Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Dakaras, 2 diena: prasideda tikrosios varžybos

Pirmadienį lenktynininkai susipažino su tuo, kas jų lauks artimiausias dvi savaites. 39 kilometrų pirmajame Dakaro ralio greičio ruože sportininkus pasitiko purvas, dulkės, brastos ir klastingi posūkiai, kuriuos ne visiems pavyko įveikti be nuostolių. Antrąją dieną laukia tas pats, tik kilometražas auga 7 kartus – iki 275 km.
Dakaro GR2: Rezistencija – Tukumanas
Dakaro GR2: Resistensija – Tukumanas

Antradienį Dakaro dalyviai pradeda anksti. Automobilių ekipažai jau anksčiau nei 7 val. ryto pradeda kelionę iš bivako starto vietos link, motociklų bei keturračių vairuotojai – dar anksčiau.

Antrasis Dakaro etapas iš viso susideda iš 803 km, iš kurių 275 km – greičio ruožas. Jame motociklai ir keturračiai startuoja 14.30 val. (Lietuvos laiku), automobiliai ir bagiai – 17.05 val., sunkvežimiai – 19.10 val.

Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas lenktynes pradės anksčiausiai iš lietuvių – 17.55 val. Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu starte pasirodys 18.02 val., o Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu – 18.08 val.

B.Vanagas tikėjosi, kad antradienio starto vieta bus parinkta pagal finišą pirmadienį – tada jis būtų gavęs 17-ą startinę poziciją, tačiau organizatorių sprendimu jis lenktynes pradės iš 23-iosios vietos.

„Dakaras dar tik prasideda. Mums teisėjų sprendimas iškelti lėtesnius varžovus į priekį yra labai pavojingas. Vienintelis kelias – būti dar atsargesniems pasivijus varžovą. Greičio tai nepridės. Grįžome į ikipradinį status quo. Taktika antrajam greičio ruožui lieka tokia pati: greitai, kur galime, ir ypač atsargiai, kai matomumas prastas“, – sakė B.Vanagas.

Antrajame greičio ruože sportininkams dar neteks kilti į aukštikalnes, tačiau beveik 300 kilometrų dulkėtų serpantinų vingiuos viena karščiausių Argentinos vietovių – lenktynininkams teks susitaikyti su 40 laipsnių viršijančiu karščiu. Argentiną pastarosiomis dienomis nusiaubė kelios tropinės liūtys, tad organizatoriai sportininkus įspėjo, jog kelyje pasitaikys paplautų ir giliai išgraužtų atkarpų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius