Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VRK anuliavo Trakų rajono mero ir tarybos rinkimų rezultatus – rinkimai vyks iš naujo

Trakai
123rf.com nuotr. / Trakai
Šaltinis: BNS, 15min.lt
0
A A

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį nusprendė dėl pažeidimų naikinti savivaldybės tarybos ir mero rinkimų rezultatus Trakuose. Nuspręsta, kad rinkimai čia vyks iš naujo, juos numatoma surengti birželio 7 dieną. Teisėsauga įtaria, kad balsų pirkimą organizavo šeši Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatai.

Trakuose aiškinamasi dėl šimtų išankstinio balsavimo vokų pažeidimo, be to, tiriami galimi papirkimo atvejai.

VRK narys Rokas Stabingis posėdyje sakė, kad bent 444 vokai su iš anksto balsavusių rinkėjų biuleteniais buvo atplėšti ir vėl užklijuoti. Tuo metu VRK narė Svetlana Misevičienė teigė, kad, iš teisėsaugos gautais duomenimis, Trakuose galėjo būti papirkti 900 – 1000 ar daugiau asmenų.

Papildyta 15.09 val.: Šiurkštūs pažeidimai

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas žurnalistams sekmadienį teigė, kad Trakuose padarytus pažeidimus VRK pripažįsta šiurkščiais.

„Tai reiškia, kad rinkimų rezultatai pripažįstami negaliojančiais ir rinkimai rengiami iš naujo“, – sakė Z.Vaigauskas.

„Bus iš naujo registruojami kandidatai, iš naujo sudaroma apygardos rinkimų komisija. Klausimas kyla dėl lėšų, tai turiu pasakyti, kad tai, kad pirmajame rinkimų rate pavyko išrinkti 19 merų, sutaupė mums tokiu būdu rinkėjai nemažai pinigų, tai iš valstybės biudžeto prašyti papildomai lėšų mes kol kas neplanuojame“, – aiškino VRK pirmininkas.

Anot jo, birželio 7-ąją turėtų vykti ir rinkimai į Seimo narių vietas, jei jos atsilaisvintų vienmandatėse apygardose rinktiems parlamentarams tapus merais.

Įtarimai krenta ant Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) 

VRK turimais duomenimis, teisėsauga šiuo metu vykdo penkis ikiteisminius tyrimus dėl pažeidimų per rinkimus Trakuose. Viename iš jų šeši Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatai į Trakų rajono savivaldybės tarybą įtariami organizavę rinkėjų balsų pirkimą. Vilniaus apygardos prokuratūros prašymu jau anksčiau šią savaitę VRK panaikino šių kandidatų teisinę neliečiamybę.

Lietuvos laisvės sąjungos nuotr./Lietuvos laisvės sąjungos kandidatai
Lietuvos laisvės sąjungos nuotr./Lietuvos laisvės sąjungos kandidatai

Trakuose įtarimų taip pat kyla dėl kelių šimtų iš anksto balsavusių rinkėjų balsų tikrumo. VRK aiškinosi, kodėl buvo atplėšti ir vėl užklijuoti vokai su iš anksto balsavusių rinkėjų biuleteniais – daugumoje jų balsuota už Liberalų sąjūdį, dalis biuletenių sugadinti.

Lietuvos laisvės sąjungos Trakų skyriaus pirmininkas Andrejus Prokofjevas sekmadienį išplatintame pranešime spaudai teigė, kad šiuo metu jokie įtarimai nei jam, nei Inesai Kurpiuvienei, Michailui Černiavskiui, Zofijai Abeciūnienei, Artūrui Lebedevui ar Vidmantui Gaidukui nėra pareikšti dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo. Esą žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija – tai bandymas susidoroti.


Per savivaldybių tarybų rinkimus praėjusį sekmadienį rinkėjai išrinko atstovus į savivaldybių tarybas, pirmajame ture išrinkti 19 merų iš 60 Kitose savivaldybėse meras bus renkamas antrajame ture po savaitės, varžysis du daugiausiai balsų surinkę kandidatai.

Daugiausiai mandatų tarybose gavo 19 proc. rinkėjų balsų surinkę socialdemokratai – 356, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 15,7 proc. balsų gavo 247 mandatus, Liberalų sąjūdis su 15,5 proc. balsų – 216 mandatų. Toliau pagal gautus mandatus rikiuojasi visuomeniniai komitetai, Darbo partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija, „Tvarkos ir teisingumo“ partija, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą