2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Artėja greičio, šalčio ir gerų emocijų fiesta – „Winter Rally 2009“

Šalį užkloję stori sniego patalai ir spustelėjęs šaltukas – dar vienas įrodymas, kad šiemet visų laukiamas „Winter Rally 2009“ vėl sukvies tūkstantines sirgalių minias ir gausų būrį greičio bei adrenalino ištroškusių lenktynininkų į žiemos ralio trasas. Ir tegul jokia gamtos stichija nemėgina tam sutrukdyti – sausio 31 dieną vieną seniausių Lietuvos miestų – Uteną – žūtbūt sudrebins sportinių automobilių riaumojimas!
Žiemos ralis
Žiemos ralis / T.Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr.

Prisiekę ralio fanai ir visi kiti automobilių sportui neabejingi sirgaliai turėtų suklusti, mat varžybų organizatorius – bendrovės „Pitlane“ kolektyvas su Benediktu Vanagu priešakyje – šiemet pateikia net kelias naujoves. Pirmiausiai – pasikeitusi varžybų geografija. Šių metų žiemiškosios ralio fiestos sostine pirmąkart skelbiamas Utenos miestas, nestokojęs ambicijų perimti šį titulą, tad senos tradicijos persikels į naujas trasas.

Nepažįstami greičio ruožai, juose verdanti arši kova, milžiniškas greitis ir tikros ralio emocijos – geriausia, ką gali pasiūlyti „Winter Rally 2009“.

Logo Winter Rally 2009
Logo Winter Rally 2009

„Visuomet, kiek galėdami, remiame sportą, o ralis mums niekada nebuvo svetimas. Jau septynerius metus rengiame pripažinimą pelniusį „Aukštaitijos“ ralį. Dabar savo krašte turėsime ir žiemiškas varžybas. Specialiai niekada jų nemedžiojome, tad viliamės, kad Visagino vadovai neturėtų pernelyg užsigauti. Tiesiog reikia pripažinti, kad nūdienos ekonominė situacija verčia ralio organizatorius ieškoti finansiškai pajėgesnių savivaldybių, kurios galėtų daugiau materialiai prisidėti“, – sako Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Kartu pasikeitė ir varžybų formatas. Šįkart jas numatyta vykdyti kompaktiškai – vos vieną dieną. Ankstų sausio 31-osios rytą startavę sportininkai jau po pietų pasieks finišo tiesiąją aikštėje greta Utenos kultūros centro. Organizatoriai neabejoja, kad toks sprendimas daugeliui žiūrovų savaime išspręs nakvynės ir kitus rūpesčius, o ir dideliam dalyvių ratui leis taupiai pradėti naudoti šių metų sezonui sukauptą biudžetą.  Bendras ralio trasos ilgis – 214 kilometrų, iš kurių 101 km apsnigtais ir ledo sukaustytais keliais drieksis dvylika greičio ruožų.

Dar viena ne mažiau intriguojanti ir sportininkus bei ralio aistruolius viliojanti žinia: kartu su „Winter Rally 2009“ šiemet vyks ir Latvijos ralio čempionato pirmasis etapas. Tai byloja, kad žiūrovai trasose pamatys kur kas daugiau pajėgių lenktynininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir Baltijos šalių – Latvijos ir Estijos. Kartu su kaimynais „braliukais“ prieš įtemptą sezoną tarpusavyje „pasimatuoti“ pajėgumą žada ir atstovai iš Rusijos, Ukrainos bei Lenkijos. Estams tai bus ideali proga išmėginti savo kovinę techniką ir dar kartą patikrinti meistriškumo lygį prieš jų šalyje vyksiantį „Põlva Winter Rally“, kurio startas numatytas praėjus dviem savaitėms po lietuviškųjų varžybų. Visa tai užtikrins atkaklias ir itin azartiškas sportines varžovų batalijas iki pat paskutiniųjų žiemos ralio kilometrų.

Ypatinga atmosfera pasižymintis žiemos ralis laikomas vienu įdomiausių ir kasmet visų žiūrovų ypatingai laukiamas. Juolab kad pagal seną tradiciją tai būna pirmasis Lietuvos automobilių ralio čempionato (LARČ) etapas, pažymėtas ne tik Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF), bet ir Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) regalijomis. Ne išimtis ir šiemet: tris mėnesius trukusią pauzę po pernykščio ralio „Aplink Lietuvą“ triukšmingai nutrauks skambia šiųmečio sezono preliudija tapsiantis „Winter Rally 2009“.

Prie šių varžybų vairo jau nebe pirmą kartą entuziastingai stoja nemažą patirtį sukaupusi žinomo lenktynininko B.Vanago vadovaujama komanda, žadanti iš šįsyk įveikti sau aukštai iškeltą ralio kokybės kartelę.

Beje, pernykštė žiema visai autosporto bendruomenei pateikė nemalonią staigmeną, tačiau B.Vanagas įsitikinęs, kad šiemet toks akibrokštas nepasikartos: „Praėjusiais metais dėl neįprastai šiltos žiemos „Winter Rally“ neįvyko. Mūsų tikslas buvo padaryti išties geras varžybas, o ne tokias, kuriose sportininkai vargtų važiuodami pažliugusiais keliais, žiūrovai niūriai stoviniuotų balose, o aplinkiniai gyventojai piktintųsi dėl niokojamos kelio dangos, vedančios į jų namus. Užbėgdamas visoms diskusijoms ir klausimams už akių, noriu paminėti, kad šįkart, rengdamiesi „Winter Rally 2009“ startui, kreipėmės ne vien į mūsų šalies sinoptikus, bet konsultavomės ir su Didžiojoje Britanijoje įsikūrusio Europos vidutinės trukmės orų prognozių centro specialistais. Jie žadėjo žiemos raliui palankias oro sąlygas.“

Tad jau dabar žiemiškų pramogų ieškotojai savo kalendoriuose sausio 31 dieną turėtų pažymėti itin ryškia spalva. Tądien visi, kam nesvetimas automobilių gausmas, greitis, virtuoziškas vairavimas, gera nuotaika ir ilgai išliekantys žiemiški įspūdžiai, trauks Utenos link. Kaip įprasta, tikri sirgaliai turėtų pasirūpinti ne tik šiltais drabužiais, karšta arbata, gardžiais sumuštiniais, bet ir visa reikiama atributika savo favoritams trasose palaikyti, kad šie jaustųsi pranašesni tarp užsieniečių varžovų ir savo šalies konkurentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką