partijos istorija

Tai didžiausioji valdančioji partija šiuo metu. Seime šios partijos frakcija turi 49 atstovus. Ji yra delegavusi daugiausia ministrų ir premjerą Saulių Skvernelį. Tiesa, LVŽS negali pasigirti gausiomis gretomis – šiai partijai priklauso vos daugiau nei 4 tūkst. narių.
Daugiau

Savaitės klausimas

Už ką balsuoti?

– Realistiškai žiūrėdami, kiek planuojate turėti mandatų naujos kadencijos Seime?

– Aš nesiimsiu prognozuoti, nes jau kelis sykius suklydau prognozuodamas. Tai po to visi juokėsi, kas tik netingėjo, iš manęs.

Daugiau
– Kaip jaučiate: ar laimėsite rinkimus, ar ne?

– Aš tik galiu pasakyti viena: jeigu mes jų nelaimėsime, jeigu laimės konservatoriai arba liberalai, arba kas nors kitas, tai turėsime liberalią valdžią. Nes, mano nuožiūra, politiniu vertinimu, šiandien mes ir, tikriausiai, Lenkų rinkimų akcija, esame vieninteliai tokie aiškiai išreikšti ne liberalai.

Daugiau

15 PROGRAMOS PUNKTŲ

 1. Vaiko pinigų indeksavimo mechanizmo sukūrimas.
 2. 13-osios pensijos įvedimas.
 3. Sveikatos apsaugos infrastruktūros tobulinimas, jos funkcionalumo didinimas, idant prireikus ji būtų lengvai transformuojama ir pritaikoma ekstremalioms situacijoms.
 4. Aukštojo mokslo finansavimo sistemos, grįstos valstybės sutartimis su aukštojo mokslo institucijomis, įdiegimas.
 5. Valstybės finansavimo visiems pirmos pakopos studentams, kurie tenkina valstybės nustatytus gerai besimokančio kriterijus, užtikrinimas.
 6. Tobulinsime visų kultūros sričių finansavimo programas, kad jos geriau atitiktų kiekvienos srities specifiką, valstybinio ir nevalstybinio sektoriaus poreikius, leistų įgyvendinti tiek profesionaliojo meno, tiek etninės kultūros prioritetus.
 7. Stiprinsime kūrybinių industrijų ir inovacijų sritis.
 8. Valstybinio banko įsteigimas;
 9. Pelno mokesčio lengvatos, identiškoms lengvatai, taikomai LEZ, ne mažiau 1 mln. eurų investiciniams projektams kaimiškose vietovėse iki 1000 gyventojų ir sukuriantiems ne mažiau 20 darbo vietų, įvedimas.
 10. Vicepremjero pareigybės įvedimas. Ši pareigybė užtikrintų sklandų ir nenutrūkstamą Vyriausybės darbą tuo atveju, kai Ministras Pirmininkas turi būti pavaduojamas.
 11. Alkoholio ir narkotikų prieinamumo mažinimas;
 12. Lietuviškos produkcijos vartojimo vidaus ir užsienio rinkose skatinimas.
 13. Biurokratinės naštos mažinimas.
 14. Valstybės valdymo skaidrinimas.
 15. 2021–2030 metų nacionalinės pažangos plano, Lietuvos ateities ekonomikos DNR plano, 2021–2030 m. Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano įgyvendinimas.

Politikas po darbo

– O jūs esate praktikuojantis katalikas? Kaip save įvardytumėte?

– Aš esu pasaulietis. Tai yra aš labai aktyviai jokios religijos nepropaguoju. Paprasčiausiai manau, kad, kaip ir daugelis Lietuvos žmonių, aš suprantu ir tikiu savo šalies istorija, savo giminėmis, artimaisiais. Tai yra mano religija.

Daugiau
– Jūs pats akcentuojate, kad esate žemaitis, tas charakteris – žemaitiškas. Bet kai kas jus mato kaip kietakaktį, greitai ir stipriai įsižeidžiantį, nešiojantį pyktį. Tai, sakykime, ne pačios geriausios charakterio savybės politikui.

– Taip mane apibūdina arba politiniai oponentai, arba tie, kurie manęs nepažįsta. Nes iš tikrųjų aš nesu piktas, niekada nebuvau piktas ir pykčio nelaikau. Tiesiog dėl kietakaktiškumo, jei taip šnekėtumėme, aišku, politiniai oponentai gali taip įvardyti. Nes iš tikrųjų aš niekada neišdaviau savo vertybių, kurias visą gyvenimą turėjau, ir į jokius politinius sandėrius, kurie būtų nukreipti prieš mano asmenines vertybes, aš neičiau. Jau greičiau nebūčiau politikoje, negu daryčiau ką nors, kas prieštarautų tam, kuo aš tikiu.

Daugiau

Kandidatų sąrašas

Numeris sąraše (Po/Prieš) Vardas Pavardė Vienmandatė apygarda
0/0 Antanas Vinkus Kuršo
1/1 Saulius Skvernelis Pilaitės-Karoliniškių
2/2 Ramūnas Karbauskis
3/3 Aurelijus Veryga Panemunės
4/7 Agnė Širinskienė Molėtų-Širvintų
5/5 Tomas Tomilinas Deltuvos šiaurinė
6/12 Rima Baškienė Šiaulių krašto
7/4 Aušrinė Norkienė Tauragės
8/18 Linas Kukuraitis
9/17 Kęstutis Mažeika Sūduvos pietinė
10/8 Valius Ąžuolas Žemaitijos šiaurinė
11/13 Algirdas Stončaitis Naujosios Vilnios
12/6 Eugenijus Jovaiša
13/14 Giedrius Surplys Sūduvos šiaurinė
14/11 Dainius Gaižauskas Marijampolės
Pilnas sąrašas

Naujienos