Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Abu Dhabi Desert Challenge“ startavo du Arūno Gelažninko mokiniai

Rodos, dar neseniai džiaugėmės ekipažų iš Lietuvos finišu Dakaro ralyje, o dabar vėl pradedame kalbėti apie pasiruošimą kitų metų sunkiausioms dykumų ralio varžyboms. Pasiruošimas prasideda Abu Dabyje, kur prie „Abu Dhabi Desert Challenge“ starto linijos motociklų įskaitoje stojo ir dėl kelialapio į Dakarą kovoja du dykumų veterano Arūno Gelažninko mokiniai iš Lietuvos – Gediminas Šatkus ir ralio debiutantas Saulius Klevinskas.
Abu Dhabi Desert Challenge startuoja Gediminas Šatkus ir ralio debiutantas Saulius Klevinskas
Abu Dhabi Desert Challenge startuoja Gediminas Šatkus ir ralio debiutantas Saulius Klevinskas / AG Dakar school nuotr.

Dėl patirtos traumos starto Dakare planus atidėjęs G. Šatkus šiemet grįžta su kaip niekada dideliu užsidegimu ir noru. „Praėjusiais metais man pritrūko greičio, rezultato, pagalius į ratus dar kišo ir traumos – skausmingai kritau Breslau ralyje, Maroke. Tačiau šiemet, tikiu, viskas klostysis visiškai kitaip. Daugiau dėmesio skiriu treniruotėms, šiemet noriu važiuoti užtikrintai ir kitus metus pradėti Saudo Arabijoje“, – teigė sportininkas.

Pirmą kartą į varžybas dykumoje išsileidžia ir ne vienerius metus „AGDakar School“ vėliavą nešantis S. Klevinskas.

„Dalyvauju čia, nes noriu išbandyti save, įsivertinti, kaip seksis kitame amplua, individualiame sporte. Ne vienerius metus praleidau žaisdamas futbolą, kur viskas priklauso nuo komandos, o čia kovoji dėl savęs ir tikrai bus įdomu. Labai dėkoju pagrindiniam partneriui „Alfafence“, kurių dėka galiu čia važiuoti. Tikslas – patirtis ir finišas, o jeigu organizatoriai duos įskaitinių taškų Dakarui, juos tikrai paimsiu.“
Sportininkus dykumoje prižiūrintis A. Gelažninkas džiaugiasi mokinių startu ralyje. „Gera matyti, kad Saulius pagaliau prisiruošė išvažiuoti į rimtą ralį ir pamažu keliauti Dakaro link. Iš jo tikiuosi finišo, o kadangi sportinę patirtį ir ištvermę jis turi, manau, su tokia užduotimi susitvarkys be didesnių iššūkių. Smagu, kad ir Gedimino nuo išsikelto tikslo traumos neatbaidė ir šįkart, sukaupęs dar daugiau patirties, jis grįžta į Abu Dabio varžybas.“

Kojas dykumoje apšilti dalyviai galėjo itin trumpo, vos 5 kilometrų ilgio, prologo metu. Tiesa, ir čia jau buvo staigesnių posūkių ir daug, itin puraus, klampaus smėlio. „AG Dakar School“ komandos nariai demonstravo solidžius rezultatus – S. Klevinskas trasą įveikė per 4:22 min, G. Šatkus – per 4:39 min ir atitinkamai užėmė 34 ir 39 vietas. A. Gelažninko komandai atstovauja ir vokietis Justin Gerlach, sutilpęs į 4 minučių ribą (3:59 min.) ir užėmęs 19 vietą.

Anot trenerio, organizatoriai šiemet paruošė tikrą iššūkį, trasa bus sudėtingesnė nei pernai. Netruks pavojingų kopų, susidariusių po smėlio audrų, tad labiausiai pasiseks sportininkams, kurie nepraras budrumo. Per penkis greičio ruožus lenktynininkams reikės apie 1900 kilometrų, iš kurių – daugiau nei 1170 kilometrų greičio ruožo.
„Abu Dhabi Desert Challenge“ tęsis iki kovo 2 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius