2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2017 01 05 /12:30

Benedikto Vanago likimas Dakare pakibo ant plauko: gali būti diskvalifikuotas

Trečiame Dakaro greičio ruože Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio „Toyota Hilux“ patyrė techninių nesklandumų: praėjus vos 30 km nuo starto sugedo sankabos išminamasis guolis. Tai itin sunkiai pakeičiama detalė, o komandos technikai teoriškai padėti galėjo tik pasibaigus greičio ruožui, nes jokio šoninio privažiavimo iki sustojusio ekipažo nebuvo.
„Toyota Hilux“ sankabos remontas Dakaro ralio metu
„Toyota Hilux“ sankabos remontas Dakaro ralio metu / Sebastiano Rozwadowskio nuotr.

Kaip pasakojo B.Vanagas, tokios detalės remontas itin sudėtingas – reikia nuimti pavarų dėžę. Remonto metu užėjo smėlio audra, o po jos – didelė liūtis, tad vėlų vakarą, kai automobilis jau buvo sutvarkytas, keliai smarkiai patvino.

Visi Dakaro dalyviai privalo baigti vieną greičio ruožą iki prasideda kitos dienos etapas, o B.Vanagui su S.Rozwadowskiu ketvirto greičio ruožo startas numatytas 8 val. 15 min. vietos laiku (13 val. 15 min. Lietuvos).

Spėdami, kad nespės įveikti likusios trečio etapo trasos, B.Vanagas su S.Rozwadowskiu priėmė sprendimą pasirinkti atsarginį kelią važiavimui į bivaką, kuris skirtas civiliniams automobiliams.

Dėl šio sprendimo komandos likimas pakibo ant plauko, nes net ir spėjus į ketvirto greičio ruožo startą, Dakaro teisėjai gali nubausti lietuvių komandą už grįžimą į bivaką neįveikus trasos. Griežčiausia nuobauda – diskvalifikacija.

11 val. Lietuvos laiku (6 val. Argentinos) B.Vanago ekipažas grįžo į bivaką ir lenktynininkas iškart nuėjo į teisėjų postą aiškintis, ar jam bus leista startuoti toliau.

Kitas lietuvių ekipažas, trečiame etape turėjęs techninių problemų, Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno, taip pat nėra tikras dėl savo likimo. Komanda pranešė, jog ekipažas juda bivako link ir greičiausiai startuos ketvirtame etape.

„Toyota Hilux“ bivake
„Toyota Hilux“ bivake po trečio greičio ruožo
VIDEO: Dakaro ralis: svarbiausi faktai ir istorija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką