Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prisidirbęs Alytaus meras Jurgis Krasnickas: žodžiai mano, bet sakiniai – sumontuoti

Jurgis Krasnickas
Nuotr. iš „YouTube“ / Jurgis Krasnickas
Šaltinis: 15min
0
A A

Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas tikina, kad jį kompromituojantis garso įrašas buvo sumontuotas iš atskirų, skirtingu laiku ir skirtingose vietose pasakytų žodžių. Politikas, kurio karjera pakibo ant plauko, pripažįsta, kad balsas jo, tačiau sakiniai – esą išgalvoti. Sekmadienį Alytaus meras parašė atvirą laišką socialiniame tinkle „Facebook“.

„Lietuvos žmonės, būkite atsargūs, tardami kiekvieną žodį. Jūs nežinote, kaip, kur ir kada tas žodis gali būti panaudotas prieš jus. Aš jau žinau“, – į Lietuvos žmones kreipėsi Alytaus meras J.Krasnickas. 

Šeštadienį politikas pateko į skandalą, kai portale „YouTube“ buvo paviešintas garso įrašas, kuriame politikas pasakoja, jog planuoja iš valstybės pavogti milijonus, papirkti teisėsaugos pareigūnus ir išsisukti. Garso įraše, kuris priskiriamas J.Krasnickui pilna riebių keiksmažodžių.

„Aš tau nuoširdžiai pasakysiu: kiek aš galiu kr**tis už tą sup**tą Lietuvą. Ir taip toliau. Aš linkęs sužaisti „va bank“, kai nup**dinsiu milijoną minimum, tai aš manau nei STT taip.. nes aš iš jų išsipirksiu, net ir Grybauskaitė, čia STT, ir FNTT, ir Grybauskaitei, mintis, nes pusę milijono atiduosiu tiems, kuriems priklauso“, – garso įraše kalba vyriškas balsas, kuris greičiausiai yra Alytaus politiko.

Į tai sureagavo net premjeras Algirdas Butkevičius, kuris yra ir socialdemokratų lyderis. Jis teigė, kad pirmadienį bus šaukiamas neeilinis partijos tarybos susirinkimas, per kurį bus sprendžiamas J.Krasnicko likimas. Alytaus politikas gali netekti partijos bilieto ir mero kėdės.

VIDEO: Jurgis Krasnickas – Alytaus miesto meras

Šeštadienį, kai įsisuko skandalas,  J.Krasnickas tarsi neigė, kad tai yra jo žodžiai, tačiau sekmadienį išplatintame laiške jis kratosi ne žodžių, bet sakinių. Esą frazės buvo sumontuotos iš atskirų jo pasakytų žodžių. 

Iškerpant po vieną žodį iš pokalbių su atskirais žmonėmis, iš atskirų sakinių, ištartų skirtingu laiku ir skirtingame kontekste, buvo sumontuotas ir jokiu įstatymu nereglamentuojamoje interneto erdvėje paleistas garso įrašas, – rašo J.Krasnickas.

„Iškerpant po vieną žodį iš pokalbių su atskirais žmonėmis, iš atskirų sakinių, ištartų skirtingu laiku ir skirtingame kontekste, buvo sumontuotas ir jokiu įstatymu nereglamentuojamoje interneto erdvėje paleistas garso įrašas, pavadintas mano žodžiais neįvardintam asmeniui, nenurodytu laiku ir nenurodytomis aplinkybėmis“, – socialiniame tinkle rašė Alytaus meras. 

Jis teigė, kad kreipėsi į teisėsaugą ir yra pasiryžęs surasti žmones, kurie paviešino garso įrašą.

„Atsakingai pareiškiu, kad niekam ir niekada nesu tokių dalykų kalbėjęs. Iš atskirų žodžių sumontuoti sakiniai tapo tik gerai apgalvotu pretekstu sensacijai be jokių įrodymų sukurti“, – tikino Alytaus meras. 

Politikas rašė, kad paviešintas ir esą sumontuotas garso įrašas yra dalis negarbingos vietos savivaldos rinkimų kovos – Alytaus meras J.Krasinskas siekia ir vėl vadovauti miestui, todėl dalyvaus tiesioginiuose mero rinkimuose.

„Prisipažinsiu: prieš šio garso įrašo paskelbimą buvau sulaukęs ne vieno perspėjimo, kad panašūs metodai šioje rinkimų kampanijoje gali būti naudojami, tačiau jais netikėjau. Kaip ir netikėjau tuo, kad kovoje dėl valdžios ir įtakos kai kas gali griebtis tokio su elementariu žmogišku padorumu nesuderinamo elgesio“, – teigia J.Krasnickas. Kas ir kodėl nusitaikė į jį – dabartinis Alytaus meras neįvardino.

Politikas sako, kad dėl šio garso įrašo nesiruošia atsisakyti mero posto ir tęs kovą rinkimuose: „Tik tikėdamas tokios politikos galimybe aš dalyvauju tiesioginiuose merų rinkimuose ir tikiuosi, kad anksčiau ne kartą Lietuvoje išbandyti juodųjų technologijų metodai šį kartą neturės lemiamos įtakos rinkimų rezultatams ir tai bus aukščiausias išaugusio visuomenės sąmoningumo įrodymas.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Meras