Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 21d. 14:38

„Tvarkiečiui“ Zigmui Grabauskui politinę ateitį sugadino balsus pirkęs sūnus

Rinkimai Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rinkimai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį nusprendė braukti iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų sąrašo Kalvarijos tarybos nariu išrinktą Zigmą Grabauską, nes jo sūnus Gytis jau yra teismo pripažintas kaltu už dviejų asmenų balsų tėvo naudai pirkimą.

Už tai, kad Z.Grabauskas būtų braukiamas iš kandidatų sąrašo, balsavo 12 VRK narių, keturi buvo prieš.  

Klausimą pristatęs VRK narys Jonas Udris tvirtino, kad ikiteisminis tyrimas dėl G.Grabausko balsų pirkimo fakto buvo baigtas labai greitai ir byla perduota teismui.

Marijampolės teimas pripažino, kad politiko Z.Grabausko sūnus kaltas išankstinio balsavimo dieną atvežęs du asmenis balsuoti reitinguojant jo tėvą ir už tai sumokėjęs po 4 eurus. Jam skirta piniginė bauda. Kaltės G.Grabauskaas teisme neneigė ir prisipažino pirkęs balsus. Tik jo tėvas teisme tvirtino, kad nieko bendra su tuo neturi.

Politiko Z.Grabausko sūnus išankstinio balsavimo dieną atvežė du asmenis balsuoti reitinguojant jo tėvą ir už tai sumokėjo po 4 eurus.

Nepaisant to, VRK nusprendė, kad Z.Grabauskas turi būti braukiamas iš "Tvarkos ir teisingumo" kandidatų sąrašo Kalvarijoje, jo gauti pirmumo balsai panaikinami, o vietoj jo savivaldybės taryboje dirbs kitas pagal eilę „tvarkietis“ sąraše Vitas Rusevičius.

Tiesa, ne visi VRK nariai sutiko, kad už dviejų balsų nupirkimą kandidatui turi būti taikoma tokia griežta bausmė.

VRK narys Julius Jasaitis teiravosi, ar du balsai tikrai tokie svarbūs ir, ką komisija darys, jei koks nors asmuo ne savo tėvui, o nepažįstamam kandidatui nupirks du balsus.

Tačiau kiti komisijos nariai ir pirmininkas Zenonas Vaigauskas pažymėjo, kad kandidatas neatvyko pasiaiškinti, neatsiribojo nuo sūnaus ir taip tam tikra prasme prisiėmė atsakomybę už sūnaus nusikaltimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos