TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

„Bitutės“ ekipažas nepasiduoda: pavargę, bet į finišą kabinasi nagais

Trečias Dakaro ralio etapas buvo nesėkmingas dviem lietuvių ekipažams. Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas buvo priverstas pasitraukti iš maratono, o Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu į finišą kabinasi nagais ir, trečio etapo pabaigos žymas išvydę tik paryčiais, po kelių valandų išskubėjo į naujo etapo startą.

„Ilgos valandos trasoje visada yra reikalas nemalonus, bet tai ką – atvažiavom. Svarbiausia, kad mes jau čia. Prastovėjom didelę dalį laiko. Buvom užklimpę, su sankaba bėdų turėjom... Žodžiu, krūva reikalų. Bet taip kažkaip po truputį judėjom į priekį ir atjudėjom“, – apie nuotykius Argentinos kopose pasakojo V.Žala.

Porą valandų pailsėję, lenktynininkai išjudėjo į kito etapo startą, o mechanikai tuo tarpu aptvarkė automobilį.

„Dieną prieš tai purvas viską užtinkavo ir įlindo ten, kur nereikia. Apsukų jutiklis ėmė streikuoti, o variklio kompiuteris automatiškai ėmė strigdyti jo darbą. Teko daug landžioti, bet svarbu, kad spėjom į startą – šiaip jau buvo labai neramu“, – sakė S.Jurgelėnas.

Kalbėdamas apie ketvirtadienį laukiančius sunkumus, jis jau anksčiau buvo įvardijęs šią dieną kaip filtrą, po kurio silpniausi dalyviai pasitrauks.

„Greičio ruožas netrumpas ir su piktomis bolivietiškomis kopomis. Visi supranta, kad jos gali būti žudančios, tad galima jas praleisti ir gauti 12 valandų baudos. Tad panašu, kad šiandien jau ne rezultatui važiuosim, o tik tam, kad greičiau atsirastume kitame bivake“, – kalbėjo šturmanas.

VIDEO: Kaip mechanikai į ketvirtą greičio ruožą ruošė V.Žalos „bitutę“?
VIDEO: V.Žala ir S.Jurgelėnas apie kilusius sunkumus ir nuovargio „vaiduoklius“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius