Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Antrąjį greičio ruožą sėkmingai įveikęs A.Juknevičius: kai mašina važiuoja, galima lėkti

Visą Lietuvą įsukęs Dakaro ralio maratonas šiandien tempo neatleido. Antrajame greičio ruože dalyviams teko įveikti sąlyginai trumpą – 367 kilometrų atkarpą, kuri iš komandų pareikalavo ypatingų navigacinių įgūdžių. Sunkumus mėgstančiai Dakaro legendai Antanui Juknevičiui šis iššūkis nebuvo per sudėtingas. Vakar su sunkumais kovojęs ekipažas šiandien siekė protingai atsigriebti prarastą laiką ir preliminariai finišavo 26 pozicijoje, rašoma pranešime.

Dar prieš greičio ruožo startą „KREDA“ komandos navigatorius Darius Vaičiulis apgailestavo, kad vakarykštės techninės problemos jų ekipažui užtarnavo labai nepalankią starto poziciją. Lietuviai prie linijos stojo 83 vietoje, į priekį turėję praleisti ne tik daugybę automobilių, tačiau ir keturračių bei sunkvežimių, kuriuos kelyje aplenkti ypač sudėtinga.

Dienos pradžioje su dulkėmis ir vėžėmis kovoję „KREDOS“ lenktynininkai į priekį kelią sau skynėsi lėtai, tačiau vėliau pasiekė gerą tempą ir paskutiniuose kelio punktuose fiksuodavo vis aukštesnę poziciją.

„Kai mašina važiuoja galima pūsti greitai. Nepasisekė, kad primaišė šiandien sunkvežimių ir startavome taip žemai. Tai reiškia, kad tu kas 5 minutes turi fiziškai aplenkti bent po vieną automobilį, o aplenkti sunkvežimį tai išvis kažkoks kosmosas kaip sudėtinga, nes jie labai nenoriai praleidžia.

Jie kelia tiek daug dulkių, kad sunku priartėti, o jei jau priartėji, tai reiškia, kad 100 metrų važiuosi aklas. Pirmuose 10 kilometrų aplenkėme labai daug automobilių, bet po to jau laukė šaltas dušas – atsitrenkėme į akmenį ir prakirtome padangą“, – aiškino Dakaro legenda A.Juknevičius.

Likus tik kilometrui iki finišo ekipažas pametė orientyrus ir kartu su minia lenktynininkų paklaidžiojo dykumoje, tačiau netrukus suprato savo klaidą ir finišavo užtikrintai.

Antros dienos greičio ruože dominavo vietinių fanų numylėtinis – Yazeedas Al Rajhi. Visgi, savo ambicijų šiemet nugalėti Dakare neslėpęs lenktynininkas pabaigoje susidūrė su problemomis ir finišavo tik 6-oje vietoje. Greičiausias šiandien kiek netikėtai buvo PAR lenktynininkas Ginielis de Villersas trasą įveikęs per 3 valandas ir 37 minutes. Antroje vietoje – patyręs argentinietis Orlando Terranova.

VIDEO: Antanas Juknevičius po 2GR: „Tie besaikiai lenkimai yra košmaras, o rytoj planas grįžti į 20-tuką“

Trečiasis greičio ruožas dalyviams ir vėl pažers naujienų. Pirmąjį kartą šių metų Dakare kanjonais ir kalnais vingiuojančią trasą teks įveikti ratu. Lenktynininkams teks pakilti į beveik pusantro kilometro aukštį, tačiau palyginus su Bolivijos kalnynais šis iššūkis ilgamečiams ralio maratono dalyviams neturėtų būti labai sudėtingas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Laiku kreipęsis dėl erekcijos ir prostatos sutrikimų vyras gali išvengti infarkto ar net vėžio?
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką