partijos istorija

Laisvės partiją 2019 m. birželį įsteigė Liberalų sąjūdį palikusi Seimo narė Aušrinė Armonaitė ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Šiuo metu partija turi beveik 3 tūkst. narių. Seimo rinkimuose partija dalyvauja pirmą kartą.
Daugiau

Savaitės klausimas

Partijos lyderis

Už ką balsuoti?

– Ar visi jūsų kandidatai galėtų būti stiprūs Seimo nariai? Ar visus asmeniškai pažįstate ir žinote, kad jie turi supratimą, pavyzdžiui, iš ko sudarytas biudžetas?

– Praleidau ketverius metus Seime, todėl galiu pasakyti, kad ši komanda daug geriau už 95 proc. dabartinių Seimo narių galėtų pasirodyti Seime. Nebijotų kalbėti, nebijotų atstovauti žmonėms, tikrai suprastų biudžeto sandarą ir taip toliau.

Daugiau
– Parašėte labai išsamią partijos programą, kurioje yra įdomių dalykų. Tačiau įėjus į jūsų partijos puslapį, akį traukia raktiniai žodžiai: kanapė, LGBT teisės. Ar nepadarėte klaidos save pozicionavę kaip siauro rato temų partiją?

– Kalbant apie kanapes ir žmogaus teisių temas, žinoma, kad daugeliui Lietuvos žmonių tai nėra pačios svarbiausios temos, tačiau yra dalis žmonių, kuriems tai yra pačios pačios svarbiausios temos. Aš labai džiaugiuosi, kad mums pavyks ir jiems atstovauti.

Daugiau

15 PROGRAMOS PUNKTŲ

 1. Darželiai bus prieinami, įperkami, įtraukūs, o darželių auklėtojams – tokios pat sąlygos kaip mokytojams. 
 2. Didmiestis ar regionas – visiems vaikams turi būti vienodai prieinami aukšti ugdymo kokybės standartai, visose mokyklose turi būti palaikomas panašus mokytojų amžiaus vidurkis.
 3. Palaikysime tolygų mokytojų atlyginimo didinimą, kuris galiausiai turėtų būti indeksuotas ir bent 30 proc. didesnis už šalies vidutinį atlyginimą.
 4. Kiekvienas 12 klasių baigęs moksleivis turi mokėti bendrauti bent trimis kalbomis – lietuvių, užsienio kalba ir informacinių technologijų.
 5. Studijų masiškumas neturi devalvuoti jų kokybės, todėl nustatysime aukštesnį stojimo į aukštąsias mokyklas slenkstį, sugrąžindami minimalaus egzaminų vidurkio reikalavimus.
 6. Nuo 2022 m. turime pereiti prie naujos pelno mokesčio sistemos, kai apmokestinamas tik toks pelnas, kuris nėra panaudojamas įmonės veikloje. 
 7. Neįvesime jokių naujų mokesčių, o esami mokesčiai nebus keičiami, nebent juos mažinant, siekiant užtikrinti mokesčių sistemos stabilumą. Sumažinti su darbo santykiais susijusį GPM iki 15 proc. visiems. 
 8. Priimsime Civilinio kodekso pakeitimo įstatymą, kuriuo būtų sureguliuoti tos pačios ir skirtingų lyčių šeimos partnerystės santykiai. Partneriams suteikiamos šeimos narių teisės ir pareigos.
 9. Priimsime Asmens lytinės tapatybės pripažinimo įstatymą, kuriuo bus nustatyti lytinės tapatybės pripažinimo kriterijai, pripažinimo tvarka ir teisinės pasekmės. Inicijuosime medicininio lyties keitimo procedūros aprašo parengimą. Papildysime Lygių galimybių įstatymą, numatant lytinę tapatybę kaip vieną iš draudžiamos diskriminacijos pagrindų.
 10. Panaikinsime diskriminacinę Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą, ribojančią LGBT asmenų saviraiškos laisvę.
 11. Inicijuosime Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, panaikinant administracinę atsakomybę už vertimąsi prostitucija. Siūlysime įtvirtinti psichologinės, socialinės, praktinės ir kitokios pagalbos sistemą, padedančią asmenims lengviau išeiti iš prostitucijos ir integruotis į visuomenę.
 12. Sumažinsime neproporcingas bausmes už disponavimą nedideliu kiekiu narkotinių medžiagų su tikslu jas platinti. 
 13. Palaikysime siekį tolygiai skirti ne mažiau kaip 2,5 proc. savo bendrojo vidaus produkto NATO reikalavimus atitinkančioms gynybos išlaidoms.
 14. Ginsime trečiąją pensijų kaupimo pakopą nuo vis pasikartojančių politinių atakų, bandant sumažinti ar iš viso panaikinti joje kaupiantiesiems gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatas.
 15. Socialinė politika bus orientuota į pagalbą labiausiai stokojantiems, todėl pasisakysime už vaiko pinigų, darbo paieškos pašalpos, subsidijų komunalinėms išlaidoms atsisakymą.

Politikas po darbo

– Koks jūsų santykis su religija?

– Liberalus santykis, aš manau, kad kiekvienas žmogus turi sąžinės laisvę ir religinės bendruomenės daro labai daug gero mūsų valstybėje suburdamos žmones, padėdamos tiems, kurie stokoja. Aš tik manau, kad nereikia religinėmis pažiūromis grįsti politinių sprendimų ir politikai turėtų kažkaip susiturėti, jeigu jie yra aršiai tikintys ir suprasti, kad galbūt yra kitokių žmonių.

Daugiau
– Na, ir, matyt, visiems įdomiausias klausimas – ar yra A.Armonaitė bandžiusi rūkyti „žolės“?

– Manęs jau daug kas klausė to klausimo – ir žurnalistai, ir Seimo salėje tardė. Taip, esu. Ir galvoju, kad tie, kurie čia apsimeta, kad ne, to nėra gyvenime darę, nežinau, kodėl jie meluoja.

Daugiau

Kandidatų sąrašas

Numeris sąraše (Po/Prieš) Vardas Pavardė Vienmandatė apygarda
1/1 Aušrinė Armonaitė Pasaulio lietuvių
2/3 Morgana Danielė Šeškinės-Šnipiškių
3/2 Tomas Vytautas Raskevičius Naujamiesčio-Naujininkų
4/4 Vytautas Mitalas Pašilaičių
5/5 Monika Ošmianskienė Žirmūnų
6/8 Evelina Dobrovolska Naujosios Vilnios
7/7 Artūras Žukauskas Fabijoniškių
8/9 Kasparas Adomaitis Antakalnio
9/11 Ieva Pakarklytė Pilaitės-Karoliniškių
10/10 Karolis Žemaitis Centro-Žaliakalnio
11/12 Nerijus Vitkauskas Danės
12/74 Gediminas Jaunius Verkių
13/13 Donalda Meiželytė Lazdynų
14/6 Mindaugas Tarnauskas Baltijos
15/16 Grėtė Lelė
Pilnas sąrašas

Naujienos