Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliai po rinkimų: Valerijus Simulikas jau šnairuoja į Artūrą Visocką

Artūras Visockas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Artūras Visockas
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
A A

Sekmadienio naktį paaiškėjo, kad ateinančius ketverius metus Šiaulių mero kėdėje sėdės verslininkas Artūras Visockas. Jis, surinkęs dvigubai daugiau balsų, aplenkė Seimo narį Valerijų Simuliką. Tiek debatų metu, tiek viešai pasisakydami kandidatai į Šiaulių merus visos rinkiminės kampanijos metu pasižymėjo draugiškais santykiais. „Įrodėme, kad galima konkuruoti ir nepilant vienas ant kito pamazgų“, – tada sakė jie. Tačiau rinkimams kirtus finišo liniją, kyla didelės dvejonės, ar šie šiauliečiai dirbs ranka rankon.

Sekmadienį vykusiame antrajame merų rinkimų ture paaiškėjo, kad dvigubai daugiau balsų šiauliečiai atidavė A.Visockui. Pasitikėjimą juo išreiškė daugiau nei 18 300 rinkėjų, tuo metu V.Simulikas sulaukė kiek daugiau nei 8400 palaikymo balsų. Tokie rezultatai gerokai nustebino daugelį šiauliečių. Pastarieji net likus kelioms dienoms iki mero rinkimų nesiryžo spėlioti, kas iškovos pergalę. Girdi, kova tikrai bus apylygė.

Pirmieji tiesioginiai merų rinkimai kaitino aistras ir lažybų bendrovėse. Pagal vienos bendrovės pateiktus duomenis, visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose buvo matomi aiškūs lyderiai. Vilniuje pergalė prognozuota R.Šimašiui, Kaune – V.Matijošaičiui, Klaipėdoje – V.Grubliauskui. Įdomiausia situacija buvo Šiauliuose, nes dėl mero pozicijos besivaržančių kandidatų lažybų koeficientai buvo beveik vienodi: A.Visockas – 1.80, V. Simulikas – 1.90.

Užklijavo „ruso“ etiketę

Paklaustas, dėl kokių priežasčių A.Visockas laimėjo rinkimus triuškinama persvara, V.Simulikas ilgokai susimąsto. Esą tokius rezultatus galėjo lemti daugybė priežasčių. Viena jų – kelias savaites prieš antrąjį rinkimų turą paskleista informacija, kad V.Simulikas yra rusas.

„Apie save sužinojau įvairių legendų. Pavyzdžiui, kad aš esu rusas. O dabar, žinote, rusofobija yra labai aukštame lygyje. Aš manau, kad tie, kurie tokią žinią skleidė, užsiėmė juodosiomis technologijomis. Garbės tai nedaro niekam. Beje, man atrodo, kad visiems žinoma, jog aš esu lietuvis, o mano amžiną atilsį tėvukas – ukrainietis“, – „Šiaulių naujienoms“ vakar sakė V.Simulikas.

Valerijus Simulikas. Šiaulių mero rinkimai
Valerijus Simulikas. Šiaulių mero rinkimai

Jis įsitikinęs, kad koją pakišti galėjo ne tik nepagrįstai klijuojama „ruso“, bet ir „socialdemokrato“ etiketė. Maža to, girdi daug partijų viešai išreiškė savo simpatijas kitam kandidatui į merus, todėl lojalūs partijoms šiauliečiai galimai taip pat palaikė A.Visocką.

„Taip lašas po lašo ir susidėjo tas skirtumas“, – sakė Seimo narys.

Sena gvardija, kiti drabužiukai?

Nepaisant to, kad mero regalijomis pasipuošti neteks, V.Simulikas nosies nenukabina. Girdi, reikia gerbti šiauliečių pasirinkimą, o jis tuo metu ir toliau tęs darbą Seime, kur darbų – spėk suktis. Tiesa, V.Simulikas tikina, kad yra pasiruošęs dirbti ranka rankon ir su būsimu meru. Bet kol kas neaišku, ar kas jo pagalbos prašys.

„Jeigu meras išsakys poziciją, kad nėra apie ką su manimi kalbėti, tikrai nesipiršiu per jėgą. Kaip ir prieš tai buvusiam merui nesipiršau. Bet girdint, kokius atsiliepimus mano kolega A.Visockas apie mane šneka per žiniasklaidą, tai manau, kad takoskyra bus. Nors kiek supratau per pačią rinkiminę kampaniją, turėjome bendrą tikslą – Šiaulių miestą. Bet dabar... Kai kurių vietų jau nebesuprantu“, – atviravo jis.

Neramu V.Simulikui ir dėl to, kas užims administracijos direktoriaus vietą.

„Bus labai įdomu, nes legendas jau girdžiu, kas bus administracijos direktoriumi. Ar tai žmogus ateis iš tiesų mąstantis, žiūrintis ir dirbantis kitaip, ar vėl bus „nomenklatūrščikas“ iš senosios gvardijos, kuris vykdys tą patį tik su naujais drabužiukais...“ – sakė Seimo narys, pridurdamas, kad kol kas nieko nenori kritikuoti. Esą visus rezultatus pamatysime po gero pusmečio, o tada ir žinosime, ar išsirinkome gerą miesto vadą.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Valerijaus Simuliko judėjimas
Alvydo Januševičiaus nuotr./Valerijaus Simuliko judėjimas "Už Šiaulius".

Sunkiausia užduotis – nenuskriausti šeimos

Tuo metu pagauti mero rinkimus laimėjusį A.Visocką vakar atrodė misija neįmanoma. Galiausiai atsiliepęs A.Visockas patikino, kad telefonas „užkaitęs“. Girdi ir dabar, kalba su žurnaliste, o „ant viršaus“ skamba dar trys skambučiai. „Kartojasi kovo 2 dienos įvykiai“, – juokėsi jis.

Prie nerimstančio vyro telefono, panašu, kad pradėjo pratintis ir A.Visocko žmona, kuri savaitgalį „Facebook“ profilyje paskelbė nuotrauką „Savaitgalis! Aš, vyras ir jo telefonas“.

„Tai viską ir atspindi. Iš tiesų čia bus tas momentas, kuris man skaudžiausiai kirs per širdį. Aš turiu paauglį sūnų. Tikriausiai numanote, ką berniukui paaugliui reiškia tėtis. Noriu viską taip subalansuoti, kad mano sūnus nepajustų, jog mero pareigos – kažkoks blogis šeimai. Nes šiandien jau buvo toks epizodas, kai jis mane kalbino, o aš į jį pažiūrėjau žvilgsniu iš serijos: „Gi matai, kad kalbu“. Ir taip nejaukiai po to pasijaučiau... Nenorėčiau, kad po 10 ar 15 metų mano vaikas man tokį sakinuką rėžtų, kad aš norėčiau į žemę sulįsti. Bus sudėtingiausias dalykas viską taip išlaviruoti, kad tas sakinukas neatsirastų“, – „Šiaulių naujienoms“ atviravo A.Visockas.

Pirmiausia bandys „apsiuostyti“ Savivaldybėje

Išgirdę pirmuosius sunkumus, su kuriais teko susidurti, teiraujamės, kokie bus pirmieji mero darbai Šiaulių miesto labui. Ar karo Šiauliuose nebus? „Karo tikrai nebus. Jei jau žmonės išrinko mane ir dar su tokia persvara, tai būtų labai negražu, jei visus apgaučiau“, – iš savo pažadų juokėsi A.Visockas. Netrukus surimtėjo ir patikino, kad prieš akis – aibė rimtų ir sudėtingų darbų.

Pirmiausia jis planuoja „apsiuostyti“ Šiaulių miesto savivaldybėje, susipažinti su situacija, išsiaiškinti, ko galbūt nesupras. O tada imsis koreguoti Strateginį veiklos planą, kad šis atitiktų visus reikalavimus, bandys ieškoti sprendimo dėl sutarčių su atliekų vežėjais, stebės, kad nenutrūktų einamieji darbai – tokie, kaip miesto valymas, žolės pjovimas ir pan.

A.Visockas patikina, kad šiuo metu bandoma kalbėtis su įvairių partijų atstovais. Dėl skirtingų partijų gausumo būsimos kadencijos Šiaulių miesto taryboje, girdi, gyva bėda.

O kaip su koalicijos sudarymu? A.Visockas patikina, kad šiuo metu bandoma kalbėtis su įvairių partijų atstovais. Dėl skirtingų partijų gausumo būsimos kadencijos Šiaulių miesto taryboje, girdi, gyva bėda.

„Aš įsivaizduoju, kad su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga mums visiškai pakeliui. Manau, kad su liberalais pakeliui. Dėl šių partijų esu visiškai tikras. O dėl kitų dar nežinia... Galima tikriausiai ir su Tėvynės sąjunga kažką mąstyti. Ir prie viso šito galėtų prisijungti socialdemokratai, nes socdeminė idėja yra gera ir negalima ignoruoti partijos, kuri vis dėlto laimėjo daugiausia mandatų, kas atspindi gyventojų lūkesčius“, – teigė A.Visockas.

O V.Simulik komandai vietos neatsiras? „Nežinia, nežinia. Aš nenoriu dabar kažko labai aiškiai dėstyti todėl, kad dar neaišku, kaip ten kas bus“, – spėlioti vengia jis.

Administracijos direktorius – ne marionetė

Kol kas A.Visockas nesiryžta kalbėti ir apie tai, kas užims Administracijos direktoriaus kėdę. Jis pabrėžia, kad norėtų, jog šias pareigas eitų jokiai partijai nepriklausantis asmuo. Kad pastarasis nebūtų tampomas lyg marionetė, o galėtų ramiai dirbti savo darbą. Bet ar šiuos planus įgyvendinti pavyks – didelis klausimas.

„Nori ar nenori, šis reikalas turi būti tvirtinamas Miesto tarybos. Taigi, esi priklausomas. Nes turi tik penkis balsus. Na, gerai, kartu su mero balsu – šešis. Bet tiek jų ir teturi...“ – teigė A.Visockas.

Artūras Visockas. Kandidatai į Šiaulių merus.
Artūras Visockas. Kandidatai į Šiaulių merus.

Netrukus jis informuoja, kad jau atskubėjo iki Savivaldybės, todėl privalo baigti pokalbį. Vis dėlto sutinka atsakyti į paskutinį klausimą – apie rinkimų metu išgirstus apie save gandus.

„Ooo... Dėl vieno epizodo tai labai pykau. Kad mano vaikai nemandagūs. Va, čia pataikė man tiesiai į širdį. O kad ten mūsų sąrašas neva turi žmogų, kuriuo domisi kažkoks kriminalinės policijos biuras, tai mažiau mane sudomino. Tai yra visiška nesąmonė. Nes tokį žmogų jau seniai būtų išeliminavusi Vyriausioji rinkimų komisija. Bet va, vis tiek bandyta gaudyti kažkokia antis...“ – baigdamas pokalbį keistu žmonių elgesiu stebėjosi jis.

Primename, kad pirmasis naujosios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis numatytas balandžio 9 d. Posėdžio metu davę priesaiką Tarybos nariai ir naujai išrinktas miesto meras pradės savo kadenciją.

„Šiaulių naujienos“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą