Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Dakaras 2019: kalendorius, žemėlapis ir trasų ypatumai

2019 m. Dakaras – vienas trumpiausių. Startas Limoje (Peru) sausio 6 d. Finišas ten pat sausio 17 d. Tačiau tai nereiškia, kad kam nors šiame smėlio pragare bus lengva. 10 greičio ruožų taps rimtu išbandymu ir lyderiams, ir naujokams. Galima spėti, kad organizatoriai neveltui sugalvojo pusės maratono taisyklę tiems, kurie iškris jau pačioje pradžioje. 15min kviečia pažvelgti į 10 greičio ruožų, kurie drieksis 3000 km. Iš viso lenktynininkams (su pervažiavimais) teks įveikti 5000 km.
2019 m. Dakaro ralio žemėlapis: 100 proc. Peru
2019 m. Dakaro ralio žemėlapis: 100 proc. Peru / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Visos Dakaro naujienos (spauskite čia)

Sausio 4-5 d.: uostas ir karinis Las Palmas aerodromas. Dakaro ralio dalyviai atsiėmė automobilius Limos Kaljao (Callao) jūrų uoste ir pagal A.S.O. nurodytą tvarką kariniame Las Palmas aerodrome praėjo techninę komisiją. Po to automobiliai ir motociklai ilsėjosi uždarame parke. Daugelis lietuvių pasitreniravo ir smėlio kopose.

Las Palmas kariniame oro uoste sausio 5 d. vyko visų dalyvių susirinkimas.

Įdomu, kad šiame oro uoste ir pernai buvo įsikūrusi techninė komisija bei „nulinis“ (išsikrovimo) bivakas (lenktynių kaimelis). Čia su tikinčiaisiais buvo susitikęs ir popiežius Pranciškus.

Peržiūrėkite šį trumpą video arba susipažinkite su kiekvienos dienos trasa išsamiau 15min parengtame aprašyme.

Sausio 6 d. podiumas Limoje. Atidarymo metu visi dalyviai pervažiavo podiumą ir buvo trumpai pristatyti. Daugelis išskleidė savo tautines vėliavas.

Sausio 7 d. 1-asis greičio ruožas Lima-Pisco. Tai – Dakaro ralio prologas, todėl jis pats trumpiausias. Jo ilgis – tik 84 km, bet tai nereiškia, kad pirmą dieną bus lengva.

Ne tik dėl smėlynų ir gudriai paslėptų kelio taškų (WP – way points). Iš viso šią dieną teks nuvažiuoti 331 km.

Didžiausia šios trumpos trasos klasta yra atvirkštinė motociklų starto tvarka. Pirmiausiai dar nepravažinėtomis kopomis važiuos lėčiausi, turintys mažiausiai patirties, motociklininkai. Taigi jie pridarys klaidingų pėdsakų ir supainios kortas lyderiams.

Po to važiuos automobiliai ir sunkvežimiai. Šią, pirmąją ralio dieną lenktyninikams teks keltis apie 5 val. ryto, nes iki Pisco greičio ruožo starto reikia nuvažiuoti 246 km pagal kelio knygą. Žemėlapyje atrodo, kad netoli, bet iš tikrųjų nemažas kelio gabalas Pietų Amerikos automagistrale.

Sausio 8 d. 2-asis greičio ruožas Pisco – San Juan de Marcona. Leidžiamės žemyn vandenyno pakrante. Čia lenktynininkai lankėsi ir pernai. Tačiau tai nereiškia, kad trasa identiška. Iš viso šią dieną lenktynininkai nuvažiuos 554 km., o greičio ruožai drieksis 342 km. Organizatoriai įspėja: šturmanams bus daug darbo. Nes pirmieji startuoja ne motociklai, o automobiliai!

Sausio 9 d. 3-iasis greičio ruožas San Juan de Marcona – Arequipa. Ir čia pernai lankėsi lenktynininkai, čia strigo net ir lyderiai. Be to, trasa drieksis dar nematyti Acari kopa. Smėlio greičio ruožų (GR) ilgis 331 km, bet bendras dienos maršrutas 799 km. Bus karšta.

Sausio 10 d. GR 4. Maratono diena, techninė pagalba iš šalies draudžiama. Automobiliai, sunkvežimiai ir motobagiai iš Arequipa važiuoja į Tacna. GR ilgis 352 km, iš viso automobiliai įveiks 664 km. Motociklų kelias kiek trumpesnis – į Moquegua jie važiuos 511 km. GR sudaro 352 km.

Sausio 11 d. GR 5, antroji maratono diena. Keičiasi starto tvarka: masinis startas prieš kopimą į sudėtingas Ilo kopas. Ši tradicija atėjo iš senojo Dakaro laikų, kai dalyviai startuodavo kartu viena linija. Motociklai važiuoja iš Moquegua į Arequipa (776 km, GR sudaro 345 km), o automobiliai iš Tacna į Arequipa (714 km, GR sudaro 452 km).

Sausio 12 d. – poilsio diena Arequipa po sekinančio dviejų dienų maratono. Atsikvėpę lenktynininkai kils vandenyno pakrante į viršų Limos kryptimi. prie išlikusių trasoje dalyvių prisijungs nelaimėliai, pasitraukę iš trasos pačioje pradžioje. Pagal naujas Dakaro taisykles jie gali varžytis pusės maratono įskaitoje ir pasinaudoti antruoju šansu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Naujas Dakaro ralio formatas – pusmaratonis: kam to reikia?

Sausio 13 d., GR 6. Ilgiausia diena visiems lenktynininkams, nes teks įveikti daugiau nei 800 km iš Arequipa į San Juan de Marcona. Automobilių GR drieksis 317 km, o motociklų – 291 km.

Sausio 14 d. GR 7. Didelis ratas aplink San Juan de Marcona. Lenktynininkams reikės kapstytis 387 km iš jų 323 km yra greičio ruožas.

Sausio 15 d. GR 8. San Juan de Marcona – Pisco. Neveltui jo pavadinimas – „Super Ica“. Kvapą gniaužiantis startas: vienu metu nuo starto linijos pajudės 10 greičiausių motociklų, automobilių ir 5 sunkvežimiai. Tikrai drebės žemė. Lenktynininkai per dieną įveiks 576 km, iš jų greičio ruožas sudarys 361 km.

Sausio 16 d. GR 9. Masinis startas ir lenktynės aplink Pisco! Teks įveikti 410 km, iš kurių 313 km sudaro GR.

Sausio 17 d. GR 10 ir finišas. Pisco-Lima – 358 km, iš jų GR sudaro 112 km. Iš esmės šią dieną geriau nerizikuoti, nes lengviau ką nors pralaimėti, nei laimėti. organizatoriai įspėja, kad pasiekti finišą ir gauti Dakaro 2019 medalį bus sunku.

Beje, dalyvis finišavusiu laikomas tik tuomet, jei pasiekia podiumą (oficialaus uždarymo metu), kuris vyks Limos centre, vandenyno pakrantėje esančiame Magdalena rajone.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius