Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 16d. 18:58

Šiaulių meras Artūras Visockas: „Man reikėjo antpečių, kad tyliai pasakytas žodis būtų girdimas“

Artūras Visockas. Šiaulių mero rinkimai
Artūras Visockas. Šiaulių mero rinkimai

Prie Šiaulių miesto vairo stoja 47-erių sportininkas, fotografas ir visuomenininkas Artūras Visockas. Kas jis? Kokiais keliais atėjo į politiką? Ir ką apie jį kalba Šiaulių politikos grandai, ketverius metus bandę jį nutildyti? Artūras Visockas, pamatęs galutinius rinkimų rezultatus, rinkimų naktį skubėjo persirengti marškinius. Melsvus pakeitė į žalius. Žalia – jo judėjimo simbolinė spalva. O kaip viskas prasidėjo?

A.Visocko pavardė laikraščiuose pradėjo mirgėti prieš keletą metų, kuomet jis Centriniame miesto parke organizuodavo vaikų talkas. Moksleiviai rinko šiukšles ir nulūžusias šakas, o A.Visockas, fotografijos studijos „Foto 202“ vadovas, už darbą dovanojo vaikams jų nuotraukas.

Be to, nuo senų laikų A.Visockas yra užkietėjęs orientacininkas.

Pasklido kalbos, kad jis bėgioja po Salduvės parką su šiukšlių maišu ir renka įvairias atliekas. Kai kurie politikai sumanydavo jį už tokią veiklą pašiepti.

Visuomeninė veikla paskatino A.Visocką pretenduoti į miesto tarybą. Jis į valdžią atėjo ne per partinę liniją.

Į miesto tarybą buvo išrinktas kaip savarankiškas kandidatas. Iškart ėmėsi aštrios opozicinės veiklos.

Per ketverius metus jis uoliai tarkavo valdančiuosius dėl neskaidrios Menų inkubatoriaus statybos, miesto šildymo sistemos pertvarkų, visuomeninio transporto.

Valdantieji bandė nekreipti dėmesio į jo pareiškimus, tačiau netrukus A.Visockas išmoko apie galimą neteisybę informuoti prokurorus, STT agentus ar etikos sargus.

A.Visockas yra deklaravęs, kad yra UAB „Igtisos automobiliai“ akcininkas. Taip pat yra individualios įmonės „Foto 202“ savininkas. Priklauso orientacininkų sporto klubui „Sakas“. Privalomas registruoti turtas vertas 11215 eurų. Piniginės lėšos – 55959 eurai. Suteiktos paskolos – 142735 eurai.

Naujasis meras – vedęs. Žmona Edita – interjero dizainerė. Turi du sūnus – Matą ir Ugnių.

Lietuvoje pinigai iškerta teisę

– Ko siekėte kandidatuodamas į merus? – paklausė 15min.lt A.Visocko.

– Man reikėjo antpečių, kad tyliai pasakytas žodis būtų girdimas. Dabar, kai pasakysiu tą patį, būsiu išgirstas. Tam nebereikės prokuratūros ar kitų tarnybų. Darbas ne stos, o bus skaidrus ir judės į priekį.

Taškytis po butus su rinkimine agitacija – laikinas reikalas.

– Kaip manote, kodėl jums pavyko laimėti rinkimus?

– Nešu europinę idėją – viską darau skaidriai. Taškytis po butus su rinkimine agitacija – laikinas reikalas.

Po vieną žmones galima įtikinti, tačiau mintyse jis visada kartos – tai mano teritorija, kurioje aš noriu būti su savo šeima. Nebuvome įkyrūs ir ėjome tik ten, kur buvome kviečiami.

– Tai už ką jus vertino rinkėjai?

– Kantrus darbas yra matomas. Ne tas, kurį stengiesi prasukti per paskutinius du mėnesius. Rinkėjas yra pakankamai išprusęs. Jis matė, kad stengiuosi. Štai jums ir rezultatai.

– Jus palaiko rinkėjai, bet ar turite rėmėjų taryboje?

– Žmonės taryboje į mane iš pradžių žiūrėjo skersai. Vėliau jų žvilgsniai išsitiesino. Dabar jau niekas į mane skersai nebežiūri ir nebando manęs pakišti po stalu – užčiaupti, nutildyti.

– Ką labiausiai reikėtų keisti miesto savivaldoje?

Nė karto nesuklydau dėl abejotinų dalykų kreipdamasis į prokuratūrą.

– Jūsų žiniai, nė karto nesuklydau dėl įvairių abejotinų dalykų kreipdamasis į prokuratūrą. Įsitikinau – kuo didesni pinigai, tuo labiau yra iškertama teisė.

Jei taip vyks ir toliau, prarasime valstybę. Reikia metodiškai ir ramiai bristi iš to liūno. Teisinis principas visada turi būti viršesnis už pinigų kiekį.

– Kaip įsivaizduojate koalicijos lipdymą?

– Nesu susijęs nė su vienu didžiuoju politiku ir stambiuoju verslininku. Teisingų žmonių yra pakankamai. Belieka juos tik suvienyti. Jeigu blogosios jėgos ir toliau bus tokios bukos, mūsų atvirumas savo padarys.

Nesu susijęs nė su vienu didžiuoju politiku ir stambiuoju verslininku. 

Jiems tereikia suprasti, kad nesu kerštingas žmogus, ir pasistengti dirbti dėl Šiaulių.

Jei mes to nepadarysime, kokiu būdu nors vienas jaunas žmogus patikės, kad čia galima kažką sukurti? Nebus jaunimo – nebus ir ateities.

– Ar nebuvo minties mesti politiką?

– Patikėkite – dar ir kaip. Man neleido pasitraukti parlamento gynėjai Gintautas Lukošaitis ir Algirdas Ulčinas. Nepatikėsite, bet mane paskatino likti ir „Šiaulių energijos“ direktorius Česlovas Kasputis.

Konservatorių lyderis balsavo už A.Visocką

Prieš pusantro mėnesio A.Visockas parašė laišką Lietuvos konservatorių patriarchui Vytautui Landsbergiui. Iš pirmo žvilgsnio – siūlėsi į partiją tikėdamasis visai nedaug – pirmos pozicijos reitingų lentelėje ir galimybės tapti Šiaulių meru. Taip pat siūlė dabartinius Šiaulių konservatorių lyderius, taip pat ir Joną Bartkų, nuleisti žemiau pirmojo dešimtuko. V.Landsbergis A.Visockui neatsakė, todėl jis į rinkimus patraukė pats ir laimėjo.

Jonas Bartkus. Atsisveikinimo su litu nuotaikos Šiauliuose
Jonas Bartkus

Šiaulių konservatorių lyderis Jonas Bartkus prisipažino, kad balsavo už A.Visocką. Jis apie tai prabilo ir viešai.

J.Bartkaus nuomone, A.Visockas iš vienos pusės yra labai stiprus: „Jis gilinosi į problematiką ir stebėjo, kur yra pažeidžiami įstatymai. Tačiau reikia ne tik matyti klaidas. Yra ir kita mero kompetencijos pusė – konstruktyvioji. Ar jam pavyks suburti ir sutelkti tarybą bendram darbui?“

Viena yra suburti palaikytojus porai mėnesių. Visai kas kita – keleriems metams. Partijos šiuos etapus jau seniai praėjo.

Konservatorius tvirtina, kad Šiauliuose visuomeniniai judėjimai partijoms dar neišspardė sėdynių: „Viena yra suburti palaikytojus porai mėnesių. Visai kas kita – keleriems metams. Partijos šiuos etapus jau seniai praėjo.“

J.Bartkaus nuomone, pati įtikimiausia valdančioji koalicija galėtų būti sudaryta iš konservatorių, liberalų, socialdemokratų ir A.Visocko komandos. 

„Be to, politika ir partijos Šiauliuose toli gražu nemerdėja. Turime merą – Artūrą Visocką. Turime 15 naujų tarybos narių. Tarp jų tokios asmenybės kaip Arūnas Gumuliauskas, Gediminas Beržinis, Pranciškus Trijonis. Jauni politikai Tomas Petreikis, Martynas Šiurkus, Domas Griškevičius. Bus nelengva, tačiau įdomu dirbti. Apie kieno mirtį kalbame?“, – sakė J.Bartkus.

Nueinantis meras žadėjo padėti, kuo tik galės

A.Visocką sveikino ir nueinantis Šiaulių meras socialdemokratas Justinas Sartauskas: „Padėsiu, kuo tik galėsiu. Esu pasirengęs konstruktyviam pokalbiui. Jei liksiu opozicijoje, dirbtinių pagalių į ratus nekaišiosiu.“

Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiauliuose sumažėjo pavojingų perėjų
Alvydo Januševičiaus nuotr./Justinas Sartauskas.

Ką meras palieka A.Visockui? Miesto skola šiuo metu siekia beveik 23 milijonus eurų. Taip pat paliekamas ir nebaigtas statyti Menų inkubatorius. Kovo 23 dieną turi paaiškėti naujas rangovas. Jei jo nebus – neiškils ir inkubatorius.

J.Sartauskas naująjį merą apibūdina kaip kietą opozicionierių, prieš kurį valdantieji kartais pasijusdavo bestuburiais. 

Meras A.Visocką pavadino geru mokiniu: „Jis iš pradžių klydo dėl Šiaulių šildymo ūkio. Vėliau pradėjo egzaminuoti „Šiaulių energijos“ vadovus ir perėjo į teisingą pusę. Teorinį kursą jis iš tiesų praėjo.“

J.Sartauskas sako, kad naujasis Šiaulių meras dar nėra patikrintas valdžios. Tai padarys laikas.

„Nesakau, kad jis kaišiojo valdantiesiems pagalius į ratus, tačiau spektaklių buvo. Kartą norėjo grąžinti darbo kompiuterį. Buvo paskelbęs mėnesio moratoriumą ir nedalyvavo posėdžiuose. Dėmesį į save mokėjo atkreipti.“

Kas bus A.Visockui sunkiausia? „Jis turės sujungti mažiausiai keturias politines jėgas į valdančiąją koaliciją. Tai nebus paprasta. Dažnai sakoma, kad mieste visus darbus buvo galima padaryti geriau, tačiau kažkas to nenorėjo. Tai netiesa“, – teigia J.Sartauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės