2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Arūnas Gelažninkas prabilo apie greičio ruožo vietą, nuo kurios kelio atgal nebus

Pirmasis Dakaro greičio ruožas lietuviams buvo labai skirtingas. Jokių techninių problemų neturėjęs Arūnas Gelažninkas išlaikė saugų ir stabilų tempą bei pakilo keliomis dešimtimis pozicijų. Tuo metu Baliui Bardauskui kortos nekrito – išsikrovė GPS įrenginys, teko griūti, nepavyko pasiekti tarpinių kontrolės punktų. Dėl šių nesėkmių lietuvis rikiuotėje gerokai smuktelėjo.
Arūnas Gelažninkas
Arūnas Gelažninkas / Komandos nuotr.

Visas Dakaro 2019 naujienas rasite paspaudę čia

Atgal kelio nebus

Antrąjį greičio ruožą Arūnas Gelažninkas pradės būdamas jau 57-oje pozicijoje. Motociklininkai šiandien startuoja po automobilių ir jiems taip pat reikės įveikti analogišką 342 km distanciją bei iš Pisko bivako pasiekti San Juan de Marconą. Iš viso su pervažiavimais motociklininkų laukia 553 km.

Arūno Gelažninko starto laikas šįkart bus gana vėlyvas. Lietuvos laiku motociklininkas pajudės 16.24 val.

„Diena bus vėsesnė. Prognozuojami daugiausiai 25 laipsniai šilumos. Trasa šiandien bus akmenuota, todėl visi važiuos greitai. Pirmoje greičio ruožo dalyje bus kopos, smėlingos bekelės.

Vėliau laukia ilgas ir status nusileidimas iki pajūrio. Jeigu iki tos vietos sportininkas nepaims taškų, atgal grįžti bus nebeįmanoma“, – būsimą greičio ruožą apibūdino Arūnas Gelažninkas.

Apsirūpino baterijomis

Į Dakaro ralio antrojo etapo starto vietą motociklininkas Balys Bardauskas išvyko maksimaliai susikaupęs, tikėdamasis išvengti vakarykščių klaidų, kai išsikrovus atstumo skaičiavimo sistemos baterijoms, lenktynininkas orientavosi pagal kitų sportininkų paliktas vėžes, neradęs dviejų kelio punktų.

Be to, kad neveikė navigacijos sistema ir B.Bardauskas buvo priverstas ieškoti finišo, už nepasiektus kelio punktus jam skirta 25 minučių bauda.

Marijos Dubickienės nuotr./Balys Bardauskas
Marijos Dubickienės nuotr./Balys Bardauskas

Po pirmojo etapo bendroje įskaitoje B. Bardauskas užima 128 vietą iš 135 lenktynininkų. Vienišų herojų klasėje „Original by Motul“, kurioje sportininkai verčiasi be techninės pagalbos, B.Bardauskas kol kas yra paskutinis iš 30 dalyvių.

„Elektronika dabar jau veikia. Turim du papildomus komplektus elementų, kad jų užtektų iki Bolivijos“, – juokavo „Ąžuolas Team“ atstovė Marija Dubickienė.

Į antrojo etapo startą B. Bardauskas turėtų stoti apie 17.02 val.

Po pirmojo greičio ruožo motociklų įskaitoje pirmauja ispanas Joanas Barreda Bortas su „Honda“. Jis pusantros minutės aplenkė Čilės atstovą Pablo Quintanilla ir trimis minutėmis už savęs paliko trečioje vietoje klasifikuojamą amerikietį Ricky Brabecą.

Iš Dakaro jau pasitraukė du motociklininkai.

VIDEO: Arūnas Gelažninkas beveik viso Dakaro metu ketina miegoti palapinėje
VIDEO: Pasirodymą smėlynuose pradedantis B.Bardauskas apie starto klastą ir rakštis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką