Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Pakso kandidatas į Neringos merus – vonią iš „Sodros“ nukniaukęs Viktoras Valceris

Poilsiautojai Nidoje
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Poilsiautojai Nidoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Neringos gyventojai galės nemokamai važinėti viešuoju transportu ir gauti kompensacijas už keliones į gydymo įstaigas. Poilsiautojai į kurortą plūs ne tik kepinant saulei. Neringoje pramogų nepristigs net žiemą. Taip žada kandidatai į labiausiai valstybės saugomo šalies kurorto merus, tarp kurių – ir vonią iš „Sodros“ nukniaukęs bei už tai cypėje tupėjęs buvęs „Sodros“ Klaipėdos skyriaus vadovas Viktoras Valceris. Jo kandidatūrą iškėlė Konstituciją pamynusio eksprezidento Rolando Pakso bendražygiai.

Be V.Valcerio, stulbinantį gyvenimą kurorte žada dar keturi kandidatai: dabartinis Neringos meras socialdemokratas Darius Jasaitis ir trys savivaldybės tarybos nariai: Laisvės sąjungos kandidatas Arūnas Burkšas, konservatorius Laurynas Vainutis ir Liberalų sąjūdžio atstovas Andrius Bagdonas.

V.Valceris Įkliuvo už nukniauktą vonią

Vienas jų – A.Burkšas – išgarsėjo kaip nesėkmingas Arūno Valinsko „prisikėlėlių“ kandidatas į aplinkos ministrus. Jo kandidatūrą 2008 m. po kritikos spaudoje išbrokavo prezidentas Valdas Adamkus.

Tačiau ir A.Burkšą savo biografija lenkia „paksininkas“ V.Valceris. Prieš 14 metų būdamas „Sodros“ Klaipėdos skyriaus vadovas, jis iš įstaigos patalpų į seseriai priklausančius poilsio namus Juodkrantėje išgabeno masažinę vonią.

Valdininkas už piktnaudžiavimą tarnyba neteko „Sodros“ vadovo posto, be to, buvo nuteistas 2,5 metų  nelaisvės. Tiesa, realios laisvės atėmimo bausmės jam pavyko išvengti, teismui į bausmės laiką įskaičiavus suėmime prabūtą laiką.

Asmeninio archyvo nuotr./Viktoras Valceris
Asmeninio archyvo nuotr./Viktoras Valceris

Šiuo metu politikas dirba teisininku tuose pačiuose poilsio namuose, į kuriuos kadaise tempė prabangią „Sodros“ masažo vonią. Išrinktas meru jis sako stengtųsi, kad ir kiti neringiškiai bent kiek prabangiau pagyventų. Politikas svarsto, kad neringiškiai jau seniai nusipelnė kompensacijų už įvairius apribojimus gyvenant ypatingai saugomoje teritorijoje.

„Manau, kad viešuoju transportu važinėjantys neringiškiai neturėtų už šią paslaugą mokėti. Kelionės iki Smiltynės perkėlų jiems turi būti nemokamos. Kompensuoti neringiškiams reikėtų ir keliones į gydymo įstaigas. Gydytis Neringoje jie galimybės neturi, tad prireikus medicininės pagalbos kaskart turi važiuoti į Klaipėdą ar dar toliau“, – rinkiminius pažadus dėsto vonią iš pensininkų nugvelbęs V.Valceris.

Šanso vadovauti miestui laukė 25 metus

Arūnas Burkšas įsitikinęs, kad ne kompensacijų, o profesionalių medicinos paslaugų reikia Neringoje ir ragina plėsti pirminės sveikatos priežiūros centrą. Maža to, paišo reabilitacijos ir sveikatingumo centro kontūrus, kad į Kuršių neriją žmonės plūstų ne tik vasarą, o ir šaltuoju metų laiku.

J.Andriejauskaitės nuotr./Regalijos
J.Andriejauskaitės nuotr./Arūnas Burkšas

„Aš Neringos savivaldybės taryboje esu jau 25-erius metus. Tačiau nė karto nebuvau meru.  Manau, atėjo laikas“, – ambicijų vadovauti kurortui neslėpė kandidatas.

Kad jo užmojai politikoje platūs, rodo biografija. 2008 m. Seimui vadovavęs Arūnas Valinskas A.Burkšą siūlė skirti Aplinkos ministerijos vadovu, tačiau pritarimo nesulaukė. Tuomet A.Burkšas užėmė Klaipėdos apskrities viršininko postą. Jame sėdėjo neilgai. Šalyje panaikinus apskričių administracijas po pusantrų metų kadencijos politikui teko grąžinti Klaipėdos apskrities viršininko regalijas.

A.Burkšas ne tik vienas įtakingiausių kurortų politikų, bet ir vienas turtingiausių verslininkų. Jis valdo „Nidos kempingą“, turi UAB „Neringos Komunalininko“ akcijų.

Posto be kovos neatiduos

Trauktis iš kurorto mero posto nesiruošia ir dabartinis miesto vadovas Darius Jasaitis. Jis vadovauti Neringai pradėjo 2013 m., kuomet tuometis miesto vadovas Antanas Vinkus sutiko dirbti premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju sveikatai. D.Jasaitis tikina norįs pabaigti pradėtus darbus ir įgyvendinti, ko nespėjo.

Asmeninio archyvo nuotr./Darius Jasaitis
Asmeninio archyvo nuotr./Darius Jasaitis

„Būtina praplėsti Nidos uostą, kad jame tilptų visi suplaukiantys mažieji laivai. Taip pat Neringoje būtina pastatyti kaip įmanoma daugiau socialinių būstų. O kad čia būtų galima ilsėtis kuo ilgiau, pažadu įrengti dengtus teniso kortus“, – būsimus darbus vardina D.Jasaitis.

Į kovą su ilgamečiu savivaldybės tarybos nariu stoja ir mažesnę politinę patirtį turintys kandidatai.

A.Bagdonas ir L.Vainutis  savivaldybės taryboje yra nuo 2008 m.

Pastarasis dirba Neringos turizmo ir informacijos centro vadybininku. Jo užmojis – kurorte įgyvendinti ekologišką turizmą ir kurti darnią aplinką.

Pritraukti į kurortą kuo daugiau turistų žada ir A.Bagdonas. Savo verslą turintis politikas rinkiminėje programoje dėsto planus kurorte įrengti ne tik laipynių parką, jūros terapijos centrą, šokančius fontanus, bet ir slidinėjimo trasas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau