Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 2d. 12:19

Šiauliuose nepartiniai judėjimai išspardė sėdynes partijoms, o dabar pešis dėl mero posto

Šiauliai
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiauliai

Pakartotiniame balsavime dėl Šiaulių mero posto dalyvaus judėjimo „Už Šiaulius“ lyderis Valerijus Simulikas ir Artūras Visockas, jo vardo nepartinio sąrašo galva. Tarybos rinkimuose minėtiems judėjimams šiokią tokią atsvarą suteikė socialdemokratai ir liberalai. Kokiu moliu reikės lipinti valdančiąją daugumą?

Taryboje socialdemokratai užsitikrino daugiausia mandatų – šešis. Tai jokia persvara, nes minėti nepartiniai judėjimai jau turi atitinkamai po 4 ir 5 mandatus.

A.Visocko štabe jau antrą valandą nakties svečiavosi Darbo partijos ir Liberalų sąjūdžio atstovai. 

Taip pat 4 mandatus iškovojo liberalai. Konservatoriai – 3. Dar keturios politinės partijos užsitikrino po dvi vietas taryboje.

Akivaizdu, kad derybos dėl įvairių partijų susijungimų prasidėjo vos paskelbus preliminarius rinkimų rezultatus.

A.Visocko štabe jau antrą valandą nakties svečiavosi Darbo partijos ir Liberalų sąjūdžio atstovai. Sveikino su pergale ir aptarinėjo koalicinius reikalus.

Iš viso devynios politinės jėgos raikys tarybos pyragą ir dalinsis postus. Praėjusiuose rinkimuose daug painiavos buvo, kai tarpusavyje pjovėsi šešios partijos.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Artūras Visockas. Šiaulių merų ir partijų būstinėse verda aistros
Alvydo Januševičiaus nuotr./Artūras Visockas. Šiaulių merų ir partijų būstinėse verda aistros

Šiauliuose jau pasakojamas šviežiausias partinis anekdotas. Konservatorių laikraštis „Ateities aidas“ po penkerių metų praneša naujieną. Vienvaldis meras A.Visockas klausia savo bendražygio buvusio konservatoriaus Gintauto Lukošaičio: „Universitetas jau prijungtas prie kolegijos, Šiaulių bankas išsikėlė į Vilnių, vyskupas jau gyvena Kaune. Prie ko jungiam Šiaulius? Kurtuvėnų ar Naisių?“

Susitarti bus sudėtingiau nei bet kada

Šiaulių politinis veikėjas politinio judėjimo TAIP atstovas Vaclovas Vingras teigia, kad mero problemos Šiauliuose nemato. Nesvarbu, kas juo taps – V.Simulikas ar A.Visockas.

Susidaro toks margumynas, kokio Šiauliuose dar niekada nebuvo. 

„Mes turime didesnę problemą – sudaryti daugumą iš devynių skirtingų politinių darinių. Susidaro toks margumynas, kokio Šiauliuose dar niekada nebuvo. Man tokia baigtis netikėta“, – tvirtina politikas.

V.Vingras nemano, kad nepartiniai ištaškė partijas rinkimuose.

Jo teigimu, V.Simulikas yra partinis, tačiau modifikavosi, pasikeitė. A.Visockas, jo nuomone, buvo labai aktyvus visus ketverius metus. Dėl to ir turi tokį populiarumą.

Konservatoriai margumyne mato kairę ir dešinę

Šiaulių konservatorių lyderis Jonas Bartkus teigia, kad mieste laimėjo kairiosios jėgos. „A.Visockas yra kairysis. Kaip ir buvęs socialdemokratas V.Simulikas, ir meras J.Sartauskas. Nematau problemų jiems susijungti.“

J.Bartkus pastebi, kad Šiauliai yra klasikinis kairiųjų miestas. „Tiesa, kairieji, dažnai mėgsta vaidinti dešiniuosius.

Jei A.Visockas norės tokį vaidinti, gal sieks ir mus arba liberalus matyti valdančiojoje koalicijoje. Džiaugiuosi, kad mes su liberalais nieko nevaidinam.“

Jonas Bartkus. Atsisveikinimo su litu nuotaikos Šiauliuose
Jonas Bartkus

Politikas teigia, kad jo partija, gavusi tris mandatus taryboje, nepasirodė prastai: „Mes surinkome keliais šimtais balsų daugiau nei per praėjusius rinkimus.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės