Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ant Dakaro starto podiumo V.Žala su S.Jurgelėnu užkopė pirmieji iš lietuvių

Sausio pirmąją Paragvajaus sostinėje Asunsjone duotas iškilmingas startas šių metų Dakaro lenktynėms, kurios pirmuoju greičio ruožu prasidės jau pirmadienį. Dalyviai Paragvajuje ilgai neužsibus ir išvažiuos į Argentiną.
„Agorodeo“ ant podiumo
„Agorodeo“ ant podiumo / Andriaus Lauciaus nuotr.

Asunsjono mieste starto podiumu važiuojantys Dakaro dalyviai sutraukė tūkstančius žiūrovų.

Karšta. Užsidėjome kombinezonus, iškart daug vandens išprakaitavome.

Tiesa, Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu tikino, kad paragvajiečiai kiek labiau santūrūs fanai nei Bolivijos gyventojai. Nepaisant to, nuotaiką aplinkiniams visada dalijantis ekipažas spėjo skirti dėmesio ir vietiniams.

„Paragvajus pasitiko labai šiltu savo oru. Karšta. Užsidėjome kombinezonus, iškart daug vandens išprakaitavome. Gera aklimatizacija. Labai laukiame starto. Žmonių čia šiandien yra, bet ne tiek, kiek tikėjomės. Jų gerokai mažiau nei Bolivijoje, kur net startavęs važiuoji tarp žmonių“, – sakė „Agrorodeo“ komandos pilotas Vaidotas Žala.

VIDEO: V.Žala jau nekantrauja startuoti: „Sėdam į mašiną, gazas iki dugno ir važiuojam dulkėm“

Šiandien visi ekipažai ant podiumo lipo tik tam, kad būtų pristatyti susirinkusiai publikai. Lenktynininkai paėmė techniką iš uždaro parko, prasuko ratą upės pakrante pro žiūrovus ir vėl paliko automobilius organizatoriams.

Pirmieji iš lietuvių ant podiumo užkopė Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu. Po jų ten pat atvažiavo ir Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu bei Benediktas Vanagas su Sebastianu Rozwadowskiu.

Andriaus Lauciaus nuotr./„Agorodeo“ ant podiumo
Vytauto Dranginio (www.dranginis.photo) nuotr../„Agorodeo“ ant podiumo

Tikrosios lenktynės prasidės tik pirmadienį. Dalyviai startuos Asunsjone, tačiau ilgai jame neužsibus. 39-asis „Dakaro“ maratonas prasidės simboliškai – 39 kilometrai apšilti Paragvajuje. Vėliau ekipa kirs sieną ir įvažiuos į Argentiną, kur lauks bivakas Rezistencijos mieste.

Nuo šio trumpo greičio ruožo rezultatų priklausys kitos dienos starto tvarka.

„Tos dienos iki starto jau atsibodo. Norime realaus Dakaro. Rytoj turėsime pirmą, trumpą greičio ruožą. Šis etapas primins klasikinį ralį ant raudono grunto. Jei bus sausa ir nevėjuota – viskas skendės dulkėse, jei palis – taps pavojingai slidu“, – teigė ekipažo šturmanas Saulius Jurgelėnas.

Tradiciškai Dakaro dalyvius pristatantis Mariano Ianaconne dėmesio nepagailėjo „General Financing team Pitlane“ komandai. Miniai Dakaro ralio fanų Ianaconne papasakojo apie Lietuvos simbolį – Vytį ant „Toyota Hilux” šono, apie 6788 jame esančius fanus, panorusius drauge įveikti Dakarą.

„Podiumas – visada grandiozinė šventė Dakare. Kaip ir olimpinėse žaidynėse, tai svarbi viso žaidimo dalis. Aš asmeniškai laukiu pirmojo starto, kai pradėsime gyventi lenktynių režimu. Gerai, kad renginio vedėjai nemažai dėmesio skyrė Vyčiui, kaip Lietuvos simboliui, bei susirinkusiai miniai ir tiesioginės transliacijos žiūrovams iš viso pasaulio papasakojo apie milžinišką kiekį dalyvių Vyčio mozaikoje, mūsų komandą padarančiais didžiausią visų laikų Dakaruose,“ – sakė B.Vanagas.

VIDEO: Benediktas Vanagas pro Dakaro starto podiumą pravažiavo tamsoje

„Visos mintys apie pirmuosius 39-is kilometrus rytojaus ryte, o ceremonija – tiesiog vienas iš tų formalumų, kuriuos reikia padaryti. Dabar jau prasidės tai, ko mes ir visi tautiečiai laukėme visus metus. Tikiuosi, kad padovanosim Lietuvai daug įsimintinų akimirkų“, - po starto podiumo teigė „CRAFT Bearings“ lenktynininkas A.Juknevičius.

VIDEO: Dakaro ralis: svarbiausi faktai ir istorija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius