2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Braliukų mūšis“ bandys atstatyti šoninio slydimo reputaciją Lietuvoje

Po daug aistrų sukėlusio trečiojo „Autoplius Lietuvos drifto čempionato“ etapo, 2016-ųjų metų kalendoriuje lieka paskutinis didelis renginys – „Braliukų mūšis“. Ar Baltijos šalių čempionato finalui, sujungtam su nacionaliniu čempionatu, pavyks pakelti šoninio slydimo kartelę į praeitas aukštumas?
Šoninio slydimo varžybos Latvijoje
Šoninio slydimo varžybos Latvijoje / Andriaus Lauciaus nuotr.

Pakalbinti renginio organizatoriai pasakoja, jog jaučia keliamus lūkesčius ir itin atsakingai žvelgia į rugsėjo 2-3 dienomis vyksiančias varžybas. Jau tris savaites vyksta intensyvus pasiruošimas ir Palangoje vykusio etapo metu išryškėję trūkumai labai paprastai virto „Braliukų mūšio“ prioritetais: žiūrovų zonoje bus pastatyta 100 metrų ilgio tribūna, kuri užtikrins patogias renginio stebėjimo sąlygas, teisėjų bei dalyvių atstovų – „spotterių“ bokštelis iškils trasos viduryje, taip užtikrinant tobulą matomumą, taip pat varžybų grafikas sudėliotas taip, jog iškilus bet kokiems nenumatytiems atvejams, sutemų sulaukti vistiek nepavyks.

Į paskutinį Baltijos šalių drifto čempionato etapą teisėjauti atvyks du užsienio teisėjai: vienas iš Latvijos, vienas iš Estijos – tokios tarptautinio čempionato taisyklės. Renginio organizatoriai pripažįsta, jog kol kas nenusprendė, kas atstovaus Lietuvą teisėjų bokštelyje, tačiau deramasi su itin didelę patirtį turinčiais specialistais, atsižvelgiant į esminį kriterijų – nešališkumą. Taip pat kreiptasi į vaizdo fiksavimo iš oro profesionalus „Promaksa“, kurie užtikrins porinių važiavimų transliaciją į teisėjų bokštelį, taip suteikiant informaciją iš dangaus apie įvykusius ar menamus kontaktus, dalyvių važiavimą tiesiai ir kitus niuansus, kuriuos iš toli pamatyti neįmanoma ir juos mato tik patys dalyviai.

Išsprendę šias kertines problemas, prie jų pridėję renginiui „šarmo“ visada suteikiantį paradą į Kauno miesto centrą, bei šūsnį pramogų žiūrovams, kuriomis jie galės užsiimti renginio pertraukėlių metu, organizatoriai tikisi, jog pavyks užtikrinti dalyvių, žiūrovų bei visos drifto bendruomenės pasitenkinimą ir taip atgauti gerą šoninio slydimo sporto reputaciją Lietuvoje.

Kaip vieną iš nestandartinių sprendimų, organizatoriai išskiria renginio išvakarėse planuojamą „repeticiją“ – visa varžybų eiga, kartu su fakto, trasos teisėjais bei kitais varžybas valdančiais asmenimis bus „repetuojama“ nuo pat treniruočių sesijos pradžios iki apdovanojimų ceremonijos, taip užtikrinant, jog visa reikalinga dokumentacija yra laiku ir vietoje, pagalbinis personalas žino, kada reikia atvežti apdovanojimų pakylą, prizus ir t.t.

„Braliukų mūšis“ įvyks rugsėjo 2-3 dienomis Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką