2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Dakaro dienoraštis Nr. 4. Kodėl Benedikto Vanago automobilio šį kartą nepašventino kunigas?

Septintą kartą Dakare startuojantis Benediktas Vanagas tiek būdamas Lietuvoje, tiek likus kiek daugiau nei parai iki pirmojo greičio ruožo starto, nestokoja geros nuotaikos. Tas tikrai žavi. Nors apie geležinę drausmę „General Financing Team Pitlane“ komandoje sklando legendos, tai nereiškia, kad Benediktas Vanagas nemėgsta juokauti.
Benediktas Vanagas
Benediktas Vanagas / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Visos Dakaro ralio naujienos (spauskite čia)

Ir Dakare, ir Lietuvos ralio čempionate tai man labiausiai ir patinka – kad su Benediktu galima ir pajuokauti, ir draugiškai apsižodžiuoti.

Laukdamas savo eilės techninei patikrai kariniame Las Palmas aerodrome šalia Limos, Benas mostelėjo ranka į kelis automobilius, vadinamus „šluotomis“. Vienas iš jų šiuo įnagiu buvo ir pasipuošęs.

„Dakarskai, jei neturi ką veikti, gal nori paruošti įdomią temą apie šluotą“, – pasiūlė darbo saulėje kepančiam žurnalistui. Linksmai atkirtęs, kad prieš metus „šluotos“ ekipažą kalbinau net du kartus, pasiūliau Benediktui pačiam nusifotografuoti, imituojant, kad rankose laiko šluotkotį. Na juk žinote tuos talentingiausių vestuvių fotografų efektus, kai jaunikis nuotaką ant delno laiko. Arba besileidžiančią saulę delne... Nereikia jokio „Photoshop“, natūralūs efektai.

Benediktas tokiam pokštui pasirašė iškart, fotosesija įvyko. Netrukus ir B.Vanago konkursas apie „šluotą“ atsirado ir komandos socialiniuose tinkluose. Su šia nuotrauka.

Hm, galvoju, reikia man pagrindinį savo darbą – interviu padaryti. Todėl psichologinio sparingo raundą pratęsiau kreipdamasis į Dakaro dramos režisierių (turiu omeny, kad B.Vanagas Dakarą pavertė geidžiamu prekiniu ženklu) tokiais žodžiais: „Benediktai, tuoj aš ko nors kvailo paklausiu, o tu improvizuok“. Improvizuoti su Benediktu dažniausiai pavyksta, ir visai neblogai. Tarkime, žinodamas, kad komandos į karinį aerodromą atvyksta organizatorių paskirtu laiku, vis tiek formuluoju daugiaprasmį klausimą su kreiva potekste:

„Į techninę komisiją atvykote vėliau nei kiti, neskubėjote. Ar ir Dakare taip pat ramiai važiuosite, nelėksite“, – bandau pajuokauti.

Benediktas atsako ramiai, laikydamasis tų viešųjų ryšių taisyklių, kurių galėtų pamokyti ne vieną. Pasidžiaugia, jog su kiekvienu Dakaru komanda tampa vieningesnė ir bendras įdirbis su Sebastianu Rozwadowskiu jaučiasi vis labiau. O tai labai svarbu, mat šiais metais, anot B.Vanago, bus sudėtinga navigacija.

Šventintas ar nešventintas automobilis?

Galėčiau sakyti, kad velnias timptelėjo už liežuvio ir toliau juokauti. Prisiminiau, kad kiekvienais metais Benedikto ir Sebastiano automobilį palaimindavo kunigas. O po to mes, žurnalistai, traukdavome lenktynininką už liežuvio, kodėl jis vietoje žodžio Dievas vartoja Visatos sąvoką. Tai ir dabar sukūriau problemą lygioje vietoje:

„O kodėl jūsų Juodojo Vanago šiemet nepašventino kunigas“?

Ką į šį ir kitus klausimus atsakė Benediktas, sužinosite pasižiūrėję trumpą pokalbį:

VIDEO: Benediktas Vanagas paaiškino, kodėl šiemet jo automobilio nepašventino kunigas

Rimtoji pokalbio dalis: paklausiau ir apie degalus

Lenktynininkas pasakojo, kad siekdami geriau pasiruošti, jiedu su Sebastianu, važiuoti smėlio trasomis šiemet mokėsi papildomai. Dėl to dabar įtampos dėl navigacijos „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas nejaučia, tačiau pripažįsta, kad lengva nebus, o šis Dakaras iššūkiu taps ne vienai komandai.

Lenktynininkas teigė, kad kiekviename Dakare tenka išmokti vieną ar kitą pamoką, todėl stengiasi jas išmokti ir tų pačių klaidų nedaryti. Praeitais metais komandai daug laiko kainavo gedimas degalų sistemoje, todėl šiais metais Benediktas tiek sau, tiek visai komandai linkėjo tokių pamokų, kurios sunkiausiose pasaulio lenktynėse kainuotų kaip įmanoma mažiau laiko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką