Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Baigiamosios B.Vanago sezono varžybos Lenkijoje: čia sugrįžta dėl kelių priežasčių

Dakaro rekordininkų „General Financing team Pitlane“ laukia baigiamosios sezono varžybos Lenkijoje. Į „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapą „Baja Poland“ komanda vyksta ne pirmą kartą – Benediktas Vanagas su ilgamečiu šturmanu lenku Sebastianu Rozwadowskiu čia grįžta dėl kelių priežasčių, rašoma pranešime.
Benediktas Vanagas
„Black Hawk“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Treniruotė prieš Dakarą

Finalinės sezono varžybos Lenkijoje – vienintelė komandai likusi treniruotė konkurencinėje aplinkoje šiais metais prieš sunkiausias planetos varžybas – Dakaro ralį. Geriausią Baltijos šalių istorijoje pasiektą rezultatą sportininkai nori pagerinti ir patekti į pirmąjį dešimtuką. Negana to, Lenkijoje komanda susitiks su „Toyota Gazoo Racing“ ir „Overdrive“ inžinieriais, padėsiančiais atlikti naujai įdėto variklio kalibravimo darbus, ir išmėgins bolidą sportiniu rėžimu „Baja Poland“ trasose.

Beje, šiose varžybose dalyvauja ir dar vienas lietuvių ekipažas – tai Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno duetas. Sportininkai taip pat ruošiasi sunkiausioms planetos varžyboms ir kaupia patirtį pirmajam startui Dakare.

Vyčio ir Baltojo Erelio ekipažas

Lenkija aktuali ir dėl „General Financing team Pitlane“ šturmano S. Rozwadowskio – „Baja Poland“ vyksta sportininko gimtinėje. S. Rozwadowskis su B. Vanagu dalyvavo jau penkiuose Dakaro raliuose ir drauge pasiekė rekordą, todėl Dakarui persikeliant į naują vietą – Saudo Arabiją – ypač svarbu treniruotis drauge bei dar labiau tobulinti tarpusavio susikalbėjimą dėl artėjančios kovos nepažįstamose trasose.

„FIA Cross Country Priority Drivers“ sąraše esantis B. Vanagas visuomet pabrėžė Lietuvos ir Lenkijos bendros istorijos ir dabartinių santykių svarbą, kuriuos lenktynininkas aktyviai stengiasi stiprinti per sporto diplomatiją. Prie to prisideda Vyčio ir Baltojo Erelio sąjunga bei, žinoma, varžybos šturmano gimtajame krašte.

Tiesa, bendras Lietuvos ir Lenkijos ekipažas nėra vienintelis indėlis į kaimyninių šalių santykių gerinimą – 2018 metais Vilniuje pristatant naująjį komandos bolidą „Toyota Gazoo Racing Hilux“ dalyvavo abiejų šalių ministrai bei daugelis kitų svarbių asmenų.

Lenktyniaus kariniame poligone

„General Financing team Pitlane“ rugpjūčio 30 d. laukia 7 kilometrų greičio ruožas, kurio rezultatai nustatys starto vietas; rugpjūčio 31 d. – 440 km, o rugsėjo 1 d. – beveik 58 km sportiniu rėžimu. Iš viso – virš 800 km, iš kurių greičio ruožų – virš 500 km. „Baja Poland“ yra vienas išskirtiniausių „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapų, nes dalis trasų driekiasi karinio rengimo zonoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius