Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Antanas Juknevičius: „Šiandien bus šturmanų diena – jie turi sublizgėti“

Vos 31 km Dakaro ralio prologe vertėsi automobiliai, sportininkams lūžo dubens kaulai, buvo begalė pasimetusių. Smėlis ir kopos pateisino savo klastingos dangos lenktynėms statusą, o kaip teigia „Craft Bearings“ lenktynininkas Antanas Juknevičius – antroji diena Dakare bus dar sunkesnė.
Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas
Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas / Craft Bearings nuotr.

Nors lenktynininkai vėl startuos ir finišuos tame pačiame bivake kaip ir vakar, šiandien jų laukia nauji iššūkiai. Vienas iš jų – trasa drieksis ne vien minkštu smėliu, o važiuodami visiškai šalia Ramiojo Vandenyno lenktynininkai matys ir akmenų, grunto ir net žolės.

Antrasis ir pagrindinis iššūkis – dieną pradės automobilių lenktynininkai, o ne motociklininkai.

„Bus labai įdomu pasižiūrėti kaip važiuos lyderiai – jie įpratę sekti motociklininkų paliktomis provėžomis, dabar reiks pasikliauti visiškai tik turimomis žiniomis ir nuojauta. Ir tai bus sunku ne vien tik lyderiams, bet ir visiems. Šiandien šturmanų diena – jie turi sublizgėti“, – apie antrąjį maratono etapą pasakojo Antanas Juknevičius.

VIDEO: Pirmą Dakaro ralio dieną A.Juknevičius nustebino šturmaną – važiavo lėtai

Jis pabrėžė, kad šiandien ekipažas važiuos rimtai, mat per daugiau nei 250 km ilgio trasą vietos klaidoms daugiau nei pirmąją dieną, tad reikia išlikti šaltomis galvomis.

„Kelio knyga tikrai sudėtinga. Yra daug kurso keitimų, o vakar buvome sutikę vietos gyventojus, sakė, „patikėkit, tokių žiaurių kopų nesate matę“. Tikrai galima daug kur prisižaisti“, – kalbėjo D.Vaičiulis, „Craft Bearings“ komandos šturmanas.

Lenktynes prasidėjo avarijomis

Tiesa, antroji diena jau nesėkminga kai kuriems. Štai JAV lenktynininkas, važiuojantis su 310 numeriu pažymėtu „Mini“, Bryce'as Menziesas, vos per pirmus 6 km antrajame greičio ruože sugebėjo visiškai sumaitoti automobilį.

Pranešama, kad amerikiečiui, šįryt dar buvusiam ketvirtoje bendros įskaitos vietoje, nieko nenutiko, tačiau jo automobilį vargu ar pavyks pataisyti iki kitos Dakaro ralio dienos starto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius