Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

Andrius Vasiliauskas pateko į „Drift Allstars“ varžybų „Top 4“

Praeitas savaitgalis buvo kaip niekada įtemptas šoninio slydimo mėgėjams: nors Lietuvoje varžybų ir nevyko, tačiau net 3 lietuviai dėl pozicijų grūmėsi užsienyje. Šeštadienį Rygoje vykusiose „Drift-Allstars“ varžybose savo jėgas nusprendė išbandyti 3 tautiečiai: Gediminas Levickas, Benediktas Čirba ir visuose šios serijos etapuose besivaržantis Andrius Vasiliauskas.
Andrius Vasiliauskas
Andrius Vasiliauskas / Andriaus Lauciaus nuotr.

Po gana sėkmingų penktadienio treniruočių bei įspūdingo parado į miestą, lietuviai jautėsi stipriai. Pirmasis iš vėžių kiek išmušęs faktorius šeštadienį – lietus. „Bikernieki“ trasa, kurioje vyko varžybos, neseniai išgyveno rekonstrukcijos darbus, tad visiems kone 10 metų įprasta trasos konfigūracija pasikeitusi, nauja asfalto danga taip pat dalyvius vertė mokintis slysti šonu iš naujo.

Prieš pat kvalifikaciją lyti nustojo, pirmieji 4 dalyviai dar važiavo šlapioje trasoje, kitiems balų taškyti nebeteko. Atėjus antram kvalifikacijos ratui, vėl užlijo, tad tokiomis permainingomis sąlygomis, lietuviai pademonstravo savo gebėjimus ir kvalifikavosi ne pačiose aukščiausiose pozicijose: Andrius Vasiliauskas – 19 vieta, Benediktas Čirba – 24 vieta, Gediminas Levickas – 28 vieta.

Andriaus Lauciaus nuotr./Benediktas Čirba ir Gediminas Levickas Rygoje
Andriaus Lauciaus nuotr./Benediktas Čirba ir Gediminas Levickas Rygoje

Poriniuose važiavimuose pirmasis krito Benediktas – TOP32 jis susitiko su vienos iš stipriausių komandų Europoje – „Budmat Drift Team“ atstovu Dawidu Karkosiku ir dėka pirmo važiavimo metu padarytos klaidelės, neperžengė TOP32 barjero.

Panašus likimas ištiko ir Gediminą Levicką.

„Poriniuose važiavimuose kliuvo važiuoti prieš Janį Eglite. Tai jo namų trasa, o jis tikrai stiprus oponentas, tad supratau, jog čia mano paskutinis važiavimas tądien. Suvažiavau maksimumą, kiek galėjau su kiek streikuojančia mašina ir gavom pakartojimą.

Tačiau su šia dvikova baigėsi mano „gerosios“ padangos ir teko dėtis „bet ką“. Dėka to, važiuodamas iš paskos kiek atsilikau, pasimečiau dūmuose, o iš jų išlindęs, supratau, jog į paskutinį posūkį atlekiu per greit. Iš pradžių sekė Eglite smūgis į šoną, po to – automobilio nosis atsirėmė į padangų barjerą. Nieko baisaus, bet tuo važiavimai baigėsi. Pačias varžybas vertinu teigiamai – užsieniečiai nėra kažkokie ateiviai, su jais galima varžytis, tik štai technika jų ir pasiruošimas – visai kito kalibro nei lietuvių. Mes vakar pritrūkom gerų padangų, o į varžybų pabaigą radom ir mištančią turbiną, tad tikrai džiaugėmės ir pasiektu rezultatu“, – pasakoja Gediminas.

Andriaus Lauciaus nuotr./Ingemaras Jekabsonas
Andriaus Lauciaus nuotr./Ingemaras Jekabsonas

Maksimalų rezultatą šiose varžybose parodė Andrius Vasiliauskas. Nesunkiai laimėjęs TOP32 važiavimą prieš latvių žvaigždę Gvido Elksnį, TOP16 važiavimuose Andrius susidūrė su oponento keliamais kuriozais: „TOP16 pakliuvo važiuoti su „Toyota Supra“, kuri kvalifikacijoje užėmė 3 vietą. Padariau prielaidą, jog tai bus greitas dalyvis, tad užsimoviau geras, plačias padangas, nuleidau jų slėgį, taip siekdamas maksimalaus sukibimo. Atsistoju prie starto linijos, pasižiūriu į oponentą, o pas jį – „R18 225 pločio“ kiniškos padangos. Supratau, kad pakliuvau – visą važiavimą laikiau stabdžius ir viskas pavyko. Kai gavau važiuoti priekyje, startavau ir nuo jo pabėgau. Teisėjai nusprendė, kad nulėkiau, nesudarydamas šanso pasivyti, tad gavom pervažiuot. Užsimoviau dar vieną komplektą naujų, gerų padangų, tikėdamasis, jog jis savo klaidos nekartos, tačiau istorija pasikartojo. Teisėjai pripažino mano pranašumą ir patekau į TOP8.“

Čia kaunietis susitiko su „Drift-Allstars“ senbuviu Nigeliu Colferiu. Po sunkios kovos ir ilgų teisėjų diskusijų, buvo pripažintas mažas Andriaus pranašumas ir jis pateko į TOP4. Čia susitikęs su Juha Pöytälaakso iš Suomijos, Andrius tikėjo savo pranašumu, tačiau teisėjų neįtikino – Juha iškeliavo kovoti dėl nugalėtojo podiumo, Andriui kliuvo kova dėl 3-4 vietos.

Andriaus Lauciaus nuotr./Varžybų nugalėtojas Jamesas Deanas
Andriaus Lauciaus nuotr./Varžybų nugalėtojas Jamesas Deanas

„Jau buvau gerokai pavargęs ir nors pirmam važiavime oponentas padarė klaidą, tačiau jos neišvengiau ir aš: antrame posūkyje kliudžiau trasos „kerbą“ ir prakirtau padangą, kas lėmė dar pakankamai sėkmingą kelionę į šalia trasos esančią stabdymo zoną. Nors turėjome gauti pakartojimą, tačiau mano išlėkimas buvo didesnė klaida ir teisėjai nusprendė varžybas baigti. Nepaisant to – džiaugiuosi ketvirta vieta“, – pasakoja Andrius.

„Drift-Allstars“ Rygoje buvo jau antras iš eilės sudėtingų varžybų savaigalis tiek Andriui, tiek Benediktui. Nepaisant to, Vasiliauskas toliau tęsia varžybų maratoną ir jau šį savaitgalį dalyvaus varžybose Vokietijoje, vėliau – Vengrijoje.

Artimiausios aukšto lygio drifto varžybos Lietuvoje – Rugsėjo 2-3 dienomis. Čia, kartu su „Autoplius“ Lietuvos drifto čempionatu, vyks ir Baltijos šalių drifto čempionato finalinis etapas „Braliukų mūšis“. Visi stipriausi regiono sportininkai susirungs S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo pakilimo take sudėliotoje itin greitoje trasoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką