

Konservatorės strėlės merui

Akmenės opozicija – tik silpnos Darbo partijos ir konservatorių pajėgos. Tiesa, viena iš opozicionierių – ne iš silpnųjų. Buvusi Seimo narė konservatorė Jadvyga Dunauskaitė kloja dabartinio mero nuodėmes.

Jadvyga Dunauskaitė
Jadvyga Dunauskaitė


„Galimybių studijos už šimtus tūkstančių nuėjo vėjais. 90 tūkstančių išgaravo bibliotekos remontui. Ligoninės renovavimas jau ketvertą metų įstrigęs. Neūkiškumas“, – kalbėjo J.Dunauskaitė.

Politikė kaltino merą vietoje buvusios finansininkės įdarbinus jos dukrą.

Kandidatė tvirtino, kad dabartinis meras viešuosius ryšius įvaldė, tačiau laisvąją ekonominę zoną apleido.

Politikė kaltino merą V.Mitrofanovą vietoje buvusios finansininkės įdarbinus jos dukrą.

Taip pat priminė, kad V.Mitrofanovo dėka savivaldybei buvo sugrąžintas nebenaudojami seni vandens valymo įrenginiai, kurie jau buvo sėkmingai parduoti privačiam asmeniui.

Politiniu lavonu nesijaučia

Dabartinis rajono meras V.Mitrofanovas teigia, kad politiniu lavonu jis buvo pavadintas daugiau kaip prieš metus.

„Mane Druskininkų meras taip pavadino už tai, kad apsiėmėme patys tvarkyti socialines pašalpas. „Pašalpinių“ sumažėjo, o miestas iš to išlošė. Mano situaciją parodys rinkimai“, – teigė meras.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Vitalijus Mitrofanovas, Akmenės meras (11)
Alvydo Januševičiaus nuotr./Vitalijus Mitrofanovas, Akmenės meras

Į konservatorės kaltinimus meras atsikirto: „Opozicija tokiose mažose savivaldybėse atsiranda ne dėl nuomonių skirtumų, o dėl negautų postų.“

Opozicija tokiose mažose savivaldybėse atsiranda ne dėl nuomonių skirtumų, o dėl negautų postų.

Nė vienas man negali pasakyti, kad du aukštuosius išsilavinimus turinti finansininkės dukra dirba prastai. Be to, ji nepartinė karjeros tarnautoja“, – atkirto meras.

Akmenė pagal savivaldybių indeksą nusirito į 49 vietą. Kodėl? 

„Mėgstu matematiką. Visi šitie reitingai yra tik manipuliaciniai žaidimai. Mūsų savivaldybėje skaidrumo netrūksta. Kiekvienas akmeniškis gali parašyti elektroninį laišką, į kurį mielai atsakysiu“, – atsako meras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera