Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 21d. 12:46

Rinkimų rezultatai Varėnoje patvirtinti, Algis Kašėta palieka Seimą

Algis Kašėta
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algis Kašėta

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį vienbalsiai patvirtino rinkimų rezultatus Varėnoje, nes pažeidimai, dėl kurių skųstasi pripažinti neturėjusiais įtakos rinkimų rezultatams.

VRK narys Rokas Stabingis teigė, kad dėl Varėnos rajono savivaldybėje vykusių rinkimų gauta galybė skundų, tačiau dauguma jų neesminiai. Pasak jo, skųstasi dėl to, kad vienas kandidatas atėjo balsuoti antrą kartą, kad neteisingai saugoti išankstinio balsavimo vokai ten, kur komisijos neturėjo seifų.

„Tokių nusiskundimų, kad vokų trūktų arba kad jie buvo pažeisti, šioje apygardoje nenustatyta“, – teigė VRK narys.

Tokių nusiskundimų, kad vokų trūktų arba kad jie buvo pažeisti, šioje apygardoje nenustatyta, - sakė R.Stabingis.

R.Stabingis pažymėjo, kad per pirmą rinkimų turą buvo problemų dėl komisijos narių girtumo ir kai kuriuos teko nušalinti.

Vienu atveju buvo kreiptasi, kad rinkėjai galimai buvo papirkinėjami vežant juos švęsti Valentino dienos. „Yra nustatyta, kad tie asmenys, kurie važiavo į šventę susimokėjo 8 eurus už kelionę ir dar 5 eurus už bilietą. Renginyje agitacijos nebuvo, todėl nematau pagrindo bausti“, – pasakojo R.Stabingis.

Taip pat gauti du pranešimai dėl rinkėjų papirkimo rinkimų dieną, tačiau ikiteisminių tyrimų Varėnoje pradėta nėra.

Todėl VRK vienbalsiai patvirtintino rinkimų rezultatus Varėnoje paaiškindama, kad nustatyti pažeidimai rinkimų rezultatams įtakos neturėjo.

A.Kašėta atsisakė Seimo nario mandato

Šeštadienį VRK patenkino Varėnos meru išrinkto liberalo Algio Kašėtos prašymą nutrūkusiais pripažinti jo, kaip Seimo nario, įgaliojimus nuo balandžio 9 dienos.

A.Kašėta tiesioginiuose merų rinkimuose yra išrinktas Varėnos rajono meru. Seimo nariu liberalas buvo išrinktas vienmandatėje Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje, todėl čia birželio 7 dieną vyks nauji Seimo nario rinkimai.

Tą pačią dieną pakartotiniai rinkimai vyks ir Trakų rajono savivaldybėje, nes po pirmojo savivaldos rinkimų turo dėl šiurkščių pažeidimų VRK anuliavo šios savivaldybės rinkimų rezultatus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės