TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

„Africa Eco Race“: Tomui Jančiui teko peršokti per fotografą

Pirmasis motociklininkas iš Lietuvos, dalyvaujantis „Africa Eco Race“ lenktynėse, Tomas Jančys sėkmingai įveikė 4 ralio etapą. Atitrankęs riešus, išvengęs daugybės griuvimų, lietuvis galiausiai peršoko ir per fotografą, tykantį trasoje.
Tomas Jančys
Tomas Jančys / Komandos nuotr.

„Ilga dienelė buvo. Atkratė, atpurtė. Nežinau, kiek kartų vos per milimetrą negriuvau. Labai bjaurūs akmenys, daužė visą laiką. Riešai verkia nuo vakar dienos, tai šiandien gavo dar vieną porciją. Buvo šiandien ir daugmaž 50 km ežero ar panašaus dalyko dugnas, kur galėjai sukti kiek nori, bet dar taupiau resursus. Zirzinti 150 km/val. butų smagu, bet dar ankstoka – reikia ir iki finišo atvažiuoti.“

Motociklininkas entuziastingai pasakoja apie patirtą nuotykį: „Tai buvo pačioje pradžioje. Porą kilometrų nuo starto iššokau į trasą. Pamenu, kelio knygoje buvo prirašyta, ir kitų sakyta, kad ten daug duobių yra. Bet vieno šauktuko kelio knygoje aš jau nebežymiu – taupau flomasterį. Taigi sugebėjau praleisti, kad ten yra didžiulis slenkstis. Ir dabar jau labai gerai atsimenu, kaip vakar per susirinkimą sakė – būkit geri neįvažiuokite į tą slenkstį, nes bus nejuokinga.

Komandos nuotr./Tomas Jančys
Komandos nuotr./Tomas Jančys

Tai turbūt man pasisekė, kad toje vietoje buvo fotografai – žiūriu viduryje kelio matyti žmogaus galva. Ten, pasirodo, atsistojęs fotografas ir visus fotografuoja, kurie turėtų per dešinę apvažiuoti tuo slenksčiu, bet man buvo jau per vėlu. Stabdžiau kiek galėjau ir per tą fotografą peršokau. Bet baigėsi viskas labai gerai – kita slenksčio pusė buvo pakankamai toli ir dar spėjau nusileisti, su gazu sušvelninau smūgį. Žinoma, išmušė šaltas prakaitas, bet likau sveikas gyvas. Po to jau truputį prisistabdžiau, kad nebelėkčiau.“

Penktasis etapas bus ir paskutinis Maroke, po kurio „Africa Eco Race“ dalyviai turės poilsio dieną Dakhla mieste prie Atlanto vandenyno.

Komandos nuotr./Tomas Jančys
Komandos nuotr./Tomas Jančys

„Rytoj dar liko 640 kilometrų, iš kųrių 420 – specialiojo ruožo, kuris, sakoma, bus labai panašus į šiandienos. O tada laukia poilsio diena. Organizatoriai žadėjo, kad galėsime valgyti austres. Tai laukiu, nesulaukiu tos akimirkos,“ – juokiasi Tomas Jančys. Tiesa, pranešama, kad temperatūra Maroke jau pakilo iki 23 laipsnių šilumos.

Ketvirtąjį etapą T.Jančys įveikė 39-oje pozicijoje. Jau kelintą dieną paskui jį rikiuojasi ir vienintelė moteris dalyvaujanti motociklų klasėje prancūzė Julie Vainneken. Lyderių pozicijas toliau dalinasi legendinis norvegas Pal Anders Ullevalseter ir italas Alessandro Botturi. Pastarasis pirmauja 5 min. ir 8 sekundėmis – o tai nėra daug žinant, kiek dar liko iki Dakaro.

Ullevalseter komandoje važiuojantis norvegas Felix Jensen, trečias šio etapo greitajame ruože, pripažino, kad nors tai buvo labai greitas etapas, toks reljefas jam nepatiko. Šią dieną taip pat matėme puikų bendradarbiavimo atvejį, būdingą „Africa Eco Race“ važiuotojams:

„Kadangi šiandien buvo sunkoka su navigacija, kartu su čeku Martin Benko padėjome vienas kitam surasti tinkamus kelius. O dabar jau laukiu Mauritanijos dykumos,“ – apibendrina Tomas Jančys.

VIDEO: „Africa Eco Race“ ketvirtoji diena

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius