Aurelijus Petraitis pakilo į 29-ą vietą

Pirmą kartą ne Afrikoje, o Pietų Amerikoje vykstančiame Dakaro ralyje toliau sėkmingai važiuoja Aurelijaus Petraičio ir šturmano Antano Juknevičiaus ekipažas.
Dakaro ralis
Dakaro ralis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Penktadienį dvyliktojo etapo iš Fjambalos į La Riochą (Argentina) 233 km greičio ruožą latvišku „Oscar“ važiuojantys lietuviai įveikė per 9 valandas 23 minutes 53 sekundes ir užėmė 35-ą vietą. Jie finiše 5 val. 16 min. 32 sek. pralaimėjo etapo nugalėtojui ir naujajam lenktynių lyderiui „Volkswagen“ vairuojančiam Ginieliui De Villiersui iš Pietų Afrikos Respublikos.

Nepasisekė ilgai Dakaro ralyje pirmavusiam buvusiam dukart pasaulio automobilių ralio čempionui ispanui Carlosui Sainzui, kuris 79-ame greičio ruožo kilometre nukrito nuo 4 metrų aukščio skardžio ir sudaužė automobilį. C.Sainzas norėjo tęsti lenktynes, bet to negalėjo daryti sunkią peties traumą patyręs jo šturmanas Michelis Perinas:

10.Guerlain Chicherit (Prancūzija), „BMW“ 2:05:09;

...35.Aurelijus Petraitis (Lietuva), „Oscar“ 5:16:32.

Bendroje lenktynių įskaitoje A.Petraičio ekipažas iš 31-os vietos pakilo į 29-ąją. Pasitraukus C.Sainzui kova dėl nugalėtojo vardo automobilių klasėje tapo ypač atkakli: naujuoju lenktynių lyderiu tapęs G.De Villiersas artimiausią persekiotoją amerikietį Marką Millerį lenkia vos pustrečios minutės:

10.Patrick Sireyjol (Prancūzija), „Bowler“ 17:55:42;

... 29.Aurelijus Petraitis (Lietuva), „Oscar“ 33:29:33.

„KTM“ važiuojantis Mindaugas Slapšys dvyliktąjį etapą baigė 107-as tarp 115-os finišavusių dalyvių. Etapo nugalėtoju tapo čempiono titulą šioje klasėje ginantis prancūzas Cyrilas Despresas su „KTM“:

10.Helder Rodrigues (Portugalija), „KTM“ 19:49;

... 107.Mindaugas Slapšys (Lietuva), „KTM“ 11:05:07.

Bendroje motociklininkų klasės įskaitoje po dvylikos etapų M.Slapšys užima 100-ą vietą. Nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Cyrilas Despresas bendroje įskaitoje pakilo į antrą vietą ir lenktynių lyderiui ispanui Marcui Comai, kuris ketvirtadienį finišavo antras, pralaimi beveik pusantros valandos:

10.Paulo Goncavles (Portugalija), „Honda“ 3:53:16;

...100.Mindaugas Slapšys (Lietuva), „KTM“ 39:28:11.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Dakaro ralis

Tryliktajame etape penktadienį iš La Riochos į Kordobą Argentinoje lenktynių karavanui teks įveikti 753 km. Specialiojo greičio ruožo ilgis – 545 km.

Startavę Argentinos sostinėje per dvi savaites ralio dalyviai pervažiuos žemyną iki Ramiojo vandenyno Čilėje bei grįš į Buenos Aires. Bendras 15 etapų Dakaro ralio, kuriame bus kilometro aukščio smėlio kopų, Andų kalnų perėjų, Atakamos dykuma bei kaktusų giraičių, trasos ilgis – 9500 km.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti